Trwa ładowanie...

Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów

Ruszyła właśnie nowa kampania fundacji Rak’n’Roll po hasłem „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów”. Poprzez zastosowaną grę słowną fundacja zwraca uwagę, że do działania potrzebuje procentów, ale innych niż może się wydawać. Potrzebuje dokładnie 1% podatku, który pomoże podopiecznym przejść przez raka. W zwróceniu uwagi na kampanię pomóc ma specjalnie uwarzone rzemieślnicze piwo bezalkoholowe o nazwie „KRS 0000 338 803”.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Ogłoszenie kampanii oraz premiera „KRS 0000 338 803” zbiega się z obchodami Światowego Dnia Walki z Rakiem. Podjętymi działaniami fundacja chce m.in. przekonać do głośnego powiedzenia, że można przejść przez raka, można z nim żyć dobrze a nawet szczęśliwie. Rak staje się codziennością. Coraz częściej pytaniem jest już nie czy, ale kiedy zostanie postawiona diagnoza. Dzięki postępowi medycyny i coraz większej społecznej świadomości, nowotwory można traktować jako choroby przewlekłe. Czas więc zmienić sposób mówienia o raku i spróbować z nim żyć, przykładowo ciesząc się spotkaniami z najbliższymi.

1. 4 lutego, Światowy Dzień Walki z Rakiem

To dzień każdego, kto został doświadczony przez tę chorobę, zarówno osób chorych, jak i ich bliskich i znajomych. Powoli staje się to dzień każdego z nas, bo doszliśmy do takiego momentu, w którym większość spotkała się z rakiem. W ciągu ostatnich trzech dekad, liczba zachorowań na raka wzrosła dwukrotnie1, a zgodnie z przewidywaniami ekspertów będzie nadal rosła. Szacuje się, że na nowotwór złośliwy zachoruje w ciągu swego życia co czwarty mieszkaniec Polski2.

Na szczęście, ciągły rozwój medycyny i intensywne badania sprawiają, że coraz więcej osób wraca do zdrowia, a choroba nowotworowa została uznana chorobą przewlekłą. Im wcześniej jest zdiagnozowana, tym skuteczniejsze leczenie. Przykładowo, pięcioletnie przeżycie w przypadku wczesnych stadiów raka piersi to ok. 90%. Podobnie jest w przypadku czerniaka, skuteczność leczenia tej choroby we wczesnym stadium wynosi ok. 90%. W przypadku raka jądra, sukces terapeutyczny dotyczy niemal 100% chorych zdiagnozowanych we wczesnym stadium. Do osiągnięcia takich wyników jest potrzebna czujność onkologiczna oraz aktywne działania profilaktyczne.

2. Przelej KRS 0000 338 803 na zdrowie

W przełamaniu tabu związanego z działalnością fundacji pomaga w tym roku hasło zwrócone w stronę procentów. Rak’n’Roll podkreśla, że do szczęścia potrzebne są procenty, jednak inne niż może nam się wydawać. – Fundacja robi bardzo dużo ważnych, ciekawych i po prostu fajnych działań na rzecz pacjentów onkologicznych oraz profilaktyki raka, ale oczywiście potrzebujemy rozgłosu, żeby te działania były szerzej znane – mówi Jacek Maciejewski, Strażnik Marki Fundacji Rak’n’Roll. W tym roku skorzystaliśmy z uprzejmości i fachowości browaru Inne Beczki. W ten sposób powstało piwo bezalkoholowe. Tym samym zwracamy uwagę, że procenty są nam potrzebne, ale nie te w piwie. 1% to dla nas podstawa finansowania naszych działań pomocowych. Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów – podkreśla Maciejewski

Kontraktowy browar rzemieślniczy Inne Beczki uwarzył dla Fundacji piwo o nazwie „KRS 0000 338 803”. Co ważne, piwo jest bez alkoholu, a więc bez procentów, bo są one potrzebne gdzieś indziej. Etykieta umieszczona na butelce informuje dokładnie o tym jak wesprzeć fundację, a dodatkowo, została zaprojektowana tak, aby w prosty i szybki sposób zapamiętać nazwę produktu, którą należy później wpisać w deklaracji podatkowej. Bezalkoholowe piwo wraz z informacją o akcji zostanie rozdystrybuowane w popularnych lokalach gastronomicznych w całym kraju.

