Trwa ładowanie...

Dostęp do pełnej historii zdrowia za jednym kliknięciem? To możliwe z aplikacją Comarch HealthNote

Avatar placeholder
05.11.2020 14:01
Materiał sponsorowany przez

Teleporady i wideokonsultacje to teraz nieodłączna część naszego życia. Bez względu na to, czy obserwujemy u siebie objawy COVID-19, czy zwyczajnego przeziębienia, a może jeszcze innej choroby, w obecnych warunkach epidemicznych najbezpieczniejszą formą kontaktu z lekarzem jest ta na odległość. Przekazanie mu wszystkich informacji na temat naszego zdrowia może być w tej sytuacji sporym wyzwaniem. Jest na to sposób – darmowa aplikacja Comarch HealthNote, która działa jak mobilna książeczka zdrowia.

Poszukiwanie, przechowywanie i udostępnianie dokumentacji medycznej, niezbędnej w trakcie każdej wizyty lekarskiej, może być czasochłonne i wyczerpujące, a w przypadku teleporady lub wideokonsultacji praktycznie niemożliwe, dlatego z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania informatyczne.

Co jako pacjent możesz przechowywać w Comarch HealthNote? W aplikacji możesz gromadzić całą dokumentację medyczną, jaka powstała na przestrzeni nie tylko ostatnich dni czy miesięcy, ale i lat. Wyniki badań, opisy RTG czy USG, wypisy ze szpitala, zapisy pomiarów parametrów zdrowotnych (takich jak ciśnienie tętnicze, puls, glikemia, masa czy temperatura ciała), notatki niepokojących objawów – w HealthNote znajdziesz miejsce na to wszystko oraz o wiele więcej. Dzięki integracji z innymi aplikacjami, np. Apple Health czy Google Fit, pozwala również na monitorowanie Twojej aktywności fizycznej. Dzięki wysokiemu poziomowi zabezpieczeń oraz łatwemu w obsłudze, intuicyjnemu interfejsowi aplikacji, bezpiecznie i łatwo udostępnisz swoje dane podczas wirtualnej lub stacjonarnej wizyty u specjalisty.

Jak przekazać lekarzowi dane z pomocą aplikacji?

Dzielenie się informacjami na temat swojego stanu zdrowia odbywa się w zaledwie kilku prostych krokach, a lekarz nie potrzebuje do odczytu Twoich danych żadnego dodatkowego oprogramowania. Masz do wyboru trzy ścieżki – dokumentację udostępnisz mu poprzez:

  • zeskanowanie kodu QR – po wybraniu dokumentów i/lub badań należy zeskanować kod QR widoczny na stronie dladoktora.pl, którą powinien otworzyć również lekarz,
  • wpisanie kodu PIN – po wybraniu dokumentów i/lub badań należy wygenerować kod PIN, który lekarz powinien wpisać na stronie dladoktora.pl oraz podać dodatkowo swoje imię i nazwisko,
  • e-mail – po wybraniu dokumentów i/lub danych do przesłania należy skorzystać z narzędzi udostępniania w swoim telefonie, aby wysłać je pocztą e-mail.

Skąd ściągnąć Comarch HealthNote?

Aplikacja jest całkowicie darmowa – ściągniesz ją z App Store i Google Play. Dodatkowo możesz korzystać z wersji webowej, w której wypełnisz również wywiad medyczny i gdzie zaimportujesz duże ilości dokumentów. Wart odwiedzenia jest także blog Comarch HealthNote, gdzie na bieżąco publikowane są informacje związane ze zdrowiem i medycyną. Rozwiązanie Comarch jest nieustannie rozwijane i ulepszane, a każdy użytkownik – zarówno pacjent, jak i lekarz, może zgłaszać swoje pomysły i potrzeby. Ty również, wystarczy, że napiszesz na adres: support@healthnote.pl. Czas pandemii to najlepszy moment, by wypróbować działanie Comarch HealthNote i przekonać się, jak wygodnie jest mieć wszystko zawsze pod ręką.

Więcej na temat aplikacji dowiesz się tutaj.

Oferta dla placówek medycznych

Od teraz placówki medyczne, które wdrożą system Comarch Optimed NXT, będą mogły oferować swoim pacjentom darmową aplikację Comarch HealthNote. System posiada 6 modułów podstawowych (m.in. rejestracji, przyjęć szpitalnych, gabinetów i rozliczeń) i ponad 30 dodatkowych (takich jak elektroniczna dokumentacja medyczna czy punkt pobrań), a na tle innych wyróżnia się wyjątkową przyjaznością użytkownikowi, bezpieczeństwem i szybkością obsługi. O korzyściach płynących z jego użytkowania przekonało się już ponad 300 placówek medycznych w całej Polsce.

Po integracji systemu Comarch Optimed NXT z aplikacją Comarch HealthNote cała dokumentacja medyczna wytwarzana w placówce będzie automatycznie przesyłana na konta użytkowników w Comarch HealthNote. Pacjenci nie będą musieli przychodzić do placówki wyłącznie w celu odebrania wyników badań czy umawiać się na wizyty na „doniesienie” dokumentacji medycznej. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w dobie pandemii.

Dowiedz się więcej TUTAJ.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze