Trwa ładowanie...

Objawy ataku serca, które trudno rozpoznać (WIDEO)

Zobacz film: "Objawy zawału serca, które trudno rozpoznać"

Zawała serca zazwyczaj daje intensywne sygnały. To ból w okolicach mostka promieniujący do lewego barku. Zdarza się jednak, że dolegliwość sygnalizowana jest w nietypowy sposób. Zobacz, jakie są objawy ataku serca, które trudno rozpoznać.

Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że zawał serca nie zawsze objawia się tym typowym bólem za mostkiem. Objawy mogą być zupełnie inne i nie należy ich bagatelizować. Co do nich należy? Sygnałem ataku serca może być przede wszystkim ból w plecach. Objaw ten jest szczególnie zauważalny u kobiet, jednak nie oznacza to, że nie może wystąpić u mężczyzn.

Innym objawem, który można powiązać z zawałem serca jest ból w szczęce. Szczególnie warto na niego zwrócić uwagę jeżeli jest powiązany z bólem w klatce piersiowej.

Nie tylko bóle mogą być pierwszymi symptomami zawału serca. Warto zwrócić uwagę również na objawy neurologiczne, jak na przykład zawroty głowy, omdlenia czy trudności z oddychaniem. Ponownie szczególnie u kobiet nietypowym symptomem ataku serca są mdłości i niestrawność. Czasami występują przy tym również wymioty.

Jeżeli zauważysz u siebie te objawy, postaraj się zachować spokój. Jeśli jest ci słabo, napij się zimnej wody i natychmiast wezwij pomoc.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nietypowych objawów zawału serca? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, po którym łatwiej zauważysz niepokojące symptomy u siebie i swoich bliskich.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza