Trwa ładowanie...

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (PTG) – kto tworzy, czym się zajmuje, rekomendacje i opinie

O PTG czyli Polskim Towarzystwo Ginekologicznym każda kobieta słyszała nie raz. Często chociażby na lekarstwach można znaleźć informację o tym, że dany produkt zyskał pozytywną opinie Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG). Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat funkcjonowania i działalności PTG oraz ich kompetencjach do rekomendacji i opiniowania.

spis treści

1. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (PTG) – kto tworzy PTG

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, w skrócie PTG jest towarzystwem naukowym i zawodowym założonym już prawie ponad 100 lat temu. PTG to zrzeszenie naukowców specjalizujących w się dziedzinach ginekologii i położnictwa. Celem PTG jest przy pomocy najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie rozwijać, zgłębiać, analizować i popularyzować wiedzę na temat ginekologii i położnictwa.

Zobacz film: "Bóle ginekologiczne"

W skład PTG obecnie wchodzi ponad 100 utytułowanych profesorów. Członkami PTG są wybitne jednostki ze świata medycyny takie jak prof. Longin Marianowski, prof. Marian Szamatowicz, prof. Stanisław Różewicki czy prof. Jan Kotarski oraz wielu innych.

2. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (PTG) – czym się zajmuje PTG

Tego czym zajmuje się PTG można dowiedzieć się przede wszystkim ze statutu towarzystwa. Statut PTG udostępniony jest do wiadomości publicznej na stronie internetowej Towarzystwa. To z niego można dowiedzieć się o zadaniach i celach PTG oraz sposobie ich realizowania. Poza tymi kwestiami statut zajmuje się głównie określaniem struktury organizacyjnej towarzystwa.

#dziejesienazywo: A ty? Kiedy ostatnio byłaś u ginekologa? (WIDEO)
#dziejesienazywo: A ty? Kiedy ostatnio byłaś u ginekologa? (WIDEO)

Statystyki mówią same za siebie. Co trzecia Polka przyznaje, że w ciągu ostatniego roku nie była u ginekologa.

zobacz galerię

Już w preambule statutu przeczytać można, że celem PTG jest otoczenie kobiet najlepszą opieką zdrowotną. Opieka medyczna według PTG to nie tylko diagnostyka i leczenie ale też pogłębianie wiedzy pacjentek oraz lekarzy oraz profilaktyka. Po za tym zadaniem PTG jest trzymanie odpowiedniego poziomu zarówno zawodowego jak i etycznego wśród swoich członków, a także reprezentacja interesu wspólnego dla zrzeszonej w PTG grupy zawodowej.

PTG realizuje swoje cele poprzez przeprowadzanie badań z zakresu ginekologii i położnictwa, organizowanie licznych konferencji, sympozjów, zjazdów przedstawicieli zawodu. Co więcej PTG wydaje pod swoim patronatem czasopisma naukowe oraz organizuje liczne konkursy naukowe. PTG zajmuje się również szkolnictwem podyplomowym. O wszystkich aktualnych wydarzeniach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne można przeczytać na ich oficjalnej stronie internetowej https://www.ptgin.pl.

3. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (PTG) – rekomendacje i opinie wydawane przez PTG

Często zdarza się, że brak u pacjentów pewności co do bezpieczeństwa stosowania zaleconego przez lekarza lekarstwa czy nawet konkretnej metody leczenia przypadłości. Sami lekarze mogą mieć również wątpliwości co do tego jaki sposób postępowania z chorobą pacjentki będzie najlepszy. Zazwyczaj w przypadku wątpliwości szuka się autorytetów danej dziedzinie - osób które mają większą wiedzę i doświadczenie.

Warto wiedzieć:

Właśnie na takiej zasadzie działa wydawanie rekomendacji i opinii przez PTG. Tak więc jeśli lek lub jakaś metoda posiada pozytywną opinię PTG, można uznać się, że za bezpieczeństwem tego leku opowiada się wielu wybitnych lekarzy i położników, prawdziwych specjalistów w swojej dziedzinie.

Informacje zarówno na temat rekomendacji i opinii lekowych znajdują się na oficjalnej stronie PTG w zakładce rekomendację, wraz z wykazem oficjalnych oznaczeń. Strona ta przydaje się również do weryfikacji nieuczciwych praktyk – można tu sprawdzić, czy dany lek w rzeczywistości jest pozytywnie opiniowany przez PTG czy to tylko nieuczciwa reklama. Podsumowując, rekomendacje i opinie lekowe jest to ogromny zbiór wiedzy, który może przydać się zarówno pacjentom jak i lekarzom.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza