Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Magdalena Pikul

Lifting wolumetryczny

Avatar placeholder
14.07.2021 16:49
Lifting wolumetryczny
Lifting wolumetryczny

Lifting wolumetryczny jest to zabieg pozwalający na zmniejszenie zmarszczek. Polega on na wstrzyknięciu w określone miejsca, które pacjent chciałby wygładzić, specjalnego preparatu. Przed jego podaniem skóra twarzy jest znieczulana oraz dokładnie odkażana. Wstrzykiwany preparat jest elastyczny i pozwala na modelowanie go w skórze, dlatego po zakończeniu wstrzykiwania wykonuje się masaż twarzy, aby mieć pewność, że substancja została równomiernie rozprowadzona.

Po skończonym zabiegu możliwe jest pojawienie się miejscowo małych siniaków, z tego powodu stosuje się zapobiegawczo krem z witaminą K. Ponadto skóra twarzy może być delikatnie zaczerwieniona oraz obrzęknięta w miejscach iniekcji, co jest naturalnym zjawiskiem i zwykle ustępuje samoistnie po 2-3 dniach. Zarówno przygotowując się do zabiegu liftingu, jak i po jego wykonaniu należy unikać nadmiernej ilości promieni słonecznych oraz solarium. Dodatkowo po zabiegu nie powinno się korzystać z siłowni czy basenu przez pierwsze 3 dni. Przeciwwskazaniami do zabiegu są m.in. choroby immunologiczne, różnego rodzaju choroby skóry jak łuszczyca, bielactwo, zapalenia oraz zakażenia skóry,

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze