Trwa ładowanie...

Jak począć chłopca?

Uroczy brzdąc To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Ludzie od wieków pragnęli wpływać na to, czy w ich rodzinie pojawi się dziewczynka, czy chłopiec. Dawniej wybór płci dziecka determinowany był społecznie (zwykle starano się o męskiego potomka, dziedzica dóbr i nazwiska). Dziś, zwykle przy pierwszej ciąży, płeć dziecka nie ma znaczenia. Dopiero przy planowaniu kolejnego potomka zdarza się, że rodzice chcieliby mieć dzieci „do pary”. Istnieją pewne wskazówki, których zastosowanie może wpłynąć na poczęcie chłopca.

spis treści
Jak począć chłopca?
Jak począć chłopca?

Aby począć upragnionego chłopca, kobieta powinna być na wysokokalorycznej diecie. Metoda ta nie została

zobacz galerię

Zobacz film: "Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży"

1. Jak zaplanować płeć dziecka?

Płeć dziecka jest określona już w chwili zapłodnienia. Komórki jajowe zawierają chromosom X (żeński), natomiast plemniki - X lub Y. W zależności od tego, który plemnik zapłodni komórkę, może się wytworzyć połączenie typu XX (poczęcie córki) lub XY (poczęcie syna).

Uważa się, że planowanie płci dziecka zależy od kilku czynników, do których można zaliczyć dietę, współżycie w określonym dniu cyklu oraz wielu innych. Jeśli chodzi o dietę, zdania są podzielone. NIektórzy uważają, że dieta nie ma żadnego wpływu na płeć dziecka. Inni natomiast twierdzą, że aby powić upragnionego chłopca, jego przyszła mama powinna być na wysokokalorycznej diecie. Założeniem tej metody planowania płci jest też spożycie dużej ilości potraw ostrych, słonych lub kwaśnych. Aby urodzić zdrowe dziecko, należy odżywiać się zdrowo. Żadne badania nie potwierdzają, jakoby dieta wysokokaloryczna wpłynęła na płeć dziecka.

2. Planowanie płci dziecka metodą Selnas

Według metody Selnas, komórki jajowe mają potencjał ujemny albo dodatni. Plemniki męskie mają niewysoki ładunek elektryczny ujemny, a żeńskie - dodatni. Zjawisko to tłumaczy fakt, że komórki męskie odnajdą szybciej komórkę jajową. Aby począć chłopca, musisz odbyć stosunek płciowy z partnerem w dzień owulacji, wówczas plemniki męskie szybko dotrą do jajeczka. Jeżeli stosunek jest kilka dni przed owulacją, plemniki męskie nie przetrwają do owulacji i szanse na poczęcie chłopca spadną. Śluz kobiety przez pewien czas może przechowywać plemniki i w pewnym momencie może dojść do zapłodnienia. Jednak plemniki męskie nie przeżyją dłużej w organizmie kobiety, która uprawia sport. Jeśli zastanawiasz się, jak począć syna, musisz wiedzieć, że gorąca kąpiel zabija męskie plemniki. Zatem unikaj sauny i wysokiej temperatury wody.

3. Inne metody planowania płci dziecka

Pod wpływem orgazmu zmienia się ph błony śluzowej na zasadowy, więc plemniki mają korzystniejsze warunki do przeżycia. W związku z tym powinnaś mieć wcześniej orgazm niż partner - po to, aby przygotować środowisko dla męskich plemników. Inną metodą planowania ciąży jest zapłodnienie in vitro. Ten rodzaj zapłodnienia daje niemal stuprocentową szansę na poczęcie chłopca. Warunek jest jeden, należy zgłosić ten fakt na początku procedury zapłodnienia. Płeć dziecka zostanie ostatecznie określona przez lekarza na podstawie powszechnego, nieinwazyjnego badania prenatalnego. Zwykle rodzice dowiadują się, czy spodziewają się synka, czy córki podczas tzw. USG połówkowego, które wykonuje się między 20. a 24. tygodniem ciąży.

Zazwyczaj wcześniej i z większą pewnością rozpoznawana jest płeć męska. Jednak nigdy nie ma pewności, że urodzi się chłopca albo dziewczynkę. Lekarz może się też pomylić, co wynika z ułożenia dziecka w brzuchu matki.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Mgr Monika Łapczyńska
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza