Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Orgazm łechtaczkowy - jak go osiągnąć, techniki stymulacji łechtaczki

Stymulacja łechtaczki to najprostszy sposób na orgazm u większości kobiet. Bez względu na to, czy używane są do tego palce, język czy gadżety erotyczne, umiejętne pieszczenie łechtaczki sprawi kobiecie ogromną przyjemność. Niektórym mężczyznom duży problem sprawia samo odnalezienie łechtaczki, jednak dzięki zastosowaniu wiedzy teoretycznej w praktyce i obserwowaniu reakcji partnerki, pieszczoty zapewnią niezapomniane doznania erotyczne.

Zobacz film: "Orgazm łechtaczkowy"

spis treści

1. Czym jest łechtaczka?

Łechtaczka (łac. clitoris) jest nieparzystym, zewnętrznym narządem płciowym samic ssaków, w tym kobiet. Znajduje się w pobliżu przedniego połączenia warg sromowych mniejszych. Często określana jest mianem różowego guziczka ze względu na podobieństwo.

Co istotne, jest miejscem prawdopodobnie najbardziej unerwionym na ciele kobiety, posiada około 8 tys. zakończeń nerwowych (to więcej niż na wargach, końcach palców czy na prąciu u mężczyzn) i dlatego odgrywa podstawową rolę w pobudzeniu seksualnym i orgazmie u kobiet.

Zlokalizowanie tego wrażliwego miejsca jest bardzo ważne, należy także wiedzieć, jak właściwie pieścić clitoris. Mechanizm powstawania orgazmu łechtaczkowego jest prosty do przedstawienia.

W momencie podniecenia krew napływa do narządów płciowych, w tym łechtaczki, która zaczyna pęcznieć. Po ok. 30 sekundach podtrzymywania doznań seksualnych gruczoły przedsionkowe pochwy zaczynają wydzielać lubrykanty, czyli naturalne substancje nawilżające.

Wraz z intensywnością stymulacji, zaczyna twardnieć trzon łechtaczki, która też zaczyna się powiększać, nawet dwukrotnie. Stymulowanie łechtaczki powoduje też rytmiczne i coraz szybsze skurcze mięśni i wiązadeł, przytwierdzających clitoris do spojenia łonowego.

W momencie orgazmu łechtaczkowego mięśnie kurczą się, a krew z łechtaczki wraca do krwioobiegu. Po szczytowaniu, łechtaczka w ciągu 5-10 sek. przyjmuje normalną pozycję. Po chwili kobieta gotowa jest do kolejnego startu.

Intymne potrzeby kobiety
Intymne potrzeby kobiety

W kolejności ilustracja prezentuje: 1. żołądź łechtaczki, 2. ciało jamiste, 3. odnogę łechtaczki,...

zobacz galerię

2. Jak osiągnąć orgazm łechtaczkowy?

Stymulacja łechtaczki, czyli tempo i siła nacisku na ten organ, jest zawsze indywidualna dla każdej kobiety. Jedne preferują powolne i delikatne pieszczoty, inne lubią mocniejsze doznania. Do tego należy dodać, czy jest to masturbacja, czy też miłość uprawiana z partnerem.

Zasadą prymarną tego, jak osiągnąć orgazm łechtaczkowy jest czułe masowanie, gładzenie, lizanie całej okolicy wzgórka łonowego, ponieważ to daje kobiecie większą satysfakcję seksualną.

I choć kobiety na początku lubią różnorodność pieszczot, to na końcu stymulacja łechtaczki powinna być taka sama: stałe tempo i jeden sposób drażnienia. W przeciwnym razie orgazm łechtaczkowy może nie dojść do skutku.

Oralna stymulacja łechtaczki jest najprostszą drogą do orgazmu łechtaczkowego u wielu kobiet. Mężczyzna powinien zaczynać pieszczoty na zewnątrz łechtaczki i zbliżać się do niej bardzo powoli. Może delikatnie pieścić językiem wejście do waginy, a dopiero potem posuwać się w stronę łechtaczki.

Masowanie miękkim i wilgotnym językiem, ssanie, minimalne podszczypywanie ząbkami, pociąganie/wyciąganie wargami mogą wzmacniać doznania, nie powodując bólu.

Doskonałym sposobem na spotęgowanie podniecenia jest np. drażnienie łechtaczki lekkimi podmuchami oraz stosowanie techniki zimnych liźnięć językiem – mężczyzna bierze łyk chłodnej wody i rozchylając palcami wargi sromowe mniejsze drażni chłodnym językiem okolice łechtaczki.

Może też delikatnie skropić to miejsce kropelkami wody i powoli je zlizywać. Stymulacja łechtaczki dotykiem jest mniej skuteczna, wymaga od mężczyzny bacznej obserwacji reakcji kobiety.

Podczas dotykowej stymulacji mogą być problemy z osiągnięciem orgazmu. Przyczyna może tkwić w suchości i dużej wrażliwości na dotyk. Można wtedy użyć lubrykantu lub po prostu śliny.

Prostą metodą pieszczenia dłonią jest dotykanie dwoma palcami w kierunku od wejścia do pochwy aż po wzgórek łonowy bądź też pieszczenie łechtaczki otwartą dłonią z różną siłą nacisku.

Intymne potrzeby kobiety
Intymne potrzeby kobiety

Orgazmem określa się moment szczytowania i najsilniejszego podniecenia seksualnego, któremu towarzyszy...

zobacz galerię

3. Techniki stymulacji łechtaczki

Większość kobiet podczas masturbacji pociera jednym lub dwoma palcami po łechtaczce, wykonując przy tym ruchy okrężne lub ruch do przodu i do tyłu. Również partner może wykonywać tą czynność, a jeśli robi to po raz pierwszy, najlepiej poprosić partnerkę o zademonstrowanie jej ulubionej techniki stymulacji.

Zasadą prymarną tego, jak osiągnąć orgazm łechtaczkowy, jest czułe masowanie, gładzenie, lizanie całej okolicy wzgórka łonowego
Zasadą prymarną tego, jak osiągnąć orgazm łechtaczkowy, jest czułe masowanie, gładzenie, lizanie całej okolicy wzgórka łonowego (123rf.com)

Mężczyzna powinien przy tym położyć się tuż obok kobiety i położyć dłoń na dłoni, która wykonuje pieszczoty. Następnie partner może sam spróbować, podczas gdy partnerka z ręką na jego ręce będzie kierowała jego ruchami.

Kobietom dużą przyjemność sprawia, gdy partner dwoma palcami rozszerza ich wargi sromowe, a środkowym palcem szybkimi ruchami pociera ją po waginie, a szczególnie mocno po łechtaczce.

Sam ten ruch bardzo szybko może doprowadzić kobietę do orgazmu łechtaczkowego, warto jednak połączyć go z całowaniem szyi i innych stref erogennych kobiety.

Inna technika stymulacji łechtaczki polega na wsunięciu w pochwę jednego lub dwóch palców, podczas gdy wnętrze dłoni leży na wzgórku łonowym kobiety. Palec powinien swobodnie wysuwać się i wsuwać się do środka.

W tym czasie spodem dłoni uciskamy łechtaczkę i wargi sromowe. Z czasem możemy poruszać ręką w nadgarstku, aby zwiększyć intensywność stymulacji. Pieszczoty łechtaczki można również połączyć ze stymulacją punktu G. Wystarczy wsunięte do pochwy palce zgiąć w taki sposób, aby uciskały przednią ścianę pochwy.

Inne techniki stymulacji łechtaczki:

  • wsuń dwa palce do pochwy, a kciuk połóż na łechtaczce, po czym przesuwaj, kręć i poruszaj dłonią, aby sprawić partnerce jak największą przyjemność;
  • pieść partnerkę wokół łechtaczki, nie dotykając jej. W ten sposób spotęgujesz jej doznania, a orgazm łechtaczkowy, który przyjdzie, będzie znacznie intensywniejszy;
  • bardzo delikatnie łaskocz łechtaczkę – możesz do tego użyć palców lub piórka;
  • bardzo ostrożnie szczyp łechtaczkę i ciągnij ją palcami;
  • przesuwaj palcem wskazującym dookoła między wargami sromowymi większymi a mniejszymi, stymulując przy tym łechtaczkę. Należy pamietać, że aby dobrze stymulować łechtaczkę palcami, powinny byc one lekko nawilżone albo naturalną substancją z genitaliów kobiety, albo profesjonalnym lubrykantem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy