Zmarł wokalista Dead or Live - Pete Burns

Nie żyje wokalista grupy "Dead or Live" Pete Burns. Gwiazdor zmarł w niedzielę z powodu rozległego ataku serca. Miał 57 lat.

O śmierci poinformował jego agent w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnym profilu internetowym Burnsa na Twiterze. Przyjaciele Burnsa oddali mu hołd w komentarzach.

„Był skrzyżowaniem Oscara Wilde’a i Dorothy Parker. Nie można stworzyć nic bardziej olśniewającego. RIP” – napisał polityk George Galloway, który wraz z muzykiem brał udział w programie „Celebrity Big Brother”.

„Był jednym z naszych wielkich prawdziwych ekscentryków i tak ogromną częścią mojego życia!” –napisał Boy George wokalista "Culture Club".

Zawał serca jest efektem pęknięcia, krwotoku do blaszki miażdżycowej lub też rosnącego zakrzepu na jej powierzchni. Zakrzepy tworzą się ze złogów gromadzących się w tętnicach, które ją zawężają i zmniejszają jej przepustowość.

Wówczas serce nie otrzymuje odpowiedniej ilości krwi, dochodzi do niedokrwienia, niedotlenienia i obumarcia mięśnia sercowego. To, jak rozległy jest zawał, zależy od stopnia zawężenia tętnicy, która zaburzyła przepływ krwi.

Objawem zawału serca jest nieuzasadniony, nagły i bardzo silny ból w okolicy mostka lub serca. Często towarzyszą mu lęk i dezorientacja. Osoba doświadczająca zawału nagle blednie, a jej tętno przyśpiesza. Mając takie objawy, należy natychmiast udać się na pogotowie ratunkowe.

Na ogół leczenie polega na udrożnieniu zatkanej tętnicy. Dodatkowo należy zapobiec zwiększaniu się skrzepu i powiększaniu się martwicy mięśnia. Należy jednak pamiętać, że wyniki leczenia zależą od czasu, w jakim są podjęte pierwsze działania. Im wcześniej, tym lepiej, dlatego bardzo często leczenie zaczyna się już w karetce podczas transportu chorego do szpitala.

Kariera Burnsa rozpoczęła się w latach 80. Jako lider zespołu "Dead or Live" wylansował swój największy przebój "You Spin Me Right Round (Like a Record)". W tamtym okresie cieszył się ogromną popularnością. Jednak z czasem, gdy jego kariera zaczęła zwalniać, o wokaliście było głośno głównie za sprawą kolejnych operacji plastycznych i występów w kolejnych edycjach „Big Brothera”.

7 rzeczy, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo ataku serca

Jesteś nerwowy i łatwo się złościsz? Według naukowców jesteś bardziej narażony na choroby serca niż osoby spokojne. Naukowcy z Uniwersytetu w Australii...

Jego zamiłowanie do modyfikowania swojego ciała sprawiło, że po pewnym czasie przestał on przypominać samego siebie i stał się obiektem drwin wielu ludzi. Sam Burns przyznał się szczerze do przeprowadzenia 300 operacji plastycznych, niestety nie wszystkie z nich się udały, a te przeprowadzone w ostatnim czasie miały ratować jego twarz i wargi.

W internetowym oświadczeniu możemy przeczytać, że Pete Burns odszedł nagle z powodu zatrzymania krążenia. Artysta był utalentowanym wizjonerem o pięknej artystycznej duszy. Brak słów, aby wyrazić, jak ogromna spotkała nas strata. W naszej pamięci będzie żył wiecznie.

Marta Pawlak, 10 miesięcy temu

Newsy

Komentarze
Artykuły Newsy
Newsy

Dr Bachański wrócił do Centrum Zdrowia Dziecka

Dr Bachański wrócił do Centrum Zdrowia Dziecka Odtwórz wideo

Sąd nakazał przywrócenie do pracy dr. Marka Bachańskiego, który w Centrum Zdrowia Dziecka w leczeniu swoich pacjentów stosował medyczną marihuanę. Czy neurochirurg będzie nadal stosował taką terapię? Jak wyglądały jego pierwsze dni w pracy? Powiedziała...

Newsy

Miłość do koni mogła ją zabić!

Miłość do koni mogła ją zabić!

Sport to zdrowie? Każdy z nas ma pasję. I o ile czytanie książek, zbieranie znaczków czy monet nie wiąże się z większym niebezpieczeństwem, o tyle są hobby, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Z pewnością należy do nich skakanie na bungee, motocross,...

Newsy

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Jagody blushwood Naukowcy z QIMR Berghofer właśnie odkryli, że substancja z owocu, który rośnie wyłącznie w Australii może wspomóc walkę z rakiem. Niedawno opublikowali wyniki trwających 8 lat badań w czasopiśmie naukowym "PLOS ONE". Badacze mówią, że...

Newsy

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Dziwne przedmioty Rzeczy, które mogą utknąć w jamach ciała człowieka są naprawdę zadziwiające. Bardziej jednak dziwi fakt, jak to się wszystko tam znalazło... U.S. Consumer Product Safety Commission wydało listę przedmiotów w ciele, z którymi zgłaszali...

Newsy

Depresja może być leczona lekami przeciwzapalnymi

Po ustaleniu, że układ immunologiczny odgrywa ważną rolę w ochronie zdrowia psychicznego, badacze uzyskali kolejne dowody, że leki, które redukują stan zapalny w wielu chorobach autoimmunologicznych, mogą również pomóc w leczeniu objawów depresji. Kierownik...

Newsy

Czy kręgarz przyniesie ulgę w migrenie?

Ludzie cierpiący z powodu migreny często poszukują pomocy u kręgarza, ale nowe badanie sugeruje, że ulga w bólu może być efektem placebo. Kiedy badacze zastosowali na pacjentach prawdziwą formę chiropraktyki (kręgarstwa) oraz jej fałszywą wersję,...