Trwa ładowanie...

Regulacja internetowej sprzedaży leków

Parlament Europejski i Rada Europejska wprowadza nową dyrektywę dotyczącą internetowej sprzedaży leków. Zgodnie z nią apteki internetowe będą mogły sprzedawać leki tylko wtedy, gdy otrzymają na to pozwolenie...

spis treści

1. Założenia nowej dyrektywy

Zgodnie z zaakceptowaną przez eurodeputowanych dyrektywą, apteki internetowe po uzyskaniu pozwolenia na sprzedaż leków będą musiały zamieścić na swojej stronie internetowej specjalne logo poświadczające to pozwolenie. Logo to będzie oznaczało dla użytkownika sieci, iż dana apteka nie sprzedaje podróbek leków. W ten sposób możliwe będzie zapobieganie wprowadzania do obrotu sfałszowanych farmaceutyków. Dodatkowo na lekach umieszczone zostaną specjalne znaczki, które będą świadczyć o tym, że farmaceutyk jest oryginalny, a jego opakowanie nie jest naruszone. Dyrektywa wymaga również od krajów Unii Europejskiej wprowadzenia odpowiednich przepisów, które pozwolą na wycofanie z obrotu podrobionego leku.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

2. Sfałszowane leki

Szacuje się, że obecnie na rynku leków aż 1% wszystkich farmaceutyków stanowią podróbki, a ich liczba stale rośnie. Najczęściej fałszowane są innowacyjne leki ratujące życie. Sposobem ich rozprowadzania jest właśnie sprzedaż przez Internet.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Regulacja internetowej sprzedaży leków
Regulacja internetowej sprzedaży leków
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza