Trwa ładowanie...

Zalety wkładki domacicznej

Wkładka wewnątrzmaciczna jest popularnym sposobem antykoncepcji. Wkładka zakładana jest przez lekarza na wiele lat (od trzech do pięciu). Kobieta może wtedy czerpać dużą radość z seksu i nie obawiać się, że jej brzuch zacznie się zaokrąglać. Również mężczyźni lubią ten sposób antykoncepcji, ponieważ jest dla nich bardzo wygodny – nie muszą przed każdym stosunkiem zakładać prezerwatywy. Przy wyborze odpowiedniej metody, każda para powinna rozważyć każde za i przeciw.

Skurcze, bóle brzucha, obfite krwawienia, plamienia niezwiązane z menstruacją, wydzielina o nieprzyjemnym zapachu, infekcje - tego może się spodziewać każda kobieta, która decyduje się, by lekarza zamieścił w jej ciele wkładkę. Przed zrezygnowaniem z tej metody antykoncepcyjnej, warto jednak zwrócić uwagę na ogromne korzyści, jakie daje założona wkładka wewnątrzmaciczna.

spis treści

Zobacz film: "Wkładki wewnątrzmaciczne"

1. Właściwości spirali

Metoda jest bardzo skuteczna – wskaźnik Pearla wynosi 0,6. A jeśli wkładka dodatkowo zawiera hormony, skuteczność jest jeszcze większa i wynosi 0,1 (skuteczność wkładki jest taka sama jak w przypadku zażywania tabletek hormonalnych dwuskładnikowych).

Płodność może zostać bardzo szybko przywrócona. Po wyjęciu wkładki wewnątrzmacicznej kobiety maja duże szanse na zdrowe dziecko. Nie zaleca się jednak stosowania wkładek kobietom, które jeszcze nie rodziły i które w najbliższej przyszłości planują powiększenie rodziny. Wkładka może być stosowana przez kobiety karmiące.

Wkładki są bardzo wygodne. Raz założona przez lekarza, zostaje na swoim miejscu. Nie ma konieczności burzenia nastroju podczas igraszek, po to, aby zastosować antykoncepcję. Kobieta nie musi o niej pamiętać każdego dnia, tak jak w przypadku pigułek antykoncepcyjnych.

Wkładka zaczyna działać natychmiast po jej założeniu przez lekarza, a efekt zapobiegania ciąży utrzymuje się nawet przez kolejne pięć lat.

2. Skutki uboczne stosowania spirali

Stosunkowo mała możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Niestety mogą się one pojawić, lecz należy pamiętać, że przy każdej metodzie antykoncepcyjnej istnieje tak możliwość. Przy stosowaniu wkładek wewnątrzmacicznych mogą się pojawić skurcze, nawracające infekcje dróg rodnych. Należy dokładnie obserwować swój organizm.

Wkładka zazwyczaj nie wpływa negatywnie na libido oraz na doznania seksualne.

Jak widać, wkładki domaciczne mają wiele zalet. Dają kobietom i mężczyznom duży komfort. Jeśli nie ma przeciwwskazań, oboje mogą w ten sposób kontrolować swoje życie i zapobiegać niechcianej ciąży.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza