Jak począć chłopca?

Uroczy brzdąc To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Ludzie od wieków pragnęli wpływać na to, czy w ich rodzinie pojawi się dziewczynka, czy chłopiec. Dawniej wybór płci dziecka determinowany był społecznie (zwykle starano się o męskiego potomka, dziedzica dóbr i nazwiska). Dziś, zwykle przy pierwszej ciąży, płeć dziecka nie ma znaczenia. Dopiero przy planowaniu kolejnego potomka zdarza się, że rodzice chcieliby mieć dzieci „do pary”. Istnieją pewne wskazówki, których zastosowanie może wpłynąć na poczęcie chłopca.

Zobacz film: "Przekarmianie dzieci"

Jak począć chłopca?

Aby począć upragnionego chłopca, kobieta powinna być na wysokokalorycznej diecie. Metoda ta nie została jednak potwierdzona żadnymi badaniami.

Jak zaplanować płeć dziecka?

Płeć dziecka jest określona już w chwili zapłodnienia. Komórki jajowe zawierają chromosom X (żeński), natomiast plemniki - X lub Y. W zależności od tego, który plemnik zapłodni komórkę, może się wytworzyć połączenie typu XX (poczęcie córki) lub XY (poczęcie syna).

Uważa się, że planowanie płci dziecka zależy od kilku czynników, do których można zaliczyć dietę, współżycie w określonym dniu cyklu oraz wielu innych. Jeśli chodzi o dietę, zdania są podzielone. NIektórzy uważają, że dieta nie ma żadnego wpływu na płeć dziecka. Inni natomiast twierdzą, że aby powić upragnionego chłopca, jego przyszła mama powinna być na wysokokalorycznej diecie. Założeniem tej metody planowania płci jest też spożycie dużej ilości potraw ostrych, słonych lub kwaśnych. Aby urodzić zdrowe dziecko, należy odżywiać się zdrowo. Żadne badania nie potwierdzają, jakoby dieta wysokokaloryczna wpłynęła na płeć dziecka.

Planowanie płci dziecka metodą Selnas

Według metody Selnas, komórki jajowe mają potencjał ujemny albo dodatni. Plemniki męskie mają niewysoki ładunek elektryczny ujemny, a żeńskie - dodatni. Zjawisko to tłumaczy fakt, że komórki męskie odnajdą szybciej komórkę jajową. Aby począć chłopca, musisz odbyć stosunek płciowy z partnerem w dzień owulacji, wówczas plemniki męskie szybko dotrą do jajeczka. Jeżeli stosunek jest kilka dni przed owulacją, plemniki męskie nie przetrwają do owulacji i szanse na poczęcie chłopca spadną. Śluz kobiety przez pewien czas może przechowywać plemniki i w pewnym momencie może dojść do zapłodnienia. Jednak plemniki męskie nie przeżyją dłużej w organizmie kobiety, która uprawia sport. Jeśli zastanawiasz się, jak począć syna, musisz wiedzieć, że gorąca kąpiel zabija męskie plemniki. Zatem unikaj sauny i wysokiej temperatury wody.

Inne metody planowania płci dziecka

Pod wpływem orgazmu zmienia się ph błony śluzowej na zasadowy, więc plemniki mają korzystniejsze warunki do przeżycia. W związku z tym powinnaś mieć wcześniej orgazm niż partner - po to, aby przygotować środowisko dla męskich plemników. Inną metodą planowania ciąży jest zapłodnienie in vitro. Ten rodzaj zapłodnienia daje niemal stuprocentową szansę na poczęcie chłopca. Warunek jest jeden, należy zgłosić ten fakt na początku procedury zapłodnienia. Płeć dziecka zostanie ostatecznie określona przez lekarza na podstawie powszechnego, nieinwazyjnego badania prenatalnego. Zwykle rodzice dowiadują się, czy spodziewają się synka, czy córki podczas tzw. USG połówkowego, które wykonuje się między 20. a 24. tygodniem ciąży.

Zazwyczaj wcześniej i z większą pewnością rozpoznawana jest płeć męska. Jednak nigdy nie ma pewności, że urodzi się chłopca albo dziewczynkę. Lekarz może się też pomylić, co wynika z ułożenia dziecka w brzuchu matki.

Komentarze (5)
~czesters55
~czesters55 ponad rok temu

Dam sprawdzony sposób na urodzenie chłopca facet zakłada czapke uszatke i bzyka i wtedy na mur beton urodzi sie chłopczyk a jak ktoś chce dziewczynkę to facet zakłada hustkie i zawiązuje na kokardke pod brodą i ciupcia wtedy będzie dziewczynka

Odpowiedz
~asd
~asd ponad rok temu

@~elus w.: Zrób ok. tysiąca dzieci to będzie wtedy wystarczająca próba statystyczna. Bo na podstawie 2 przypadków to mogę powiedzieć że kobieta ma mniejsze cycki od faceta, krótsze włosy na głowie (taką znam parę).

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Planowanie płci dziecka
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Planowanie płci dziecka
Planowanie płci dziecka

Poczęcie chłopca

Poczęcie chłopca

Chińska metoda planowania płci dziecka jest stosunkowo skomplikowana i oparta na założeniu, że w określonym wieku i konkretnym miesiącu można począć chłopca lub dziewczynkę.

Planowanie płci dziecka

Uroczy brzdąc

Uroczy brzdąc

Aby począć upragnionego chłopca, kobieta powinna być na wysokokalorycznej diecie. Metoda ta nie została jednak potwierdzona żadnymi badaniami.

Planowanie płci dziecka

Zaplanowanie dziewczynki

Zaplanowanie dziewczynki

Dieta na dziewczynkę powinna być bogata w wapń i magnez, dlatego też kobieta powinna spożywać jak najwięcej: serów, mleka, jogurtów i innych produktów mlecznych.

Planowanie płci dziecka

Mała panienka

Mała panienka

Rodzice planujący poczęcie dziewczynki powinni współżyć 2-3 dni przed owulacją. Wtedy plemniki męskie zginą, a na czas jajeczkowania pozostaną żeńskie, które zmierzą prosto do jajeczka.

Planowanie płci dziecka

Chiński kalendarz płci dziecka

Chiński kalendarz płci dziecka

). Ta metoda planowania płci dziecka jest stosunkowo skomplikowana i oparta na założeniu, że w określonym wieku i konkretnym miesiącu można począć chłopcalub (...) już poczęte. Wówczas na skrzyżowaniu...

Planowanie płci dziecka

Dieta a płeć dziecka

Dieta a płeć dziecka

Planowanie płci dziecka dla niektórych przyszłych rodziców nie ma uzasadnienia. Twierdzą oni, że będą szczęśliwi - obojętnie, czy na świat przyjdzie dziewczynka, czy chłopiec. Jednak niektóre pary bardzo...

Planowanie płci dziecka

Jak począć dziewczynkę?

Jak począć dziewczynkę?

Rodzice często chcieliby mieć wpływ na płeć dziecka. Choć nie jest to łatwe, jednak istnieją pewne wskazówki, których zastosowanie może zwiększyć szansę na poczęcie chłopca lub dziewczynki. Nie chodzi tutaj o przestrzeganie starych mitów,...

Jak wybrać imię dla dziecka?

Imię dla chłopca

Imię dla chłopca

Popularne imiona męskie to m.in. Kuba, Kacper, Szymon. Dość często chłopiec dostaje imię po dziadku, np. Franek lub Jasio.