Trwa ładowanie...

"Pokonać raka" - dodatek do dziennika Rzeczpospolita

Wydawnictwo Medical Media Solutions wraz z portalem abcZdrowie.pl zaprasza do zapoznania się z kolejną edycja publikacji “Pokonać Raka”. Projekt ukazał się 8 maja wraz z dziennikiem Rzeczpospolita z okazji dnia świadomości raka jajnika.

Zobacz film: "Nadekspresja HER2"

Celem projektu jest wywołanie pozytywnego wpływu na świadomość czytelników dotyczącą chorób nowotworowych – samego leczenia, ale jakże równie ważnej profilaktyki. Wydawnictwo poprzez medyczne kampanie chce wpływać na świadomość i kształtowanie zachowań prozdrowotnych, a także wywołanie pozytywnego wpływu na aspekty walki o dostęp do nowoczesnego leczenia.

Na łamach dodatku znajduje się wywiad z prof. dr. hab. n. med. Pawłem Blecharzem oraz prof. dr. hab. n. med. Janem Lubińskim na temat raka jajnika, gdzie zostanie poruszona bardzo ważna kwestia mutacji w genie BRCA1/BRCA2. Niezwykle inspirująca jest również rozmowa z panią Ewą Juchniewicz, nosicielką zmutowanego genu BRCA1. Warto też zapoznać się z materiałem prof. dr. hab. n. med. Marka Dedecjusza, który przybliży nam, na czym polega leczenie hormonami tarczycy. Godnym polecenia jest też artykuł dr. Andrzeja Marszałka dotyczący badań profilaktycznych w kontekście rozpoznawania raka jelita grubego.

Wersja online dodatku.

"Pokonać raka" - dodatek z 8 maja 2015 do dziennika Rzeczpospolita

"Pokonać raka" - dodatek z 8 maja 2015 do dziennika Rzeczpospolita

W chwili obecnej istotnym problemem jest finansowanie leczenia onkologicznego. Wycena procedur z zakresu ginekologii onkologicznej jest niedoszacowana. Koszt zabiegów operacyjnych przeprowadzanych u pacjentek z nowotworami ginekologicznymi, u których wykonywane są rozległe zabiegi chirurgicznym nie bilansuje się z cennikiem NFZ.

Więcej na temat wyzwań współczesnej onkologii przeczytacie w dodatku do dziennika Rzeczpospolita.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.