Trwa ładowanie...

Korekcja opadania powiek

Na opadanie powiek górnych i dolnych wpływ ma wiele zewnętrznych i wewnętrznych czynników. Do czynników zewnętrznych zalicza się: zły sposób odżywiania się, palenie papierosów, duży spadek wagi. Do czynników wewnętrznych zalicza się: predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne, wiek osoby. Przyczyną spuchniętych powiek i „worków” pod oczami są, tzw. tłuszczowe poduszeczki, które uwydatniają się na zewnątrz z oczodołów. Opadanie górnych powiek ma często pozorny charakter, wiąże się najczęściej z opadnięciem brwi. Przed zabiegiem chirurgicznym należy jednak wykluczyć neurologiczne przyczyny opadania.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

1. Na czym polega korekcja opadania powiek?

Górne powieki należy poddać zabiegowi korekty wtedy, gdy brzeg skórnego zgięcia dotyka lub przekracza górne rzęsy. Korekcja powiek górnych polega na usunięciu nadmiernej ilości skóry, a czasami i mięśnia oraz na pozbyciu się tłuszczowych poduszeczek, jeśli są one bardzo widoczne.

Przykład opadania powiek
Przykład opadania powiek

Opadanie powiek można skorygować całkowicie lub częściowo.

zobacz galerię

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.