Trwa ładowanie...

Płukanie kieszonek dziąseł

Zdrowe dziąsła powinny być koloru jasnoróżowego, wypełniać przestrzeń między zębami i ściśle do nich przylegać. Jeśli zauważymy nieprawidłowości związane z którąkolwiek z powyższych jego cech, należy zgłosić się do stomatologa. Jest to szczególnie wskazane, gdy bakteryjna płytka nazębna prowadzi do powstania patologicznych kieszonek dziąsłowych. W obszarze tym gromadzone są resztki pokarmów, w związku z czym bytujące tam bakterie mają bardzo dobre warunki do rozmnażania. Zalegające złogi obniżają właściwości dziąseł i ostatecznie mogą doprowadzić do stanów zapalnych lub stać sie przyczyną paradontozy.

Zobacz film: "Jak wygląda postępowanie pooperacyjne?"

W celu oczyszczenia kieszonek zębowych i stymulowania normalnej funkcji dziąseł stosuje się płukanie kieszonek dziąseł. Preparaty używane w tym zakresie posiadają substancje, które zwalczają nagromadzone w kieszonkach bakterie. Stosowane środki tworzone są często na bazie chloroheksydyny i wody utlenionej. Płukanie powinno być każdorazowo konsultowane ze stomatologiem ‒ pomimo iż na rynku dostępne są preparaty do użytku samodzielnego, lekarz pomoże w dobraniu najbardziej właściwego z nich.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza