Jak dbać o związek?

Związek partnerski To pytanie zadaje sobie wielu ludzi. Czy to takie trudne? Przy odrobinie wysiłku możesz znacznie wpłynąć na kształt swojego związku. Nie jest to tak skomplikowane, jak się wszystkim wydaje. Pierwsza podstawowa rada brzmi: „Zanim zaczniesz wprowadzać jakiekolwiek zmiany w swoim związku i w partnerze, zacznij pracę nad sobą”. Bardzo ważna w tym przypadku okazuje się zasada, która mówi, że nie możesz dać czegoś, czego sam nie masz. Czy rutyna w związku jest zagrażająca? Co robić w przypadku nudy w sypialni? Jak komunikować się z partnerem?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychoterapia par - razem czy osobno?"

Jak stworzyć idealny związek?

Jak dbać o związek?

Idealny związek polega na grze obustronnych kompromisów. Pierwszym ruchem wdrażania zmian między tobą i partnerem jest swój własny rachunek sumienia.

Czy istnieje coś takiego, jak idealny związek? Wszyscy dobrze znamy odpowiedź na to pytanie. Zastanów się przez chwilę, jaki jest według ciebie obraz wymarzonego związku, czy znasz taką parę? Jeżeli uważasz, że związek twojej przyjaciółki albo siostry jest idealny, przy najbliższej okazji przyjrzyj się mu krytycznym okiem. Nadal taki jest? Porozmawiaj z osobami, które uważasz za tych niebywałych szczęśliwców, być może dowiesz się, jakie braki kryje ów wspaniały, niedościgniony dla ciebie dotąd wzorzec. Kolejną rzeczą, nad którą warto się zastanowić, jest to, czy naprawdę pragniemy takowego związku, czy tylko czynniki zewnętrzne, jak presja rodziny czy przyjaciół, każą nam wierzyć w istnienie cudownych relacji między partnerami.

Może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo twoje kompleksy wpływają na postrzeganie ludzi, którzy znajdują się wokół ciebie. Tak! Kompleksy mogą zrujnować relacje między tobą a twoim partnerem. Jeżeli widzisz, że coraz bardziej skupiasz się na swoich niedoskonałościach i utrudnia ci to zdrową relację, powinnaś lub powinieneś skorzystać z pomocy terapeuty bądź w razie konieczności udać się do seksuologa. Kompleksy są bowiem częstym źródłem zahamowań seksualnych, które mogą wpływać destruktywnie na relacje między tobą a twoją drugą połową.

Jak dbać o związek małżeński?

Jesteście już kilka ładnych lat po ślubie i czujesz, że coś się psuje? Jeśli kochasz swojego partnera i zależy ci na nim, spróbuj urozmaicić wasze wspólne życie. Nie chodzi tylko o to, abyście dobrze się dogadywali w sypialni – zbyt wielką wagę przypisujemy tej sferze naszego życia, która - owszem - jest niezwykle istotna, ale nie powinna stać się obsesją. W każdym związku, i to nie tylko małżeńskim, ważna jest komunikacja. Umiejętność rozmowy jest niezwykle istotna w budowaniu solidnych relacji międzyludzkich, a zatem zacznij od usprawniania tej sfery waszego życia. Jeżeli macie dzieci, zadbajcie o to, by raz na jakiś czas mieć chwilę tylko dla siebie – to bardzo ważne w prawidłowym rozwoju każdego związku.

Oprócz tego, nie dążmy za wszelką cenę do zwalczania rutyny – jest ona obecna w życiu każdego z nas, a zatem nie powinniśmy nadmiernie się na niej koncentrować i odwrotnie. Wyjście do kina, na spacer, wspólne przyrządzenie kolacji czy obiadu to naprawdę łatwe, aczkolwiek skuteczne metody podtrzymywania wzajemnego zainteresowania. Jeśli zatem chcesz zadbać o swój związek, zacznij od siebie. Spraw, by twoje samopoczucie było lepsze. Idź do fryzjera, zadbaj o wygląd, ale co najważniejsze, rozmawiaj ze swoim partnerem. Czasami warto też po codziennej pracy zafundować sobie romantyczną kolację we dwoje lub chociażby razem obejrzeć ciekawy film. Chwile spędzone wspólnie przekładają się na jakość związku.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Randki
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Marihuana

~Zuzia85 • ostatni post 1 godzinę temu

1

Alkoholizm

Lena2017 • ostatni post 1 godzinę temu

1

Pomocni lekarze

Artykuły Randki
Randki

Sztuka kompromisu

Sztuka kompromisu

Życie w związku polega na wzajemnej komunikacji i kompromisach, tylko wtedy relacje będą budowane na trwałych fundamentach.

Randki

Jak poderwać dziewczynę? (WIDEO)

Jak poderwać dziewczynę? (WIDEO) Odtwórz wideo

Coraz więcej osób zastanawia się - jak poderwać dziewczynę i zostać w jej pamięci na dłużej. Uważa się, że kobiety bardziej pociągają osoby o męskim charakterze i fizjonomii. Wielu z nich przybiera maskę, aby tylko zainteresować swoją osobą i skupić...

Randki

Podryw krok po kroku (WIDEO)

Podryw krok po kroku (WIDEO) Odtwórz wideo

Podryw ma na celu zainteresowanie sobą inną osobą, z którą chciałoby się nawiązać kontakt seksualny. Podczas pierwszego spotkania liczy się dobre wrażenie, które można osiągnąć poprzez efektowny wygląd, interesującą rozmowę oraz czarujące spojrzenie....

Randki

Seks bez miłości (WIDEO)

Seks bez miłości (WIDEO) Odtwórz wideo

Seks w związku kształtuje relacje, buduje zaufanie i poczucie bliskości. Pozwala zbliżyć się do siebie na poziomie psychicznym i fizycznym, partnerzy znają swoje potrzeby i są odpowiedzialni na siebie. Jednak, w ostatnich czasach seks stał się sposobem...

Randki

Związek partnerski

Związek partnerski

Idealny związek polega na grze obustronnych kompromisów. Pierwszym ruchem wdrażania zmian między tobą i partnerem jest swój własny rachunek sumienia.

Randki

Kłótnie w związku

Kłótnie w związku

Sporadyczne kłótnie mogą utrwalać i cementować związek. Gdy jednak stają się regularne i spowodowane błahostkami - niszczą go.

Randki

Postawa mężczyzny

Postawa mężczyzny

Zauroczony mężczyzna zazwyczaj przybiera pozycje ciała, w których wygląda na wyższego, większego i silniejszego.

Randki

Gwałt na randce (WIDEO)

Gwałt na randce (WIDEO) Odtwórz wideo

tylko pierwszej randki - równie dobrze może mieć miejsce na którymś spotkaniu z kolei. Kobieta powinna zwrócić uwagę, aby nie wybierać miejsca spotkania

Randki

Kłótnia - przyczyny, zasady, rozwiązywanie problemów

Kłótnia to nieuniknione doświadczenie. Nawet najlepszym parom zdarzają się konflikty. Powodów kłótni może być tysiące: niewyrzucone śmieci, niezapłacone rachunki, brak zrozumienia czy poczucie skrzywdzenia. Kłótnia to nie koniec świata, co więcej - jest...