Trwa ładowanie...

"Pokonać Tabu" - dodatek do dziennika Rzeczpospolita

Już dziś zapraszamy do zapoznania się z publikacją “Pokonać Tabu”, którą znajdziecie wraz z dziennikiem Rzeczpospolita. Jej celem jest pokazanie, jak można radzić sobie z wieloma chorobami oraz uświadomienie pacjentów, że nie są osamotnieni w walce z nimi. Poprzez wypowiedzi zaproszonych Ekspertów ma edukować, wspierać, a także zachęcić do rozmów o problemach, które do tej pory były nazywane tematem tabu. Na szczególną uwagę zasługują problemy, z jakimi spotykają się pacjenci, w tym z refundacją czy dostępem do leczenia.

Patronem medialnym projektu został portal abczdrowie.pl oraz jejswiat.pl.

Projekt otwiera wywiad z prof. dr. hab. Alicją Wiercińską-Drapało, Kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Hepatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na temat współczesnych problemów chorób zakaźnych.

Jednym z ważniejszych tematów publikacji jest walka o dostęp do leczenia chłoniaka Hodgkina, w szczególności polecamy zapoznać się z wypowiedziami pacjentów, którzy walczą nie tylko z chorobą, ale też o środki finansowe, które zapewnią im możliwość nowoczesnego leczenia.

Zwróćcie też uwagę na edukacyjny materiał na temat dostępu polskich pacjentek, do leczenia farmakologicznego mięśniaków macicy. Został on wsparty głosem pacjentki Justyny Olszewskiej, Dr Grzegorza Południewskiego i Aliny Pulcer - Prezes Stowarzyszenia kobiet z problemami onkologiczno – ginekologicznymi Magnolia.

Na łamach Publikacji znajdziecie również rozmowę z prof. dr hab. n. med. Anną Boroń-Kaczmarską dotyczącą wirusa HIV, w którym zwracamy uwagę na fakt, iż każda kobieta ma prawo do satysfakcjonującego życia rodzinnego oraz urodzenia dzieci.

Polecamy także artykuł prof. dr. hab. n. med. Tomasza Sobówa mówiący o chorobie Alzheimera, która stanowi istotny problem dla osób w starszym wieku, ale też ich rodzin oraz wypowiedź prof. dr hab. n. med. Haliny Bartosik-Psujek, dotyczący wyzwań w leczeniu stwardnienia rozsianego i potrzeby dostępu do nowoczesnego leczenia.

Czytelnicy naszego portalu maja dostęp do Publikacji w wersji online.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.