Trwa ładowanie...

Koronawirus w Kołobrzegu? 10-latka trafiła na oddział zakaźny z podejrzeniem koronawirusa. Szkoła zamknięta do odwołania

10-letnia uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu trafiła do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie. Dyrekcja szkoły zdecydowała, że do momentu wykluczenia koronawirusa SP nr 6 w Kołobrzegu zostanie zamknięta.

1. Koronawirus w Kołobrzegu? Jest kolejny podejrzany przypadek. To 10-letnia dziewczynka

Jak donosi Radio Zet, powołując się na informacje z PAP, władze Kołobrzegu w sobotę po południu otrzymały informacje, że dziewczynka z kołobrzeskiej podstawówki trafiła do szpitala wojewódzkiego w Szczecinie z podejrzeniem koronawirusa.

2. 10-latka z podejrzeniem Koronawirusa. Szkoła podstawowa w Kołobrzegu zamknięta do odwołania

Jak przekazała prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, zgodnie z procedurą i zaleceniami wojewody oraz inspektora sanitarnego szkoła do momentu wykluczenia koronawirusa u dziecka musi pozostać zamknięta. Dodała też, że dziecko chodziło do szkoły przez ostatnie pięć dni od zakończenia ferii zimowych. Dlatego też decyzja o zamknięciu całej szkoły jest natychmiastowa, bo nie ma możliwości odizolowania jednej klasy, do której chodziła dziewczynka.

Zobacz film: "Jak pozbyć się uczucia ciężkich nóg?"

Zobacz też: 10 zasad WHO, jak ochronić się przed koronawirusem?

3. Koronawirus w Kołobrzegu? Wyniki badań będą znane najpóźniej w środę

Dyrektor kołobrzeskiego sanepidu Jacek Ekk-Cierniakowski poinformował również, że wyniki badań będą znane we wtorek lub w środę. Dodał także, że dziecko jest w stanie dobrym. Jego zdaniem zastosowano wszystkie środki profilaktyczne i nie ma żadnego zagrożenia, by koronawirus rozprzestrzenił się na inne szkoły w Kołobrzegu.

Warto dodać, że na oddziale zakaźnym szpitala wojewódzkiego w Szczecinie obecnie przebywają trzy osoby, w tym wspomniana 10-latka. Wyniki pozostałych osób będą znane już w poniedziałek, tj. 2 marca.

Zobacz też: MEN wydał zalecenia dla szkół i nauczycieli, jak postępować z koronawirusem

WHO ostrzega: Koronawirus atakuje drogi oddechowe

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza