Trwa ładowanie...

"Antyrak to moja biblia zdrowia". Tadeusz Muller o książce, która zmieniła jego życie #GdybyNieKsiążka

Był taki moment w życiu Tadeusza Mullera, gdy jego organizm zaczął odmawiać mu posłuszeństwa. Wszystko zmieniło się po lekturze "Antyraka", a jego dotychczasowe życie wywórciło się do góry nogami. Restaurator na zaproszenie Wirtualnej Polski wziął udział w akcji #GdybyNieKsiążka.

1. Tadeusz Muller opowiada o lekturze, która była dla niego przełomem

Tadeusz Muller odziedziczył zamiłowanie do kulinariów w genach. Z wykształcenia jest psychologiem, ale to kuchnia jest jego największą pasją. Restaurator przykłada ogromną wagę do promowania zdrowego odżywiania. Ma to związek z lekturą książki "Antyrak" napisaną przez francuskiego neuropsychiatrę.

- Dzięki doktorowi Servan-Schreiber nauczyłem się odczuwać realny głód, niezamaskowany uzależnieniem od cukru, mięsa czy pustych kalorii. Brutalnie wyrwałem się z własnej strefy komfortu żywieniowego, aby przyjąć nowy styl życia, który zapewnia rewelacyjne samopoczucie i chroni przed czyhającym, bezlitosnym rakiem - opowiada poruszony Tadeusz Muller.

Zobacz film: "Czym zastąpić cukier w diecie"
Lektura książki "Antyrak" była momentem przełomem w jego życiu.
Lektura książki "Antyrak" była momentem przełomem w jego życiu. (archiwum prywatne)

Ta książka była w jego życiu prawdziwym przełomem. To właśnie dzięki niej w dużej mierze zmienił nie tylko swoją dietę, ale również sposób patrzenia na rolę odżywiania w organizmie i jego wpływ na zdrowie.

- To moja biblia zdrowia, która wpadła mi w ręce w momencie, gdy mój organizm zaczął się buntować przeciwko nieodżywczemu, zachodniemu stylowi życia – podkreśla.

Dieta podstawą leczenia - zdrowe przepisy
Dieta podstawą leczenia - zdrowe przepisy [8 zdjęć]

W czasie choroby i rekonwalescencji wzrasta zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze. Intensywniej

zobacz galerię

Dziś Tadeusz Muller jest nutritarianinem. Zdecydowanie odrzucił produkty wysokoprzetworzone, traktując je jako podstawowe źródło chorób cywilizacyjnych. Nutritariańska piramida żywienia bazuje przede wszystkim na warzywach. Jest dość restrykcyjna, ale przynosi organizmowi ogromne korzyści dla zdrowia.

Tadeusz Muller w ciągu 10 lat otworzył ponad 20 restauracji. Podobnie jak jego słynna mama Magda Gessler świetnie odnajduje się również w medialnej rzeczywistości. Prowadzi program "Z gruntu zdrowo" w Food Network, w którym stara się pokazywać, jak ważną rolę w naszym organizmie odgrywa zdrowa dieta.

#GdybyNieKsiążka
#GdybyNieKsiążka (WP)

60 procent Polaków nie przeczytało w zeszłym roku ani jednej książki. Razem możemy to zmienić! Wirtualna Polska dedykuje akcję #GdybyNieKsiążka Oldze Tokarczuk, laureatce Literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok. Wierzymy, że to właśnie książki sprawiają, że stajemy się tymi, kim jesteśmy. A jaka jest najważniejsza książka w Twoim życiu? Czekamy na tytuły i zdjęcia na dziejesie.wp.pl. Napisz jak lektura zmieniła twoje życie.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza