Zmarł wokalista Dead or Live - Pete Burns

Nie żyje wokalista grupy "Dead or Live" Pete Burns. Gwiazdor zmarł w niedzielę z powodu rozległego ataku serca. Miał 57 lat.

O śmierci poinformował jego agent w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnym profilu internetowym Burnsa na Twiterze. Przyjaciele Burnsa oddali mu hołd w komentarzach.

„Był skrzyżowaniem Oscara Wilde’a i Dorothy Parker. Nie można stworzyć nic bardziej olśniewającego. RIP” – napisał polityk George Galloway, który wraz z muzykiem brał udział w programie „Celebrity Big Brother”.

„Był jednym z naszych wielkich prawdziwych ekscentryków i tak ogromną częścią mojego życia!” –napisał Boy George wokalista "Culture Club".

Zawał serca jest efektem pęknięcia, krwotoku do blaszki miażdżycowej lub też rosnącego zakrzepu na jej powierzchni. Zakrzepy tworzą się ze złogów gromadzących się w tętnicach, które ją zawężają i zmniejszają jej przepustowość.

Wówczas serce nie otrzymuje odpowiedniej ilości krwi, dochodzi do niedokrwienia, niedotlenienia i obumarcia mięśnia sercowego. To, jak rozległy jest zawał, zależy od stopnia zawężenia tętnicy, która zaburzyła przepływ krwi.

Objawem zawału serca jest nieuzasadniony, nagły i bardzo silny ból w okolicy mostka lub serca. Często towarzyszą mu lęk i dezorientacja. Osoba doświadczająca zawału nagle blednie, a jej tętno przyśpiesza. Mając takie objawy, należy natychmiast udać się na pogotowie ratunkowe.

Na ogół leczenie polega na udrożnieniu zatkanej tętnicy. Dodatkowo należy zapobiec zwiększaniu się skrzepu i powiększaniu się martwicy mięśnia. Należy jednak pamiętać, że wyniki leczenia zależą od czasu, w jakim są podjęte pierwsze działania. Im wcześniej, tym lepiej, dlatego bardzo często leczenie zaczyna się już w karetce podczas transportu chorego do szpitala.

Kariera Burnsa rozpoczęła się w latach 80. Jako lider zespołu "Dead or Live" wylansował swój największy przebój "You Spin Me Right Round (Like a Record)". W tamtym okresie cieszył się ogromną popularnością. Jednak z czasem, gdy jego kariera zaczęła zwalniać, o wokaliście było głośno głównie za sprawą kolejnych operacji plastycznych i występów w kolejnych edycjach „Big Brothera”.

7 rzeczy, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo ataku serca

Jesteś nerwowy i łatwo się złościsz? Według naukowców jesteś bardziej narażony na choroby serca niż osoby spokojne. Naukowcy z Uniwersytetu w Australii...

Jego zamiłowanie do modyfikowania swojego ciała sprawiło, że po pewnym czasie przestał on przypominać samego siebie i stał się obiektem drwin wielu ludzi. Sam Burns przyznał się szczerze do przeprowadzenia 300 operacji plastycznych, niestety nie wszystkie z nich się udały, a te przeprowadzone w ostatnim czasie miały ratować jego twarz i wargi.

W internetowym oświadczeniu możemy przeczytać, że Pete Burns odszedł nagle z powodu zatrzymania krążenia. Artysta był utalentowanym wizjonerem o pięknej artystycznej duszy. Brak słów, aby wyrazić, jak ogromna spotkała nas strata. W naszej pamięci będzie żył wiecznie.

Marta Pawlak, 12 miesięcy temu

Newsy

Komentarze
Artykuły Newsy
Newsy

Nowa terapia dla pacjentów z zaawansowanym rakiem płuc

Pembrolizumab może stać się nową opcją w leczeniu pierwszej linii u pacjentów z zaawansowanym rakiem płuc i wysoką ekspresją PD-L1, w zależności od wyników fazy III testów. Jest to wniosek badań, które zaprezentowane zostały na Kongresie ESMO w Kopenhadze...

Newsy

Badania wskazują, że użytkownicy Facebooka żyją dłużej

Kontakty społeczne z przyjaciółmi na pewno są dobre dla naszego zdrowia psychicznego, dobrego samopoczucia i ogólnego stanu organizmu. Nowe badania jednak sugerują, że nawet internetowe znajomości pozytywnie wpływają na zdrowie. Więzi społeczne pozytywnie...

Newsy

Czy wszystkie leki będzie można podawać przez skórę?

Naukowcy z Japonii prawdopodobnie wykonali milowy krok w sposobie dystrybucji leków w naszym organizmie. Odnaleźli drogę, jak przygotować skórę, aby była ****bardziej przepuszczalna dla leków. Skóra człowieka jest nieprzepuszczalną barierą dla środowiska,...

Newsy

Związek raka z chorobami serca

Nowe badania sugerują związek wieku w którym zdiagnozowano chorobę nowotworową z możliwym przewidzeniem wystąpienia chorób serca. Według autorów, osoby zdiagnozowane w młodszym wieku mogą być narażone na większe ryzyko zdarzeń sercowych w ciągu swojego...

Newsy

Beta blokery niewskazane u osób z demencją?

Beta blokery to grupa leków, która często stosowana jest u osób, u których wystąpił epizod zawału serca. Według najnowszych badań, nie powinne być one lekami pierwszego rzutu u osób, które cierpią na demencję. Eksperymenty wykazały, że przyjmowanie leków...