Trwa ładowanie...

Pomoc nocna i świąteczna po 1 października – co się zmieni dla pacjentów (WIDEO)

Zobacz film: "Pomoc nocna i świąteczna po 1 października – co się zmieni dla pacjentów"

Od października wchodzi w życie nowa ustawa o tzw. sieci szpitali. Oznacza to oczywiście pewne zmiany, z którymi pacjent powinien się zapoznać wcześniej.

Dotyczą one zwłaszcza sytuacji, w której chcemy skorzystać z pomocy nocnej lub świątecznej. Zmianie mogło ulec m.in. miejsce udzielania takiej opieki medycznej.

Obejrzyj materiał i dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę. Pomoc nocna i świąteczna po pierwszym października. Jakie zmiany czekają pacjentów?

Z początkiem października wchodzi w życie ustawa o tzw. sieci szpitali. Rewolucji nie będzie, ale warto sprawdzić, gdzie należy szukać pomocy w nocy i święta.

W większości przypadków lekarze przyjmować będą tam, gdzie do tej pory - ale są wyjątki Adresy aktualnych placówek znajdują się na stronie wojewódzkich oddziałów NFZ.

W przypadkach nagłych, gdy zachodzi obawa o życie pacjenta, powinno się wezwać pogotowie! Jeżeli stan pacjenta jest poważny ale nie zagraża życiu pomocy należy szukać w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Pacjenci otrzymują tam opaski, na podstawie których są kwalifikowani do otrzymania pomocy. Pierwszeństwo mają na przykład pacjenci z czerwoną opaską, bo oznacza ona najpoważniejszy stan.

Osoby, których zdrowie nie jest zagrożone, powinny skierować się do punktu świadczącego pomoc nocną i świąteczną.

Lekarze udzielający tam pomocy nie oferują leczenia systemowego, a jedynie pomoc doraźną. W ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie można uzyskać: wizyty kontrolnej, zaświadczenia o stanie zdrowia, recepty na dotychczas stosowane leki czy skierowania do specjalisty.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Warto się zapoznać ze zmianami w opiece nocnej i świątecznej
Warto się zapoznać ze zmianami w opiece nocnej i świątecznej
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza