Trwa ładowanie...

Irlandczyk Eric Smylie jest niewidomy i ma cukrzycę. Został wyrzucony z samolotu linii EasyJet

 Dorota Mielcarek
21.10.2019 09:33
Eric Smylie został wyrzucony z pokładu samolotu
Eric Smylie został wyrzucony z pokładu samolotu (Facebook)

Niewidomy Eric Smylie twierdzi, że kiedy chciał wejść na pokłąd samolotu linii EasyJet ze swoim opiekunem, został poproszony o zawrócenie. Stewardessy wezwały policję, która wyprowadziła starszych mężczyzn z terenu lotniska. Powodem miało być upojenie alkoholowe pasażerów. Eric i jego opiekun upierają się, że byli trzeźwi.

1. Niewidomy wyrzucony z pokładu samolotu

Irlandczyk Eric Smylie ma 78 lat i podróżował z Paryża do Belfastu w Irlandii ze swoim opiekunem, Daveyem Pogue. Mężczyźni mieli odbyć podróż liniami EasyJet.

Obsługa samolotu postanowiła wezwać policję, aby ta wyprowadziła mężczyzn z pokładu, ponieważ jak twierdzi, obaj mężczyźni byli agresywni i pijani.

"Kiedy dotarliśmy do drzwi samolotu, obsługa powiedziała, że nie możemy wejść na pokład, ponieważ jesteśmy pijani" – mówi Irlandczyk.

Zobacz film: "Jak alkohol wpływa na wzrok?"
Irlandczyk z cukrzycą
Irlandczyk z cukrzycą (Facebook)

Pogue został aresztowany, a niewidomy Smylie trafił do lotniskowego hotelu bez swoich leków:

"Jestem niewidomy, cierpię na cukrzycę. Pozostawienie mnie w Paryżu było przerażającym doświadczeniem. Wciąż przeżywam ataki paniki” – wspomina Smylie.

Pozostawiony bez opiekuna mężczyzna, nie mógł się odnaleźć w obcym miejscu. Jego telefon komórkowy się rozładował i nie mógł poprosić nikogo o pomoc, aby dodzwonić się do żony.

Rzecznik EasyJet odniósł się do zarzutów zdenerwowanego pasażera:

"Załoga samolotu była zmuszona wezwać policję, która wyprowadziła dwóch pasażerów, którzy zakłócali podróż. Z naszych informacji wynika, że mężczyźni byli agresywni" – czytamy w oświadczeniu.

Linie lotnicze zapewniły, że jest im przykro z powodu incydentu i skontaktują się z francuską policją, aby wyjaśnić sprawę.

Największe kontrowersje budzi fakt, że u osób chorych na cukrzycę poziom cukru we krwi może szybko się obniżyć. Chory w takim stanie traci kontakt z otoczeniem, może zasnąć na ułamek sekundy czy nawet stracić przytomność.

Smylie przyznał w rozmowie z lokalną telewizją, że jego opiekun wypił trzy kufle piwa i jednego drinka, jednak obaj mężczyźni zaprzeczają oskarżeniom, że którykolwiek z nich był pijany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze