Trwa ładowanie...

Eliminacja alergenów

Alergen to wróg każdego alergika, astmatyka i innych osób z chorobami alergicznymi. Alergia powoduje, że nasz organizm rozpoznaje niektóre substancje jako obce i się przed nimi broni. W ten sposób powstaje reakcja alergiczna. Alergen może wniknąć do naszego organizmu przez drogi oddechowe, przez skórę, przez układ pokarmowy. Czasami nawet leki są traktowane przez organizm jak alergen. To właśnie alergen wywołuje objawy alergii, dlatego warto wyeliminować go ze swojego życia.

spis treści

1. Jak się chronić przed alergenami?

Eliminacja alergenów to leczenie alergii. Usuwa się jej przyczynę i nie dopuszcza by pokazały się objawy alergii. Czy ten sposób jest skuteczny? Jak najbardziej. Co więcej, jest to najtańsze i najefektywniejsze leczenie alergii. Zdrowie poprawia się niemal natychmiastowo. Wystarczy poznać kilka praktycznych rad, jak zniszczyć alergen.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

1.1. Pierze i wełna a alergia

Dokucza ci alergia, pokazały się jej pierwsze objawy, nie wiesz jakie wdrożyć leczenie. Zastanów się, czy w twoim mieszkaniu znajduje się pościel z wełny i pierza. Jeśli tak, to znalazłeś główny alergen wywołujący chorobę. Pierze należy usunąć na rzecz wypełnienia poliestrowego. Nie można zastąpić pierza wełną. W wełnie znajduje się keratyna, którą żywią się roztocza. Nie jest więc zalecana osobom, którym dokucza alergia.

1.2. Zwierzęta domowe a alergia

Zwierzęta domowe, kotki, pieski, chomiki i inne futrzaki. Kto ich nie kocha? Jednak osoby, u których wystąpiły objawy alergii nie mogą ich trzymać w swoich domach. A już na pewno niedopuszczalne jest wpuszczanie ich do sypialni. Badania wykazały, że sierść zwierząt to niezwykle silny alergen. Uczulenie może wystąpić nawet do dwóch lat po zaprzestaniu trzymania zwierzaka w domu.

2. Alergia na roztocza

Alergia na roztocza kurzu jest jedną z najczęściej występujących. Roztocza często przyczyniają się do ataków astmy. Roztocza rozwijają się w pluszowych zabawkach, tapicerowanych meblach, dywanach, narzutach, kotarach, zasłonkach, firankach i tak dalej. Alergia na kurz jest ciężka do opanowania, ale jest to możliwe. Wystarczy pozbyć się z mieszkania rzeczy, w których kurz się gromadzi, często sprzątać i używać preparatów do niszczenia roztoczy.

3. Alergia pokarmowa

Jeżeli twój organizm rozpoznaje niektóre pokarmy jako alergen, nie masz innego wyjścia, jak tylko usunąć je z diety. Alergia pokarmowa wymaga stosowania urozmaiconej diety. Ważne jest by dziecko miało dostarczone do organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Alergia na mleko nie powinna powinna być przyczyną przez którą odczujesz niedobór wapnia.

Alergia wziewna i alergia pokarmowa wymagają pewnych zmian w sposobie i stylu życia. Leczenie alergii często polega na zapobieganiu wystąpienia objawów. Dlatego też profilaktyka alergii i niedopuszczanie do rozwoju choroby jest tak ważne.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Immunoterapia (leczenie przyczynowe)
Eliminacja alergenów
Eliminacja alergenów (123RF)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza