Trwa ładowanie...

Jak wygrać z rakiem?

Publikacja
Publikacja

Publikacja ma na celu poszerzenie świadomości dotyczącej różnych aspektów choroby nowotworowej, m.in....

zobacz galerię

Zobacz film: "Guzy miednicy mniejszej"

Każdego roku w Polsce odnotowuje się nowe przypadki nowotworów złośliwych. Szacuje się, że jedna na trzy osoby w swoim życiu zachoruje na raka. Prowadzone programy profilaktyczne i kampanie prospołeczne pozwalają na zwiększenie ogólnodostępnej wiedzy dotyczącej ryzyka zachorowania, specyfiki objawowej oraz metod leczenia nowotworów złośliwych. Jednak wyniki badań prowadzonych w wielu krajach pokazują, że wiedza ta jest nadal zbyt mała w porównaniu ze stale przybywającymi dowodami naukowymi w tej dziedzinie.

Posiadanie wiedzy dotyczącej potencjalnego zachorowania na chorobę nowotworową jest warunkiem wstępnym korzystania z badań przesiewowych. Osoba, która nie posiada rzetelnej wiedzy dotyczącej czynników ryzyka, nie ma możliwości świadomej dbałości o zachowania promujące zdrowie. Dla tych, którzy z rakiem żyją się na co dzień istotna jest również świadomość, że walkę z nim można wygrać.

Publikacja „Wygrać z rakiem” jest ważnym elementem społecznej edukacji. Na jej łamach zajęliśmy się tematami związanymi z leczeniem chorób nowotworowych, ale również ze społecznymi i psychologicznymi aspektami walki z rakiem. Patronat nad publikacją objęło Polskie Towarzystwo Onkologiczne.

Zapraszamy do lektury.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.