Trwa ładowanie...

Nie żyje Jimmy Snuka, gwiazda wrestingu

Jimmy Snuka, była gwiazda wrestingu, znany ze swoich wysokich lotów na arenie, w niedzielę przegrał walkę z rakiem żołądka. Miał 73 lata.

1. Jeden z najpopularniejszych wrestlerów

Snuka przez swój styl walki zdobył pseudonim "Superfly". Zdobył sławę ok. 1970 roku, a oficjalnie zakończył karierę w 2010 roku. Był uwielbiany przez fanów za swój akrobatyczny styl wrestlingu, w końcu stał się jednym z najpopularniejszych wrestlerów wszechczasów. Został wprowadzony do WWE Hall of Fame (alei gwiazd mistrzów wrestingu) w 1996 roku. Przez wiele lat, do samej śmierci, Snuka walczył z rakiem żołądka i demencją.

Na początku tego roku znowu wypłynęła sprawa śmierci jego dziewczyny, Nancy Argentino. Gazeta „Morning Call” z Allentown (w Pensylwanii) przypomniała tę historię i po raz kolejny zadała zawodnikowi kilka pytań.

Argentino była kochanką Snuka. Często podróżowała z nim na zawody. W 1983 roku trafiła do szpitala po tym, jak doznała ciężkiego urazu głowy w pokoju hotelowym Snuka w Whitehall Township. Jej życia nie udało się uratować.

Jimmy Snuka przez lata był gwiazdą wrestlingu
Jimmy Snuka przez lata był gwiazdą wrestlingu (Shutterstck)

Kiedy sprawa wyszła na światło dzienne, pojawiły się wątpliwości, czy zawodnik powiedział prawdę wiele lat temu. Sędzia uznał, że ze względu na swój stan, Snuka nie może stanąć na ławie oskarżonych.

W niedzielę prawnik Snuka, Robert Kirwan, potwierdził, że zawodnik zmarł w sobotę o 1 po południu, w domu zięcia na Florydzie. "On walczył z różnymi chorobami i dolegliwościami od ponad półtora roku" - powiedział Kirwan.

"Odszedł, spoczywa już w pokoju. Poznałem go jak przyjaciela. Tak samo jego rodzina, jej członkowie są również moimi przyjaciółmi. Czuję, że straciłem nie tylko dobrego klienta, ale też bliską mi osobę" – dodaje.

Śmierć Snuka została potwierdzona przez jego córkę na Twitterze. Tamina, który jest obecnie również związana z wrestingem, napisała o ojcu w dniu jego śmierci: „Kocham Cię tato”. Dołączyła też zdjęcie splecionych rąk.

Zobacz także

Dwayne Johnson, kultowy wrestler, który stał się globalną sensacją box office, oddał też hołd Snukowi w internecie. "Nasza rodzina @TaminaSnuka poprosła mnie, aby podzielić się smutną wiadomością, że Jimmy Snuka właśnie zmarł" - napisał Johnson na portalu społecznościowym. Dodał też w języku samoa - "Alofa atu i le Aiga atoa", co znaczy "Rodzina jest na zawsze".

2. Rak żołądka często jest diagnozowany zbyt późno

Rak żołądka jest na piątym miejscu pod względem częstości zachorowań u mężczyzn, zaś u kobiet zajmuje siódme miejsce. Najczęściej jest wykrywany później, kiedy leczenie staje się wyjątkowo trudne i są małe szanse na pokonanie nowotworu. Im wcześniejsze wykrycie, tym większa szansa na powodzenie terapii, dlatego też warto zwrócić na pewne objawy: bóle brzucha w okolicy podbrzusza; nagła utrata masy ciała; brak apetytu; nudności; zaburzenia połykania; krwawienie z przewodu pokarmowego (smoliste stolce); anemia; senność; * zmęczenie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.