Trwa ładowanie...

Kobiecość bez tabu

Avatar placeholder
25.02.2021 10:50
Materiał sponsorowany przez
(Materiał prasowy)

Zapalenie pęcherza potrafi uprzykrzyć życie. Do tego lubi nawracać. Jak mu przeciwdziałać?

Ból w dole brzucha, uczucie pieczenia, nieznośne „parcie” na pęcherz i częstsze niż zwykle wizyty w toalecie - większość z nas dobrze zna te objawy. Mogą one oznaczać zapalenie pęcherza. Z tą nieprzyjemną dolegliwością boryka się przynajmniej raz w życiu nawet co druga kobieta. - Zakażenie układu moczowego jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, z którym pacjentki zgłaszają̨ się do lekarza. Co więcej, blisko połowa z pacjentek doświadcza nawrotów infekcji w ciągu pierwszych sześciu miesięcy - mówi urolog dr hab. n.med. Sławomir Poletajew. Poza wspomnianymi już symptomami może im też towarzyszyć gorączka i krwiomocz.

Dlaczego zapalenie pęcherza to głównie „kobieca przypadłość”? Wynika to z naszej anatomii. - Żeńska cewka moczowa uchodzi do przedsionka pochwy, przez co ma stały kontakt ze środowiskiem bakteryjnym pochwy, krocza i okolic odbytu. Jednocześnie jest krótka i szeroka, co umożliwia bakteriom penetrację do pęcherza moczowego - tłumaczy urolog. Wtedy właśnie mogą pojawić się nieprzyjemne objawy. Część kobiet ignoruje je z nadzieją, że samoistnie miną. To błąd, bo odpowiednio szybko wdrożona terapia pozwala zminimalizować ryzyko powikłań i skrócić czas leczenia. Przy pierwszych objawach pomóc może wyrób medyczny FEMANNOSE® N, zawierający naturalnie występujący w ludzkim organizmie składnik D-mannoza. Zapobiega on przywieraniu wywołujących stan zapalny bakterii Escherichia Coli do błon śluzowych dróg moczowych. W rezultacie bakterie zostają wypłukane podczas następnego oddawania moczu. Znika więc przyczyna infekcji, a nieprzyjemne objawy ustępują.

Co ważne, D-mannoza to tzw. substancja endogenna, naturalnie produkowana przez nasz organizm. Dzięki temu jest ona dobrze tolerowana i nie powoduje skutków ubocznych. Może być też stosowana jednocześnie z antybiotykiem.

Aby zapobiec nawrotom infekcji, należy pamiętać też o codziennych nawykach w ramach profilaktyki. - "Wszystkim kobietom zaleca się szereg prawidłowych zasad codziennego funkcjonowania w aspektach potencjalnie mających wpływ na ryzyko zakażenia układu moczowego. Wśród zaleceń wymienić należy utrzymanie diurezy (produkcji moczu) na poziomie co najmniej około 2 litrów na dobę, dbanie o higienę, oddawanie moczu po współżyciu, podcieranie się od przodu ku tyłowi czy unikanie zbyt obcisłej bielizny" - radzi urolog.

Chcesz szybko i skutecznie pokonać zakażenie układu moczowego - zapytaj o FEMANNOSE® N

Wyrób medyczny FEMANNOSE® N jest bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży i pomoże skutecznie zapobiec rozwojowi infekcji. Należy jednak przyjmować go po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Femannose® N może być stosowany od 14. roku życia.

Więcej na: femannose.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze