Ikona serii "Gwiezdne wojny", aktorka Carrie Fisher, zmarła w wieku 60 lat

Carrie Fisher, aktorka najlepiej znana z roli w księżniczki Lei Organa w "Gwiezdnych Wojnach", zmarł na zawał serca. Miała 60 lat.

Rzecznik rodziny, Simon Hale, wydał oświadczenie w imieniu córki Fisher, Billie Lourd: "Z głębokim smutkiem informuję, że Billie Lourd potwierdza, że jej ukochana matka Carrie Fisher zmarła o 8:55 dziś rano".

"Była kochana przez świat i będzie nam jej bardzo brakowało" - mówi Lourd. "Cała nasza rodzina dziękuje za wasze myśli i modlitwy".

Fisher leciała z Londynu do Los Angeles w piątek, 23 grudnia, kiedy doszło do zatrzymania akcji serca. Sanitariusze zabrali ją z samolotu i zawieźli do pobliskiego szpitala, gdzie zmarła po kilku dniach.

Carrie Fisher była córką znanych artystów Debbie Reynolds i Eddiego Fishera. Została wychowana w burzliwym świecie filmu, teatru i telewizji.

Uciekając z Hollywood w 1973 roku, gwiazda podjęła naukę w Central School of Speech and Drama w Londynie, gdzie spędziła ponad rok, studiując aktorstwo.

Zaledwie dwa lata później, jasne światła Hollywood przyciągnęły ją z powrotem, a Fisher zadebiutowała z Warrenem Beatty w filmie "Szampon".

W "Gwiezdnych Wojnach" zagrała w 1977 roku w wieku 19 lat. Opisała ona szczegółowo to doświadczenie w swojej książce "Pamiętnik księżniczki".

Nagrywając koleje części serii, zagrała również w "The Blues Brothers", "The Man with One Red Shoe", "Hannah i jej siostry" Woody'ego Allena, a później "Kiedy Harry poznał Sally". Zagrała również w zeszłorocznej części "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy".

Fisher wyszła za mąż za muzyk Paula Simona w roku 1983. Było to wybuchowe małżeństwo i zostało przerwane przez depresje i narkomanie aktorki, jednak para rozwiodła się dopiero w 1984 roku. Nie była uzależniona od alkoholu.

W 1985 roku, u aktorki zdiagnozowano chorobę afektywną dwubiegunową, przez co została zdeklarowanym zwolennikiem świadomości zdrowia psychicznego.

W latach 90-tych Fisher skoncentrowała się na swojej karierze pisarskiej.

Billie Lourd, jedyna córka aktorki, urodziła się w lipcu 1992 roku. Jej ojcem jest agent Bryan Lourd.

W tym roku zostały już sfilmowane sceny do kolejnej odsłony "Gwiezdnych Wojen. Epizod VIII", który ukaże się w grudniu 2017 r.

Tylko w ubiegłym miesiącu, Fisher ujawniła również jej zaskakujący romans na planie "Gwiezdnych Wojen" z Harrisonem Fordem w "Pamiętnikach księżniczki", mówiąc, że ten trzymiesięczny romans podczas kręcenia filmu 1977 roku był bardzo intensywny. Pamiętnik sprawił, że w aktorce odrodziły się mieszane uczucia.

"Zapomniałam, że je napisałam, a nigdy nie pisałam pamiętników takiego rodzaju" - powiedziała. "Piszę, kiedy jestem zdenerwowana ...  a to byłyo jakieś dwa lub trzy miesiące zdenerwowania".

"To smutne, bo byłam taka niepewna, a to jest bardzo surowe i oczywiście nie oczekiwałam, że ktoś - w tym ja, jak się później okazało - będzie je czytać" – dodała.

Aktorka przeżyła swoją mamę Reynolds , córkę Lourd, brata Todda Fishera, przyrodnie siostry Joely Fisher i Tricia Leigh Fisher i kochanego buldoga francuskiego, Gary’ego.

Marta Pawlak, 8 miesięcy temu

Newsy

Komentarze

Pomocni lekarze

Artykuły Newsy
Newsy

Dr Bachański wrócił do Centrum Zdrowia Dziecka

Dr Bachański wrócił do Centrum Zdrowia Dziecka Odtwórz wideo

Sąd nakazał przywrócenie do pracy dr. Marka Bachańskiego, który w Centrum Zdrowia Dziecka w leczeniu swoich pacjentów stosował medyczną marihuanę. Czy neurochirurg będzie nadal stosował taką terapię? Jak wyglądały jego pierwsze dni w pracy? Powiedziała...

Newsy

Miłość do koni mogła ją zabić!

Miłość do koni mogła ją zabić!

Sport to zdrowie? Każdy z nas ma pasję. I o ile czytanie książek, zbieranie znaczków czy monet nie wiąże się z większym niebezpieczeństwem, o tyle są hobby, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Z pewnością należy do nich skakanie na bungee, motocross,...

Newsy

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Jagody blushwood Naukowcy z QIMR Berghofer właśnie odkryli, że substancja z owocu, który rośnie wyłącznie w Australii może wspomóc walkę z rakiem. Niedawno opublikowali wyniki trwających 8 lat badań w czasopiśmie naukowym "PLOS ONE". Badacze mówią, że...

Newsy

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Dziwne przedmioty Rzeczy, które mogą utknąć w jamach ciała człowieka są naprawdę zadziwiające. Bardziej jednak dziwi fakt, jak to się wszystko tam znalazło... U.S. Consumer Product Safety Commission wydało listę przedmiotów w ciele, z którymi zgłaszali...

Newsy

Badania wskazują, że użytkownicy Facebooka żyją dłużej

Kontakty społeczne z przyjaciółmi na pewno są dobre dla naszego zdrowia psychicznego, dobrego samopoczucia i ogólnego stanu organizmu. Nowe badania jednak sugerują, że nawet internetowe znajomości pozytywnie wpływają na zdrowie. Więzi społeczne pozytywnie...

Newsy

Nowa metoda w wykrywaniu chorób prionowych

Naukowcy opracowali metodę, która oparta jest na biochemicznych testach, które wykrywają priony we krwi osób z chorobą Creutzfeldt-Jakoba. Wygląda na to, że może być to użytecznym narzędziem, które wykryje chorobę zanim pojawią się jej pierwsze objawy. Publikacje...