Orgazm - charakterystyka, orgazm łechtaczkowy, pochwowy, sutkowy, fazy, orgazm w ciąży

Co to jest orgazm? Orgazm inaczej jest nazywany szczytowaniem, czyli ostatnią fazą podniecenia seksualnego. To połączenie fizycznej i psychicznej reakcji organizmu. Według specjalistów istnieje nawet 14 różnych rodzajów orgazmów. Orgazm jest oczywiście sprawą indywidualną i jego rodzaj, czas osiągnięcia zależy od partnerów ich upodobań i oczywiście podejścia do siebie.

Orgazm - charakterystyka

Czym jest orgazm kobiecy, a co to jest orgazm u mężczyzny? Orgazm, zarówno kobiecy, jak i u mężczyzny, nie następuje od razu, ale jest poprzedzony fazą podniecenia. Seksuolodzy wyróżniają kilkanaście typów podniecenia i szczytowania. Orgazm zależy od pobudzonego miejsca. Dlatego w zależności od miejsca mówi się o różnych rodzajach orgazów. Co to jest orgazm lokalny? Orgazm lokalny jest wywołany w momencie pobudzenia jednego konkretnego miejsca na ciele.

Orgazm - orgazm łechtaczkowy

Istnieje wiele sposób na to jak osiągnąć orgazm. Najpopularniejsze formy orgazmów to: orgazm łechtaczkowy, pochwowy i sutkowy. Do orgazmów łechtaczkowych można doprowadzić w wyniku pieszczot łechtaczki. Jednak orgazm łechtaczkowy jest uważany za niedojrzały. Orgazm łechtaczkowy bardzo łatwo osiągnąć. Dla wielu kobiet jest to jedyny sposób na osiągnięcie orgazmu. Jednocześnie spośród wszystkich orgazmów to właśnie orgazm łechtaczkowy daje najsilniejsze doznania.

10 kroków do lepszego orgazmu

Pozycja, podczas której pociera się łechtaczkę, może sprawić, że będziesz mieć orgazm podczas stosunku. Przykładowo, jeśli jesteś na górze, łechtaczka...

Orgazm - orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy jest możliwy u w pełni rozwiniętej seksualnie kobiety. Wiele kobiet ma kompleksy z powodu braku orgazmów pochwowych, jednak jak pokazują badania, orgazm pochwowy osiąga tylko ok. 1/3 kobiet. Kobiety doświadczające orgazmów pochwowych uważają jednak, że są one mniej intensywne i przypominają fale rozkoszy przepływające przez ciało.

Orgazm - orgazm sutkowy

Orgazm sutkowy ma miejsce za sprawą umiejętnych pieszczot piersi. Jednak doprowadzenie kobiety do orgazmu sutkowego nie jest takie łatwe. W czasie orgazmów sutkowych kobieta doświadcza podobnych doznań jak w czasie orgazmu łechtaczkowego.

Orgazm - inne rodzje orgazmów

Orgazm mieszany inaczej zwany złożonym, podczas którego pobudzane jest kilka stref erogennych. Orgazm nie musi być tylko i wyłącznie fizyczny może być też psychogenny inaczej wyobrażeniowy, który jest osiągany w momencie pobudzenia psychicznego. Innym rodzajem szczytowania może być orgazm ekstatyczny, czyli bardzo trudny do zdefiniowania jest to bardzo rzadkie przeżycie, które może pojawić się tylko raz w życiu.

Wiele osób uważa, że orgazm to również pobudzanie naszej psychiki. Jak osiągnąć orgazm tantryczny? Jest to orgazm, który osiągają osoby potrafiące się bardzo mocno skoncentrować. Orgazm mistyczny jest to z kolei przeżycie, które mogą osiągnąć osoby trenujące sztukę kontemplacji i zagłębiające się w arkana mistyki seksualnej.

Wiele kobiet zastanawia się, czym jest orgazm wielokrotny. Jest to przeżywanie kilku orgazmów w trakcie jednego stosunku seksualnego czy masturbacji. Jest też orgazm bolesny i farmakologiczny oba rodzaje zdarzają się dość rzadko. Orgazm bolesny wymaga specjalistycznej terapii, a orgazm farmakologiczny może się pojawić po zażyciu przykładowo środków pobudzających bez stymulowania seksualnego.

W internecie pojawiają się od czasu do czasu informacje na temat orgazmu na rowerze. O orgazmie na rowerze można przeczytać na różnych forach internetowych, jednak ciężko powiedzieć, jakie jest faktyczne prawdopodobieństwo osiągnięcia takiego orgazmu.

Orgazm - fazy

Orgazm - pierwsza faza

Zostało już wyjaśnione, co to jest orgazm, a jak wyglądają jego etapy? Pierwsza faza to moment, kiedy brodawki mogą wydłużyć się nawet o 1 cm, skóra może zmienić zabarwienie, podnosi się też napięcie mięśni pochwy. Podwyższa się ciśnienie krwi, a co za tym idzie przyspiesza się akcja serca. Pochwa się wydłuża, ciemnieją ścianki, zmieniają się wargi sromowe, macica staje się również bardziej wrażliwa.

