Trwa ładowanie...

Artur Witkowski z ekipy "Nasz nowy dom" ma problem ze zdrowiem. Fani podejrzewali udar

 Karolina Rozmus
02.04.2022 11:15
Artur Witkowski powiedział, co mu dolega
Artur Witkowski powiedział, co mu dolega (East News, Polsat)

Ten program telewizyjny cieszy się niezmiennie dużą popularnością, również ze względu na członków ekipy, których telewidzowie polubili. Nie tylko Katarzyna Dowbor zaskarbiła sobie sympatię, ale także Artur Witkowski, empatyczny i pomocny kierownik ekipy budowlanej. Ostatnio fani zwrócili uwagę na mocno zmieniony wygląd twarzy Witkowskiego. Padały pytania o to, czy Witkowski przeszedł udar.

spis treści

1. Widzowie pytają, czy Witkowski miał udar

W ostatnim odcinku programu "Nasz nowy dom" ekipa jak zwykle nie zawiodła – tak przynajmniej twierdzą zachwyceni metamorfozą domu telewidzowie. Poruszyła ich historia kobiety, która zmuszona była mieszkać w dramatycznych warunkach wraz z dziećmi.

Do akcji wkroczyła ekipa wraz z Katarzyną Dowbor i Arturem Witkowskim. Kierownik ekipy budowlanej – co można zauważyć, czytając komentarze w mediach społecznościowych – cieszy się wyjątkową sympatią i uznaniem telewidzów. Tym razem jednak uwagę fanów zwróciły nie tylko efekty pracy ekipy, ale również zmieniona twarz Witkowskiego.

Zobacz film: "Ciche oznaki udaru mózgu"
Witkowski z "Nasz nowy dom" wyjaśnił fanom, co mu dolega
Witkowski z "Nasz nowy dom" wyjaśnił fanom, co mu dolega (East News)

Wyglądał on co najmniej niepokojąco – opadająca warga, grymas zastygnięty na ustach. Przywodziło to na myśl przebyty udar, na taki trop wpadli też fani – "Czy pan miał udar?" – zapytała jedna z internautek. Nie tylko ona zresztą postawiła taką hipotezę.

"Pan Artur wygląda bardzo źle, jak gdyby przeszedł udar, życzę zdrowia".

Jedna z osób zasugerowała, że to porażony nerw twarzowy. W końcu na wątpliwości odpowiedział sam Witkowski.

- Porażony nerw twarzy, ale teraz już ok - uspokoił fanów.

2. Porażenie nerwu twarzowego

To schorzenie może dotknąć każdego i w każdym momencie. Porażenie nerwu twarzowego może wywołać infekcja wirusowa – np. półpasiec, a także bakteryjna – np. w przebiegu boreliozy. U podłoża porażenia nerwu twarzowego mogą też leżeć schorzenia neurologiczne, jak zespół Guillaina-Barrego czy stwardnienie rozsiane. Pojawia się także przy niektórych urazach, które doprowadziły do pęknięcia podstawy czaszki.

Wówczas może dojść do upośledzenia funkcji nerwu twarzowego, który odpowiedzialny jest za mięśnie mimiczne, ale też za mięśnie szyi i wewnętrznych mięśni ucha.

Leczenie tego schorzenia zależy od przyczyny – niekiedy lekarz decyduje o antybiotykoterapii, leczeniu sterydami, możliwe jest też wspomaganie leczenia witaminami z grupy B. Nieodzownym etapem terapii jest rehabilitacja.

Porażenie nerwu twarzowego daje bardzo charakterystyczne objawy:

  • opadanie kącika ust (po stronie porażonego nerwu),
  • wiotczenie mięśnia policzkowego,
  • objaw Bella, czyli tzw. objaw zachodzącego słońca (niedomykająca się powieka),
  • upośledzenie wydzielania śliny i produkcji łez,
  • zaburzenia smaku na przedniej części języka,
  • ból ucha.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze