Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Tomasz Furgalski

7 sposobów, aby stać się lepszym mężem

Avatar placeholder
24.11.2018 17:49
7 sposobów, aby stać się lepszym mężem
7 sposobów, aby stać się lepszym mężem (Ilustracja / Shutterstock)

Wielu panów zdaje się zapominać o tym, że zawarcie małżeństwa to moment, w którym starania o partnerkę powinny zostać zwielokrotnione. Spoczęcie na laurach prędzej czy później zaowocuje rutyną i wzajemnym zniechęceniem. Podpowiadamy, co zrobić, by stać się bardziej kochającym i atrakcyjnym mężem dla swojej wybranki.

spis treści
Popraw relacje z małżonkiem w 7 prostych krokach
Popraw relacje z małżonkiem w 7 prostych krokach [9 zdjęć]

Podobnie jak roślina, związek wymaga codziennej pielęgnacji i uwagi, aby być zdrowym. Szczęśliwe małżeństwo

zobacz galerię

1. Urządzaj męskie wypady

Regularne spotkania z innymi mężczyznami pozytywnie odbijają się na męskim zdrowiu psychicznym, co znajduje odzwierciedlenie w kontaktach z żoną
Regularne spotkania z innymi mężczyznami pozytywnie odbijają się na męskim zdrowiu psychicznym, co znajduje odzwierciedlenie w kontaktach z żoną
Zobacz film: "Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?"

Choć kobietom stwierdzenie to może wydawać się nieco kontrowersyjne, naukowcy dowiedli, że towarzyskie spełnienie pozytywnie wpływa na męską psychikę. Panowie, którzy przynajmniej raz na jakiś czas mają okazję spotkać się we własnym gronie o wiele lepiej radzą sobie ze stresem, co przekłada się na stosunek do innych ludzi, w tym także ****do żony. Nie oznacza to oczywiście, że partnerka powinna znaleźć się poza nawiasem męskiego życia społecznego. Udowodniono jednak, że panowie, którzy dzielą z ukochaną najlepszych przyjaciół i powierników, są w znacznie większym stopniu narażeni na problemy z erekcją.

2. Przestań szukać alternatyw

Zastanawiasz się, jak bardzo byłbyś szczęśliwy, mając żonę, która nie zachowywałaby się w dany sposób lub zrozumiałaby określony problem? To idealna recepta na małżeńską porażkę. Snucie marzeń o związku idealnym sprawia, że tracimy poczucie szczęścia, ponieważ dopuszczamy do siebie bezproduktywne pragnienia i żal. Artykułowanie swoich potrzeb jest oczywiście ważne, warto tylko pamiętać, że równie istotne jest docenienie starań.

3. Bądź bardziej uprzejmy

Mężczyźni nie zdają sobie sprawy z tego, że proste zdanie „jak ci minął dzień?” może zadziałać lepiej niż najsilniejszy afrodyzjak. Rozmowy na temat jej pracy, spraw rodzinnych czy aktualnych wydarzeń pozwalają wytworzyć pomiędzy małżonkami magiczną więź, która sprawia, że ich związek staje się silniejszy. Kobieta zyskuje przy okazji bezcenne poczucie bezpieczeństwa w małżeństwie i pewność, że jest rozumiana.

4. Uporządkuj priorytety

Pogoń za karierą znacznie zmniejsza szansę na stworzenie trwałego związku – kluczem jest zapewnienie kobiecie poczucia bezpieczeństwa i pewności wspólnej przyszłości
Pogoń za karierą znacznie zmniejsza szansę na stworzenie trwałego związku – kluczem jest zapewnienie kobiecie poczucia bezpieczeństwa i pewności wspólnej przyszłości

Nawet najbardziej efektywna wspinaczka na szczyty kariery może poważnie zaszkodzić stabilności związku. Dane szacunkowe nie kłamią – pary, w których osoby dużą wagę przywiązują do stanu konta, są o wiele mniej zadowolone ze swojego małżeństwa niż te, w których przynajmniej jedna ze stron daleka jest od tak materialistycznego podejścia do życia. Okazuje się, że kiedy zasobność portfela schodzi na drugi plan, małżonkowie darzą się większym szacunkiem – przede wszystkim podczas kłótni.

5. Komplementuj nie tylko prywatnie

Jak zapewniają naukowcy, komplement zyskuje na wartości, kiedy odwołuje się do zmysłów. Docenienie zapachu czy dźwięku głosu wybranki wyróżni ją jako konkretną osobę, a pochwała wypowiedziana na osobności nabierze jeszcze bardziej intymnego charakteru. Dobre słowo powinno paść także w towarzystwie, zwłaszcza jeżeli mężczyzna ma świadomość tego, że jego żona nie potrafi wyzbyć się pewnych kompleksów. Dzięki temu poprawi się jej pewność siebie, co znajdzie pozytywne odzwierciedlenie w małżeńskiej relacji.

6. Stwórz zespół

Badania udowodniły, że związki funkcjonujące na zasadzie partnerstwa są o wiele trwalsze i bardziej satysfakcjonujące
Badania udowodniły, że związki funkcjonujące na zasadzie partnerstwa są o wiele trwalsze i bardziej satysfakcjonujące

Badania przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetu w Kalifornii wykazują, że pary, które myślą i mówią o sobie w kategoriach „my” o wiele lepiej radzą sobie z rozstrzyganiem sporów niż te, których członkowie podkreślają swoją odrębność, używając zaimków „ja”, „mnie”, „on”. Za identyfikacją wspólnotową idzie większa odporność na stres i bardziej pozytywne podejście do życia, a w konsekwencji – większa satysfakcja z pożycia małżeńskiego. Przekłada się to także na skuteczność rozwiązywania konfliktów. Partnerstwo staje się bowiem narzędziem pomagającym podejmować nawet najtrudniejsze decyzje.

7. Stawiaj sprawy jasno

To, w jaki sposób się kłócimy, może mieć decydujący wpływ na żywotność małżeństwa, stwierdzają naukowcy. Przez ponad dwie dekady pracownicy uczelni wyższej w Michigan analizowali zachowanie blisko 200 par. Okazało się, że o wiele krócej przetrwały związki, w których partnerzy tłumili gniew, niż te, w których dążono do polubownego rozwiązania konfliktu. Zamiatanie kłopotów pod przysłowiowy dywan zwiększa poziom stresu i nasila niechęć wobec wybranki. Dlatego ważne jest, aby o wszystkich dręczących nas wątpliwościach rozmawiać od razu i starać się uszanować punkt widzenia drugiej osoby, nawet jeśli kompletnie się z nim nie zgadzamy.

Źródło: yahoo.com

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze