Trwa ładowanie...

Alergia. Fakty i mity (WIDEO)

Zobacz film: "Alergia. Fakty i mity"

Przez lata narosło wiele mitów na temat alergii. Coraz więcej osób, szczególnie dzieci, zmaga się z uczuleniem, dlatego postanowiliśmy uwypuklić kilka znaczących informacji na temat alergii. Obejrzyjcie wideo i sprawdźcie, co jest faktem, a co jedynie często powtarzanym mitem.

Tego nie wiesz o alergii - fakty i mity. Człowiek rodzi się z alergią to mit. Alergia np. pokarmowa rozwija się w wieku niemowlęcym, ale zazwyczaj alergikami stajemy się w późniejszym wieku. Nie można stać się uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny to mit. W każdej chwili organizm może zareagować na dany alergen.

Jedna tabletka dziennie pomoże zwalczyć objawy alergii to fakt. Tak jest w przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Alergia to to samo to nietolerancja pokarmowa - mit. Można mieć alergię na mleko i nietolerancję laktozy, ale to dwie różne rzeczy. Alergie są w pełni dziedziczone to mit.

Nie dziedziczymy choroby, ale skłonności do niej. Gdy jeden rodzic ma alergię, prawdopodobieństwo zachorowania wynosi 20-40%. Alergia jest chorobą - fakt. Cykliczny kaszel, katar, łzawienie bez gorączki - świadczą o alergii. Nieleczone objawy mogą być przyczyną chorób układu oddechowego, pokarmowego. Mogą też powodować zmiany skórne czy być przyczyną osłabienia odporności.

Zobacz także:

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza