Ikona serii "Gwiezdne wojny", aktorka Carrie Fisher, zmarła w wieku 60 lat

Carrie Fisher, aktorka najlepiej znana z roli w księżniczki Lei Organa w "Gwiezdnych Wojnach", zmarł na zawał serca. Miała 60 lat.

Rzecznik rodziny, Simon Hale, wydał oświadczenie w imieniu córki Fisher, Billie Lourd: "Z głębokim smutkiem informuję, że Billie Lourd potwierdza, że jej ukochana matka Carrie Fisher zmarła o 8:55 dziś rano".

"Była kochana przez świat i będzie nam jej bardzo brakowało" - mówi Lourd. "Cała nasza rodzina dziękuje za wasze myśli i modlitwy".

Fisher leciała z Londynu do Los Angeles w piątek, 23 grudnia, kiedy doszło do zatrzymania akcji serca. Sanitariusze zabrali ją z samolotu i zawieźli do pobliskiego szpitala, gdzie zmarła po kilku dniach.

Carrie Fisher była córką znanych artystów Debbie Reynolds i Eddiego Fishera. Została wychowana w burzliwym świecie filmu, teatru i telewizji.

Uciekając z Hollywood w 1973 roku, gwiazda podjęła naukę w Central School of Speech and Drama w Londynie, gdzie spędziła ponad rok, studiując aktorstwo.

Zaledwie dwa lata później, jasne światła Hollywood przyciągnęły ją z powrotem, a Fisher zadebiutowała z Warrenem Beatty w filmie "Szampon".

W "Gwiezdnych Wojnach" zagrała w 1977 roku w wieku 19 lat. Opisała ona szczegółowo to doświadczenie w swojej książce "Pamiętnik księżniczki".

Nagrywając koleje części serii, zagrała również w "The Blues Brothers", "The Man with One Red Shoe", "Hannah i jej siostry" Woody'ego Allena, a później "Kiedy Harry poznał Sally". Zagrała również w zeszłorocznej części "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy".

Fisher wyszła za mąż za muzyk Paula Simona w roku 1983. Było to wybuchowe małżeństwo i zostało przerwane przez depresje i narkomanie aktorki, jednak para rozwiodła się dopiero w 1984 roku. Nie była uzależniona od alkoholu.

W 1985 roku, u aktorki zdiagnozowano chorobę afektywną dwubiegunową, przez co została zdeklarowanym zwolennikiem świadomości zdrowia psychicznego.

W latach 90-tych Fisher skoncentrowała się na swojej karierze pisarskiej.

Billie Lourd, jedyna córka aktorki, urodziła się w lipcu 1992 roku. Jej ojcem jest agent Bryan Lourd.

W tym roku zostały już sfilmowane sceny do kolejnej odsłony "Gwiezdnych Wojen. Epizod VIII", który ukaże się w grudniu 2017 r.

Tylko w ubiegłym miesiącu, Fisher ujawniła również jej zaskakujący romans na planie "Gwiezdnych Wojen" z Harrisonem Fordem w "Pamiętnikach księżniczki", mówiąc, że ten trzymiesięczny romans podczas kręcenia filmu 1977 roku był bardzo intensywny. Pamiętnik sprawił, że w aktorce odrodziły się mieszane uczucia.

"Zapomniałam, że je napisałam, a nigdy nie pisałam pamiętników takiego rodzaju" - powiedziała. "Piszę, kiedy jestem zdenerwowana ...  a to byłyo jakieś dwa lub trzy miesiące zdenerwowania".

"To smutne, bo byłam taka niepewna, a to jest bardzo surowe i oczywiście nie oczekiwałam, że ktoś - w tym ja, jak się później okazało - będzie je czytać" – dodała.

Aktorka przeżyła swoją mamę Reynolds , córkę Lourd, brata Todda Fishera, przyrodnie siostry Joely Fisher i Tricia Leigh Fisher i kochanego buldoga francuskiego, Gary’ego.

Marta Pawlak, 10 miesięcy temu

Newsy

Komentarze

Pomocni lekarze

Artykuły Newsy
Newsy

Nowa terapia dla pacjentów z zaawansowanym rakiem płuc

Pembrolizumab może stać się nową opcją w leczeniu pierwszej linii u pacjentów z zaawansowanym rakiem płuc i wysoką ekspresją PD-L1, w zależności od wyników fazy III testów. Jest to wniosek badań, które zaprezentowane zostały na Kongresie ESMO w Kopenhadze...

Newsy

Badania wskazują, że użytkownicy Facebooka żyją dłużej

Kontakty społeczne z przyjaciółmi na pewno są dobre dla naszego zdrowia psychicznego, dobrego samopoczucia i ogólnego stanu organizmu. Nowe badania jednak sugerują, że nawet internetowe znajomości pozytywnie wpływają na zdrowie. Więzi społeczne pozytywnie...

Newsy

Czy wszystkie leki będzie można podawać przez skórę?

Naukowcy z Japonii prawdopodobnie wykonali milowy krok w sposobie dystrybucji leków w naszym organizmie. Odnaleźli drogę, jak przygotować skórę, aby była ****bardziej przepuszczalna dla leków. Skóra człowieka jest nieprzepuszczalną barierą dla środowiska,...

Newsy

Związek raka z chorobami serca

Nowe badania sugerują związek wieku w którym zdiagnozowano chorobę nowotworową z możliwym przewidzeniem wystąpienia chorób serca. Według autorów, osoby zdiagnozowane w młodszym wieku mogą być narażone na większe ryzyko zdarzeń sercowych w ciągu swojego...

Newsy

Beta blokery niewskazane u osób z demencją?

Beta blokery to grupa leków, która często stosowana jest u osób, u których wystąpił epizod zawału serca. Według najnowszych badań, nie powinne być one lekami pierwszego rzutu u osób, które cierpią na demencję. Eksperymenty wykazały, że przyjmowanie leków...