Orgazm - druga faza

W kolejnej fazie orgazmu zwiększa się objętość piersi. Orgazm w drugiej fazie powoduje napięcie mięśni całego ciała. Łechtaczka zmienia swoje położenie i kolor. Zwilżone także zostaje ujście pochwy. Orgazm w ostatniej fazie to rumieniec, który może objąć całe ciało. W ostatnim etapie orgazm powoduje nie tylko skurcz kilku grup mięśniowych ciała. Może dojść do podniesienia się ciśnienia krwi, przyspiesza także rytm oddechu.

Faza odprężenia to moment, kiedy orgazm zaczyna się wyciszać. Organizm w ciągu 10 do 15 minut zaczyna wracać do normy, a narządy płciowe osiągają na powrót swoje naturalne rozmiary. Dzięki tym etapom łatwo zrozumieć czym jest orgazm i jak przebiega.

Orgazm - orgazm w ciąży

Orgazm w ciąży wygląda jednak trochę inaczej. Dla niektórych par osiągnięcie orgazmu w ciąży wydaje się prawie niemożliwe. W czasie ciąży burza hormonalna sprawia, że kobieta nie zawsze ma ochotę na zbliżenia. Mężczyzna natomiast może mieć obawy o bezpieczeństwo dziecka. Ciąża niesie ze sobą wiele zmian, jednak nie oznaczają one, że kobieta musi zostać pozbawiona przyjemności ze zbliżeń.

Wiele kobiet, choć oczywiście są wyjątki, odczuwa orgazm intensywniej niż dotychczas. Ponadto kobiety w ciąży często mają większą ochotę na seks. Seks i orgazm w ciąży nie jest wskazany jedynie w przypadku ciąży zagrożonej, gdy lekarz zabroni zbliżeń.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Gra wstępna
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Gra wstępna
Gra wstępna

Jak podniecić kobietę?

Udany seks to połowa sukcesu w związku. Druga połowa to cała reszta związana z charakterem, wymaganiami wobec drugiej osoby, udanym życiem codziennym. Seks dla kobiety ma dużą wartość. Jednak, żeby był udany, kobieta musi wejść w odpowiednią fazę podniecenia....

Gra wstępna

Co to jest gra wstępna?

. Często dostarczają ich sobie podczas gry wstępnej. Jest to czas przed stosunkiem, kiedy partnerzy stosują różne metody pobudzania seksualnego. Pojęcie gra (...) wstępna można poszerzyć, gdyż na udane...

Gra wstępna

Afrodyzjaki dla kobiet

i ziół. Czekolada to doskonały afrodyzjak dla kobiet. Dobrym pomysłem na grę wstępną jest karmienie partnera truskawkami zanurzonymi w czekoladzie

Gra wstępna

Apetyt na seks

Libido oznacza popęd płciowy lub pożądanie seksualne. Pojęcie to wprowadził Zygmunt Freud. Uznał on, że libido jest rodzajem energii, która sprawia, że życiowe popędy spełniają swoje zadania. Każdy człowiek ma inny poziom libido, na który mogą mieć wpływ...

Gra wstępna

Satysfakcja w związku

Satysfakcja w związku

Źródłem satysfakcji w związku są dla mężczyzn różnorodne pieszczoty, takie jak częste całowanie, przytulanie i czułe słówka.

Gra wstępna

Zbyt krótka gra wstępna

Zbyt krótka gra wstępna

Durex Lovers Connect Przedłużcie swoją grę wstępną z Durex Lovers Connect. Więcej informacji o żelach intymnych znajdziesz w artykule "Żele intymne - nie tylko nawilżenie!".

Gra wstępna

Gra wstępna - jak to się robi? (WIDEO)

Gra wstępna - jak to się robi? (WIDEO) Odtwórz wideo

. Wynika to z wielu przyczyn, nie tylko na podłożu fizycznym, ale także psychicznym. Dlatego zwykło się uważać, że gra wstępna stanowi ważną kwestię głównie (...) ze względu na odczucia kobiety. Tymczasem dowiedziono,...

Gra wstępna

Afrodyzjaki dla kobiet i mężczyzn (WIDEO)

Afrodyzjaki dla kobiet i mężczyzn (WIDEO) Odtwórz wideo

samopoczucie. Doskonale nadają się jako „tło" gry wstępnej oraz mogą być stosowane do masażu erotycznego. Afrodyzjak może mieć charakter rytualny (...) afrodyzjaków, które pobudzają zmysły i budują napięcie seksualne. Odkrywanie...

Gra wstępna

Pocałunek (WIDEO)

Pocałunek (WIDEO) Odtwórz wideo

są częścią gry wstępnej i całego stosunku, wzbogacają rytuał miłosny, są wyrazem uwielbienia partnera i akceptacji jego ciała.

Gra wstępna

Pierwszy pocałunek

Pierwszy pocałunek

Pierwszy pocałunek zawsze pozostaje w pamięci. Akt ten nie musi być spektakularny, czasem malutki buziak zostawia ślad na całe życie.