Trwa ładowanie...

Masz krótszy palec wskazujący? Sprawdź, na co może wskazywać (WIDEO)

Avatar placeholder
11.02.2019 09:58

Mówi się, że dłonie są naszą wizytówką. Można z nich odczytać bardzo wiele. Pokazują tryb pracy, aktywność fizyczną, a nawet nękające właściciela choroby.

Wiele osób skarży się, że wciąż jest im zimno w dłonie albo w stopy. Może to świadczyć o chorobach układu krążenia. W niektórych przypadkach przyczyna jest o wiele bardziej banalna.

Powodem uczucia zimna w dłoni może być zbyt ciasny ściągacz ubrania na nadgarstku albo za mocno zapięty zegarek. Przyczynia się to do spowolnienia krążenia w kończynie.Zimne dłonie mogą być także skutkiem stresu. Problem ten doskwiera często również palaczom.

Również kształt dłoni może świadczyć o niektórych zaburzeniach. Naukowcy zauważyli niezwykłe powiązania długości palców z rozwojem raka.

Nowotwory to wciąż jedna z głównych przyczyn zgonów w Polsce i na świecie. W wielu wypadkach chorzy mieliby szanse na wyleczenie lub dłuższe przeżycie, gdyby rak został wcześniej wykryty. Profilaktyka to podstawa.

Zobacz WIDEO i sprawdź, jaki kształt dłoni powinien skłonić cię do jak najszybszej wizyty u lekarza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze