Trwa ładowanie...

Odstawiła leki sterydowe przed ślubem. Na całym ciele pojawiły się ogromne wypryski

30-letnia Elin od lat zmaga się z ropnymi zmianami na skórze. Twierdzi, że odkąd odstawiła leki sterydowe, stan jej skóry zaczął się gwałtownie pogarszać. Zdecydowała przejść na specjalną dietę i zmienić przyjmowane medykamenty, ale nic nie przynosiło oczekiwanego skutku. Kobieta nie kryła przerażenia - jej stan zaognił się tuż przed ślubem.

Zobacz film: "Smog negatywnie wpływa na przebieg COVID-19"

spis treści

1. Problemy skórne

Zdaniem 30-letniej Elin z Walii, ropne wypryski zaczęły się rozprzestrzeniać po całym ciele wtedy, gdy odstawiła sterydy przepisane przed laty przez lekarzy. Ci z kolei utrzymują, że przyczyną pogorszenia stanu skóry jest egzema, z którą Elin zmaga się od dzieciństwa.

Nauczycielka angielskiego przyznaje, że zmagała się z egzemą od małego, ale zmiany skórne obserwowała głównie na ramionach i utrzymywały się tylko przez kilka dni, po czym znikały dzięki maści steroidowej "sudocrem", którą Elin stosowała od 25. roku życia.

Elin zmagała się z egzemą
Elin zmagała się z egzemą (East News)

2. Nietypowa diagnoza

Jednak po dwóch latach stosowania kremów steroidowych wypryski zaczęły rozprzestrzeniać się na inne części ciała, takie jak klatka piersiowa i twarz. Elin kontynuowała wizyty u lekarza, który przepisał jej kolejne kremy. Mimo to problem wciąż nie ustępował. Była przerażona, ponieważ zbliżał się jej ślub, a ona z dnia nadzień wyglądała gorzej.

Kobieta zaczęła stosować specjalne diety i oparła swoją pielęgnację o produkty bazujące na naturalnych składnikach, ale nic nie zadziałało. W końcu zdecydowała się wykonać badania krwi i dokładnie zbadać objawy. Dzięki temu dowiedziała się, że zmaga się z miejscowym uzależnieniem od steroidów.

Zmiany skórne zauważalne były na całym ciele
Zmiany skórne zauważalne były na całym ciele (East News)

3. Gwałtowne pogorszenie

W lutym 2019 roku Elin przestała używać swoich kremów steroidowych, ale wkrótce zaczęła borykać się z piekącymi wysypkami skórnymi, które sprawiły, że schudła niemal 20 kilogramów i zaczęły jej wypadać włosy. Wysypka, z jaką zmagała się Elin negatywnie wpływała na jej samopoczucie.

Kobieta mówiła, że nie może nawet spojrzeć w lustro, bo wygląd wprawiał ją w smutek i zgorszenie. Stresu dokładał zbliżający się wielkimi krokami ślub. Bała się, że w tym wyjątkowym dniu nie będzie wyglądała tak, jak sobie wymarzyła.

Na szczęście udało się poprawić wygląd skóry przed wymarzonym ślubem
Na szczęście udało się poprawić wygląd skóry przed wymarzonym ślubem (East News)

Elin zdecydowała zasięgnąć porady kolejnego lekarza i udała się do dermatologa. Tam otrzymała leki immunosupresyjne w celu złagodzenia objawów, ale one także okazały się nieskuteczne. Poprawę przyniósł nowy lek, który zadziałał, dopiero kiedy został wstrzyknięty do żołądka.

Dzięki nowej terapii lekowej Elin mogła cieszyć się gładką cerą jeszcze przed ślubem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.