Trwa ładowanie...

Seria kropli do oczu Tobrosopt-DEX wycofana z aptek

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje ze sprzedaży na terenie całej Polski serię kropli do oczu Tobrosopt-DEX, które stosowane są w leczeniu stanów zapalnych oczu.

Z decyzji wydanej 18 stycznia 2017 roku wynika, że z obrotu znikną krople do oczu w postaci zawiesiny o nazwie Tobrosopt-DEX (Tobramycinum + Dexamethasonum) (3 mg + 1 mg)/ml o numerze serii numer: 01ZB0716 i dacie ważności 07.2018 r..

Jak czytamy w oświadczeniu, przyczyną podjęcia decyzji o wycofaniu serii kropli jest uzyskanie w próbie archiwalnej wyniku poza specyfikacją dla parametru: zawartość tobramycyny.

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

O konieczności wycofania serii kropli Główny Inspektorat Farmaceutyczny powiadomił podmiot odpowiedzialny, Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.

Przeczytaj koniecznie

Pacjenci, którzy posiadają krople Tobrosopt-DEX w swojej apteczce, mogą je zwrócić do apteki.

Komentarz rzecznika prasowego Zakładów Farmaceutycznych POLFA S.A.:

Uprzejmie informujemy, że pacjent który posiada dowód zakupu i zwraca produkt z wycofanej serii do apteki, w której został on zakupiony, powinien otrzymać zwrot pieniędzy.

1. Kiedy stosuje się krople do oczu Tobrosopt-DEX?

Krople Tobrosopt-DEX to lek złożony, który w swoim składzie zawiera dwie substancje czynne – tobramycynę (działa przeciwbakteryjnie) oraz deksametazon (wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne oraz przeciwświądowe).

Czynniki ryzyka zaćmy
Czynniki ryzyka zaćmy

Zaćma jest chorobą, która bardzo często utożsamiana jest ze schorzeniem, które dotyka ludzi w starszym

zobacz galerię

Lek ten stosuje się w profilaktyce i leczeniu stanów zapalnych. Ich używanie zaleca się również w profilaktyce zakażeń oka po operacji usunięcia zaćmy.

Krople można stosować u dorosłych i dzieci powyżej 2. roku życia.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Seria kropli do oczu Tobrosopt-DEX została wycofana z aptek
Seria kropli do oczu Tobrosopt-DEX została wycofana z aptek (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza