Trwa ładowanie...

Początkowe objawy cukrzycy (WIDEO)

Zobacz film: "Początkowe objawy cukrzycy"

Cukrzyca jest podstępną chorobą. Często nie daje żadnych charakterystycznych symptomów, więc dopiero podczas badań kontrolnych osoba dowiaduje się o tym, że choruje. Jakie są początkowe objawy cukrzycy? Zobacz, na co zwrócić uwagę.

Jest kilka rodzajów cukrzycy, przede wszystkim cukrzyca typu 1 i typu 2. Przyczyny tej choroby nie są ściśle określone, a pojawia się ona bardzo często. Bywa uznawana za chorobę cywilizacyjną, która dotyka ludzi w różnym wieku. Diagnostyka cukrzycy często odbywa się zbyt późno, wtedy kiedy pacjent źle się czuje.

Natomiast pierwsze objawy cukrzycy z reguły są ignorowane. Niewiele osób pomyśli o związku wzmożonego pragnienia lub zmęczenia z cukrzycą. Leczenie cukrzycy z kolei musi być kontrolowane przez lekarza. Dobór leków, regularna kontrola poziomu cukru we krwi to podstawa postępowania z cukrzykiem.

Oczywiście bardzo ważna jest również dieta dla cukrzyków, która nie powoduje gwałtownych wzrostów cukru po posiłku. Cukrzyca to choroba, której nie wolno ignorować, ponieważ może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Przede wszystkim może negatywnie wpłynąć na narządy i spowodować problemy ze wzrokiem.

Cukrzyca może być przyczyną chorób serca, udaru mózgu lub uszkodzenia naczyń krwionośnych. Nie lekceważ tego, obejrzyj wideo i sprawdź w jaki sposób rozpoznać cukrzycę. Szybkie wykrycie choroby zapobiega poważnych skutkom wysokiego poziomu cukru we krwi.

7 mitów na temat cukrzycy, w które wciąż wierzymy. Jak jest naprawdę?
7 mitów na temat cukrzycy, w które wciąż wierzymy. Jak jest naprawdę? [8 zdjęć]

Cukrzyca jest poważnym problemem zdrowotnym - cierpi na nią blisko 370 mln ludzi na całym świecie. Wokół

zobacz galerię

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza