Modelowanie brzucha

Operacje plastyczne wzbudzają wiele kontrowersji, ale chętnych na zabiegi upiększające nie brakuje. Wśród mężczyzn popularnością cieszy się plastyka brzucha. Plastyka powłok brzucha to zabieg, który pozwala uzyskać lepsze rezultaty niż zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Dlatego też mimo wysokiej ceny abdominoplastyka jest dość często przeprowadzana. Obecnie dostępna jest mało inwazyjna metoda chirurgicznego modelowania brzucha. Zobacz, jak wygląda plastyka brzucha i ile kosztuje.

Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

Operacja plastyczna brzucha

Na początku warto zapytać, dla kogo przeznaczony jest zabieg plastyki brzucha? Jest to zabieg, który przeznaczony jest dla osób, które mają zwiotczałą skórę i tkankę podskórną. Pojawia się ona u osób starszych, kobiet po ciąży oraz u osób, które w szybki sposób straciły wiele kilogramów, a nie wykonywały przy tym ćwiczeń gimnastycznych. Zabieg nie powinien być przeprowadzany u kobiet otyłych, które planują kolejne ciąże. Decyzja o wykonaniu adbominoplastyki powinna być zawsze poprzedzona rozmową z chirurgiem, który przedstawi ci wady i zalety operacji.

Abdominoplastyka brzucha jest przeprowadzana wzdłuż cięcia, które przebiega między obydwoma biodrami nad linią pępka. Następnie skóra wraz z tkanką tłuszczową jest odpreparowywana od mięśni. Odsłonięcie mięśni brzucha pozwala na ich wielokrotne zszywanie, dzięki czemu wzmocniona zostaje przednia ściana brzucha, a talia zostaje wyszczuplona. W zależności od rozmiaru resekcji brzucha blizna może się znajdować powyżej lub poniżej okolicy łonowej. W trakcie modelowania brzucha odcinany jest pępek, dlatego też konieczne jest wytworzenie „nowego” pępka. Chirurg dokonuje wycięcia niewielkiego otworu w skórze, a następnie wszywa w niego uprzednio wycięty pępek.

Odmianą abdominoplastyki jest miniabdominoplastyka. Wówczas cięcie jest mniejsze i wykonuje się je w podbrzuszu, a pępek pozostaje na swoim miejscu.

Plastyka powłok brzucha

Panie i panowie, którzy mimo starań mają obwisły brzuch powinni rozważyć operacje plastyczne. Zabieg z użyciem Vaser Lipo to zastosowanie liposukcji do wyrzeźbienia sylwetki. Tłuszcz jest precyzyjnie usuwany z powierzchni oraz głębszych warstw wokół mięśni, dzięki czemu muskulatura ciała zostaje uwidoczniona. Urządzenie Vaser Lipo ma za zadanie stymulować warstwy, które odpowiadają za kształtowanie sylwetki.

Kobieca talia

Tors w kształcie klepsydry to jedna z cech kobiecości, która silnie oddziałuje na mężczyzn. Piersi i szerokie biodra sprawiają, że talia zdaje się bardzo...

Modelowanie brzucha ultradźwiękami jest bezpieczniejsze i pozwala skrócić okres powrotu do normalnego trybu życia po operacji. Niestety, każda operacja wiąże się z ryzykiem komplikacji. W przypadku modelowania brzucha są one następujące:

  • krwiak,
  • zakażenie,
  • martwica skóry.

Te powikłania przedłużają gojenie i mogą spowodować przerostowe blizny. Istnieje także ryzyko powikłań zatorowo-zakrzepowych, jednak można je znacznie zmniejszyć poprzez podanie pacjentowi leków, które zmniejszają krzepliwość krwi. Ponadto ważne jest, aby po zabiegu pacjent możliwie szybko zaczął się ruszać i przestrzegał zaleceń lekarskich.

Operacje plastyczne nie są tanie, a modelowanie brzucha nie stanowi wyjątku od tej reguły. Aby uzyskać wymarzony płaski brzuch, należy liczyć się z wydatkiem rzędu od sześciu do trzynastu tysięcy złotych. Decyzję o operacji plastycznej brzucha warto dobrze przemyśleć. Modelowanie brzucha bez wysiłku z własnej strony to kusząca perspektywa, ale zabieg ten może prowadzić do poważnych powikłań.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Plastyka brzucha
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 4 tygodnie temu

13

Pomocni lekarze

Artykuły Plastyka brzucha
Plastyka brzucha

Miniabdominoplastyka

Czy można odmówić pacjentowi wykonania zabiegu? jest operacją mniej inwazyjną niż pełna plastyka brzucha. Może być wykonywana zarówno u mężczyzn (...) , jak i u kobiet. Plastyka powłok brzusznych jest...

Plastyka brzucha

Operacja plastyczna brzucha

, które przestały wierzyć w skuteczność diet. Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha ma na celu wycięcie fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej (...) części brzucha. Jak zatem przebiega operacja...

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha po porodzie

Plastyka brzucha po porodzie służy pozbyciu się nadmiernej ilości tłuszczu lub zwisającej skóry na brzuchu. Abdominoplastyka, czyli operacja (...) . Plastyka brzucha...

Chirurgia plastyczna

Plastyka brzucha

nad spojeniem łonowym. Operacja plastyczna brzucha wymaga pozostania pod obserwacją lekarską w oddziale przez 2 doby. Modelowanie brzucha Zabieg jest wskazany osobom, których ciało ma duże ilości...

Czy w ciąży mogę...?

Dotykanie brzucha

Dotykanie brzucha

Dotykanie i głaskanie brzucha w czasie ciąży jest zabronione jedynie w przypadku ciąży zagrożonej, ponieważ może wywołać to skurcze i przedwczesny poród.

Tańce egzotyczne

Tancerka

Tancerka

Tancerka belly dance nie może być nadmiernie szczupła, bowiem kobieta krągła jest symbolem zdrowia i witalności. Taniec brzucha idealnie modeluje poszczególne partie mięśni brzucha.

Rozstępy

Rozstępy w okolicy brzucha

Rozstępy w okolicy brzucha

Rozstępy w okolicy brzucha Rozstępy to nieestetyczne zmiany skórne, które najczęściej pojawiają się w obrębie okolic, takich jak: brzuch, piersi oraz biodra.

Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu

Ćwiczenie na dolne partie brzucha (WIDEO)

Ćwiczenie na dolne partie brzucha (WIDEO) Odtwórz wideo

Ćwiczenie na dolne partie brzucha Mięśnie brzucha w dolnym odcinku wymagają wielu ćwiczeń, aby stały się jędrne i sprężyste. Odpowiadają one za unoszenie miednicy, co pozwala na odpowiednie funkcjonowanie układu ruchu....

Porady dietetyczne dla odchudzających się

Aktywne odchudzanie brzucha

Aktywne odchudzanie brzucha

W odchudzaniu najważniejsze jest stosowanie się do dewizy: ruszaj się przy każdej okazji.