Trwa ładowanie...

5 powodów, przez które budzisz się w środku nocy (WIDEO)

Zobacz film: "5 powodów, przez które budzisz się w środku nocy"

Niespokojny sen, przerywany nagłymi przebudzeniami wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie w ciągu dnia. Jest to szczególnie niebezpieczne, kiedy zdarza się kilka nocy z rzędu. W takiej sytuacji powinniśmy zastanowić się, skąd takie przebudzenia i jak można sobie z nimi poradzić. Doskonale znasz ten problem? Dowiedz się więcej!

Sen przerywany gorszy od braku snu, ponieważ zaburza prawidłowe przechodzenie w kolejne fazy snu. Wiele osób cierpi też na bezsenność i wciąż zastanawia się jak cieszyć się zdrowym snem. Istnieje co najmniej 10 powodów dlaczego należy się wysypiać.

Higiena snu jest bardzo ważna, kilka godzin nieprzerwanego odpoczynku sprawia, że w ciągu dnia jesteśmy pełni energii, możemy wypełniać codzienne obowiązki i nie potrzebujemy dużej ilości kawy czy herbaty. Ale jak cieszyć się zdrowym snem? Przede wszystkim warto zadbać o relaks przed snem.

Dobrym pomysłem jest poczytanie książki, posłuchanie muzyki lub obejrzenie ulubionego serialu, najlepiej komediowego lub obyczajowego. Dobre działanie wykazuje melatonina na sen, ponieważ czasami zwyczajnie brakuje jej w organizmie. Warto wypróbować też zioła na sen, a w ostateczności tabletki nasenne.

Zaburzenia snu można wyleczyć i na nowo cieszyć się prawidłowym odpoczynkiem. Sprzyja też temu zdrowy styl życia, aktywność fizyczna i zbilansowana dieta. Jak dużo snu naprawdę potrzebujemy? Włącz wideo i poznaj 10 powodów dlaczego należy się wysypiać oraz 10 sposobów na lepszy sen.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.