Kampanii „Nie ma Rak'n'Rolla bez procentów” towarzyszyć będzie cykl wydarzeń wspierających w największych miastach Polski. Na potrzeby akcji stworzone zostaną też tematyczne plakaty. Twarzami kampanii zostali podopieczni Fundacji Rak’n’Roll. W realizację projektu zaangażowały się pro bono agencje Grey Warszawa oraz Cohn&Wolfe, a także dom produkcyjny Shootme, dom mediowy MediaCom i platforma IndaHash. Aby dowiedzieć się więcej o kampanii 1% [link]

3. Działalność Fundacji mierzona w procentach

Rak’n’Roll w swoich działaniach skupia się na wygrywaniu życia i jego celebrowaniu w codziennych chwilach. Podopiecznym pomagamy żyć dobrze, godnie i szczęśliwie pomimo raka. Nasza Założycielka Magda Prokopowicz mówiła – Nowe życie zaczyna się każdego ranka. I choć Magdy z nami dziś nie ma, wiemy że każdy dzień z chorobą przeżyła na maksimum, robiąc to co kochała.

Działań Fundacji nie byłoby bez procentów. Dzięki zeszłorocznej zbiórce zrobiliśmy wiele ważnych rzeczy, m.in.:

· wsparliśmy chorych w przejściu przez raka, ale wcześniej w przejściu przez system opieki zdrowotnej. Takich podopiecznych w 2017 roku mieliśmy 70.

· zapewniliśmy opiekę psychoonkologa dla chorych i ich rodzin. W 2017 r. udzieliliśmy ponad 600 godz. bezpłatnych konsultacji,

· zapewniliśmy kompleksową opiekę Boskim Matkom – kobietom w ciąży chorym na raka – objęliśmy opieką 48 kobiet w 2017 r., powitaliśmy na świecie 52 dzieci,

· wsparliśmy tych, którzy są już iPoRaku i potrzebują wsparcia, by ruszyć dalej w życie – w drugiej edycji programu bierze udział 60 ozdrowieńców,

· utkaliśmy peruki i przekazaliśmy je 452 kobietom w trakcie chemioterapii,

· zorganizowaliśmy warsztaty urodowe i rękodzieła dla chorych. W 2017 r. w warsztatach wzięło udział 300 osób,

· tchnęliśmy życie w poczekalnię poradni onkologicznej warszawskiego Centrum Onkologii – miejsce szare, ciemne i przygnębiające,

· przeprowadziliśmy badania dot. profilaktyki raka piersi – raport będzie podstawą do zrobienia kampanii w tym roku,

· uruchomiliśmy też Radio Rak’n’Roll, zrobiliśmy mural z okazji Dnia Boskich Matek – jeden z najpiękniejszych w Warszawie na Wroniej 50.

Fundacja przyciąga świetne inicjatywy – w tym roku Soul Food przygotował dla nas Rak’n’Roll Burgera, natomiast perfumeria Mo61 we współpracy z Podopiecznymi Fundacji, pierwszy zapach onko-przyjaciół.

O Fundacji Rak’n’Roll – Wygraj Życie:

Fundacja Rak’n’Roll działa od 2009 r. Powstała z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym kobietom w podobnej sytuacji.

Od początku celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku, przełamywanie tabu związanego z tą chorobą, a także poprawa jakości życia chorych, w szczególności dotkniętych chorobą nowotworową kobiet. Działania fundacji mają inspirować do pozytywnego myślenia, dostarczać przydatnych rozwiązań, a także zmieniać wizerunek choroby w szerszej świadomości społecznej.

W ciągu 8 lat istnienia zrealizowaliśmy wiele projektów, które pomogły przełamać schemat myślenia o raku, a także pomogły wielu osobom przejść przez chorobę w lepszy, godny sposób. Działalność Fundacji opiera się na pozytywnej energii, uśmiechu i radości życia.

Działania fundacji można wesprzeć przekazując 1% podatku – KRS 0000 338 803, wpłatami na konto: Fundacja Rak'nRoll Wygraj Życie 73 1140 2017 0000 4502 1050 9042 lub wspierając nasze projekty – więcej informacji na stronie www.raknroll.pl.

O browarze rzemieślniczym Inne Beczki:

Browar rzemieślniczy “Inne Beczki” warzy swoje piwa na zasadach warzenia kontraktowego w zaprzyjaźnionych browarach, które udostępniają im swoje linie produkcyjne. Równocześnie od połowy 2017 roku w podwarszawskim Błoniu budowany jest własny browar “Innych Beczek”. W byłych zakładach Mera Błonie, w zaadaptowanej hali na ponad 1500m2 powstaje jeden z większych i nowocześniejszych obiektów tego typu. Inwestycja była możliwa m.in. dzięki “crowdfundingowi udziałowemu” (“equity crowdfunding”), w którym inwestorzy zainwestowali łącznie 400’000 PLN w zamian za 10’000 akcji spółki Inne Beczki S.A (www.akcjabrowar.pl). Otwarcie browaru nastąpi już w drugim kwartale tego roku.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.