Trwa ładowanie...

Zaczęło się od niepozornego bólu brzucha. Dwa tygodnie później osierocił ukochaną córkę

 Maciej Rugała
Maciej Rugała 10.12.2022 11:07
Jednym objawem raka był ból brzucha
Jednym objawem raka był ból brzucha (Facebook)

Ból brzucha pojawia się czasem z prozaicznych przyczyn. Zwykła niestrawność czy stres może powodować skurcz mięśni, a w następstwie ból. Podobnie myślał 37-letni Brytyjczyk, zanim jego dolegliwości bólowe się nasiliły. Niebawem jednak okazało się, że dla mężczyzny jest już za późno na jakikolwiek ratunek.

spis treści

1. Silny ból brzucha

Jaimie Thompson nie mógł już wytrzymać bólu, więc zgłosił się do szpitala. Lekarze, próbując dotrzeć do jego przyczyny, wykryli nowotwór, który zajął już żołądek, płuca i inne tkanki wewnątrz klatki piersiowej. Ta wiadomości była dla 37-latka wstrząsająca. Jego przyjaciółka i sąsiadka relacjonuje, że widziała, jak jego świat się zawalił. Miał 5-letnią córkę, którą kochał całym sercem. Najbardziej wstrząśnięty był tym, że nie będzie się mógł nią niedługo zająć. Czas działał na jego niekorzyść.

Dwa tygodnie później Jaimie znów trafił do szpitala, ponieważ jego stan się pogorszył. Prześwietlenie wykazało, że guz w brzuchu bardzo szybko rośnie. Mężczyzna doznał krwotoku podpajęczynówkowego parę godzin później, a jego serce się zatrzymało. Lekarze nie mogli już nic zrobić. Jak wspomina sąsiadka - Brytyjczyk jeszcze kilka tygodni temu wydawał się być całkiem zdrowy.

2. Przyjaciółka chce go upamiętnić

Zobacz film: "Prof. Alicja Chybicka o transplantologii dziecięcej w Polsce"

Jego przyjaciółka, Amy Milburn, wspomina go jako kochającego i pomocnego człowieka. Często stawiał innych przed siebie, a zwłaszcza jeśli chodziło o jego małą córeczkę, dla której zrobiłby wszystko. Postanowiła, że chociaż nie mogła mu pomóc pod koniec życia, zadba o jego godny pochówek.

Przyjaciółka mężczyzny otworzyła internetową zbiórkę, aby zebrać środki na poczet pogrzebu Jaimiego, a także zabezpieczenia przyszłości jego córki. Zebrała do tej pory ponad 1000 funtów.

W profilaktyce przeciwnowotworowej wczesne wykrycie jest kluczowe, aby zwiększyć szanse na wygraną z chorobą. Dlatego warto pamiętać o regularnych badaniach i wizytach u lekarza, a także unikać nawyków, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia choroby nowotworowej. Nowotwór wykryty w bardzo wczesnej fazie rozwoju, nawet jeśli jest złośliwy, jest wyleczalny, ale musi zostać odpowiednio szybko zdiagnozowany.

Maciej Rugała, dziennikarz Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze