Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Tomasz Makos

Korekcja opadania powiek

Avatar placeholder
22.07.2021 15:52
Korekcja opadania powiek
Korekcja opadania powiek

Na opadanie powiek górnych i dolnych wpływ ma wiele zewnętrznych i wewnętrznych czynników. Do czynników zewnętrznych zalicza się: zły sposób odżywiania się, palenie papierosów, duży spadek wagi. Do czynników wewnętrznych zalicza się: predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne, wiek osoby. Przyczyną spuchniętych powiek i „worków” pod oczami są, tzw. tłuszczowe poduszeczki, które uwydatniają się na zewnątrz z oczodołów. Opadanie górnych powiek ma często pozorny charakter, wiąże się najczęściej z opadnięciem brwi. Przed zabiegiem chirurgicznym należy jednak wykluczyć neurologiczne przyczyny opadania.

spis treści

1. Na czym polega korekcja opadania powiek?

Górne powieki należy poddać zabiegowi korekty wtedy, gdy brzeg skórnego zgięcia dotyka lub przekracza górne rzęsy. Korekcja powiek górnych polega na usunięciu nadmiernej ilości skóry, a czasami i mięśnia oraz na pozbyciu się tłuszczowych poduszeczek, jeśli są one bardzo widoczne.

Przykład opadania powiek
Przykład opadania powiek

Opadanie powiek można skorygować całkowicie lub częściowo.

zobacz galerię

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Następny artykuł: Opatrunki i bandażowanie
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.