Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Mikrodermabrazja diamentowa - wskazania, przeciwwskazania, opis zabiegu

Mikrodermabrazja diamentowa - wskazania, przeciwwskazania, opis zabiegu
Mikrodermabrazja diamentowa - wskazania, przeciwwskazania, opis zabiegu

Mikrodermabrazja diamentowa to metoda złuszczania skóry, która wykorzystuje specjalnie zaprojektowane narzędzie do usuwania głębokich warstw naskórka. Z reguły zabieg wykonuje się w okolicy twarzy, często jednak przeprowadzany jest w obrębie pośladków czy pleców. Mikrodermabrazję diamentową stosuje się w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, redukcji blizn, a także przebarwień skóry. Co warto wiedzieć o zabiegu?

spis treści

1. Mikrodermabrazja diamentowa – wskazania

Z zabiegu mikrodermabrazji diamentowej mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, o rozmaitych typach skóry.

Zabieg poleca się w przypadku osób, którym zależy na redukcji zmarszczek spowodowanych starzeniem się skóry bądź tych powstających w wyniku działania słońca. Ponadto mikrodermabrazję diamentową stosuje się w przypadku tendencji do powstawania na powierzchni skóry nieestetycznych przebarwień. Wiele przebarwień skórnych zlokalizowanych jest w obrębie naskórka. Z tego względu za pomocą głębokiego peelingu można je zredukować.

Zobacz film: "Specyfika zabiegów estetycznych"

Wskazania do mikrodermabrazji diamentowej:

Jak wzmocnić naturalny kolor swojej skóry?
Jak wzmocnić naturalny kolor swojej skóry? [7 zdjęć]

Odwodnienie może wpłynąć na twój kolor skóry. W związku z tym pij wodę przez cały dzień, aby wzmocnić

zobacz galerię

2. Mikrodermabrazja diamentowa — przeciwwskazania

Przeciwskazaniami do wykonania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej są m.in.:

  • stany ropne występujące na powierzchni skóry;

  • trądzik różowaty;

  • przerwanie ciągłości skóry;

  • choroby wirusowe i bakteryjne skóry.

Przed przystąpieniem do mikrodermabrazji diamentowej należy skonsultować się z lekarzem. Oceni on stan skóry pacjenta i wybierze najodpowiedniejsze i najbezpieczniejsze leczenie.

3. Mikrodermabrazja diamentowa – opis zabiegu

Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej wyposażone jest w głowicę diamentową, która umożliwia stopniowe usuwanie wierzchnich warstw naskórka. Wskutek tego do warstwy podstawnej naskórka (tej najgłębiej położonej) dochodzi impuls, który indukuje przyśpieszenie podziałów komórkowych i tworzenie nowych, zdrowych komórek.

W trakcie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej z powierzchni skóry usuwane są obumarłe komórki, a także oczyszczone zostają pory skórne znajdujące się w obrębie skóry. W obrębie tkanki podskórnej dochodzi do stymulacji krążenia skórnego i poprawy ogólnego ukrwienia skóry. W efekcie cera jest gładka, dobrze napięta, a jej barwa nabiera zdrowego kolorytu. Proces złuszczania naskórka za pomocą mikrodermabrazji diamentowej jest szybki i z reguły mało bolesny. Ponadto ryzyko powstania jakichkolwiek działań niepożądanych po zabiegu jest bardzo niewielkie.

Pierwszym etapem mikrodermabrazji diamentowej jest dokładne oczyszczenie partii skóry, w której obrębie wykonywany będzie zabieg. Następnie kosmetyczka za pomocą diamentowej głowicy wykonuje złuszczanie skóry, pasmo po paśmie. Trwa to około 20-30 minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być tkliwa i żywo zaczerwieniona. Jednak dolegliwości te ustępują już następnego dnia. Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej konieczne jest stosowanie preparatów ochronnych z filtrami UV, gdyż skóra jest znacznie bardziej uwrażliwiona na działanie słońca.

Musisz to wiedzieć

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, za który pacjent zapłaci od 150 do 700 złotych w zależności od ilości zabiegów, a także od części ciała, która zostanie poddana mikrodermabrazji diamentowej.

Następny artykuł: Stosowanie filtrów ochronnych
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze