Trwa ładowanie...

Zdrowie pod Kontrolą - wiosna 2017

Informacja prasowa

Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, mają przyjemność zaprosić na kolejną edycję wyjątkowej akcji profilaktyki prozdrowotnej “Zdrowie pod Kontrolą”, która odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2017r. w Centrach Handlowych w całej Polsce.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

“Zdrowie pod Kontrolą” jest wydarzeniem organizowanym dwa razy do roku. W 14 największych miastach Polski młodzi adepci medycyny należący do IFMSA-Poland wykonują bezpłatne pomiary:

  • ciśnienia tętniczego,
  • przygodnego stężenia glukozy we krwi,
  • stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu,
  • zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie.

Nie zabraknie porad dotyczących prawidłowego odżywiania, wykonywania samobadania piersi i jąder, a także udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo przez cały weekend będzie możliwa rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS.

Dodatkową atrakcją imprezy będą zabawy dla najmłodszych pod postacią “Szpitala Pluszowego Misia” - dzieci będą miały okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ukochanych pluszaków.

Akcja jest objęta Patronatem Honorowym Krajowego Konsultanta z dziedziny Diabetologii Prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Strojka, Fundacji Diabeciaki oraz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Jej organizacja nie byłaby możliwa bez wsparcia Partnera głównego - firmy Genexo oraz Partnera Solo Medica.

Serdecznie zapraszamy! Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland

Informacje o organizatorze:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest działającym od 1956 roku, największą organizacją, która zrzesza studentów wszystkich uczelni medycznych na terenie Polski. Stanowimy część międzynarodowej federacji stowarzyszeń studentów medycyny IFMSA. Naszym celem jest zwiększanie prozdrowotnej świadomości w społeczeństwie, uświadamianie, jakie największe zagrożenia dotyczące zdrowia występują obecnie w społeczeństwie, a także jak z nimi walczyć. Drugim najważniejszym filarem naszej działalności jest edukacja studentów kierunków medycznych oraz działanie na rzecz wolności i praw człowieka.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza