Operacja plastyczna brzucha

Co się dzieje z pacjentem po operacji? polecana jest osobom, które mają problemy z odchudzaniem się i zrzuceniem zbędnego tłuszczu z brzucha. Plastyka powłok brzusznych to zabieg wybierany najczęściej przez kobiety po ciąży, mężczyźn nie mających czasu na regularne treningi oraz inne osoby, które przestały wierzyć w skuteczność diet. Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha ma na celu wycięcie fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha. Jak zatem przebiega operacja plastyczna brzucha?

Zobacz film: "Czy warto inwestować w suplementy upiększające?"

Abdominoplastyka

Pełna plastyka powłok jamy brzusznej jest zabiegiem wykonywanym u kobiet po ciąży oraz u osób, które mają genetyczną skłonność do rozstępów skóry. Do operacji przystępują osoby, które gwałtownie utraciły masę ciała, a ich skóra nie ma zdolności do elastycznego kurczenia się. Plastyka brzucha wskazana jest dla pacjentów, którzy pomimo odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych mają problemy ze zwisającą, miękką i gąbczastą skórą na brzuchu, odkładającym się tłuszczem na brzuchu, rozstępami i przepukliną. Zabieg polega na usunięciu złogów tłuszczu i rozstępów z obszaru brzucha. Mięśnie proste brzucha są podwiązywane, dzięki temu pacjent może osiągnąć efekt płaskiego i zwięzłego w strukturze brzucha. Plastyka powłok brzucha może być połączona z liposukcją.

Należy jednak pamiętać, że operacyjne modelowanie brzucha nie jest „złotym środkiem” w leczeniu otyłości. Pacjenci muszą być świadomi, że po zabiegu konieczne jest przestrzeganie diety oraz wykonywanie regularnej aktywności fizycznej. Plastyka powłok brzucha nie jest wskazana dla kobiet, które planują kolejne ciąże.

Przebieg plastyki brzucha

Przed przystąpieniem do operacji plastycznej brzucha, pacjent powinien wykonać badanie krwi, EKG, a także inne, specjalistyczne badania związane z chorobami przewlekłymi. Poza tym osoba poddająca się zabiegowi musi nawiązać dobry kontakt z chirurgiem. Dzięki temu pacjent będzie czuł się bezpiecznie w trakcie zabiegu, jak i tuż po nim.

Operacja plastyczna brzucha

Jeśli chodzi o operacje chirurgiczne, często dzieje się tak, że wiele ludzi obawia się bardziej samego zabiegu niż możliwych powikłań czy okresu rekonwalescencji....

Zalecenia po zabiegu abdominoplastyki:

  • noszenie specjalnej uciskowej bielizny przez około 4 tygodnie po operacji. Bielizna ta przypomina gorset i zapewnia szybsze gojenie się ran oraz zapobiega opuchliźnie.
  • Zażywanie środków przeciwbólowych, które zwalczają dolegliwości takie jak pieczenie.
  • Próba chodzenia w drugiej dobie po operacji – zaleca się regularne, krótkie spacerki. Zdecydowana większość pacjentów powraca do normalnego trybu życia po dwóch tygodniach od operacji. W niektórych przypadkach czas ten wydłuża się do ośmiu tygodni. Blizny pooperacyjne ukryte są w miejscach niewidocznych, można je zmniejszyć przez zastosowanie polecanych kremów.

Miniabdominoplastyka

Częściowa abdominoplastyka jest wykonywana u osób, u których tkanka tłuszczowa zgromadzona jest w dolnej części brzucha. Podczas zabiegu miniabdominoplastyki, trwającego ok. godziny, wykonuje się niewielkie cięcie (ok. 5-10 cm) w kształcie elipsy, które przebiega wzdłuż owłosienia łonowego. Minusem miniabdominoplastyki jest to, że w czasie zabiegu nie można dokonać plastyki rozstępu mięśnia prostego jamy brzusznej. Miniabdominoplastytka może być wykonana także za pomocą endoskopu. Wtedy też blizny są mniejsze (trzy niewielkie blizny o średnicy ok. 1 cm), a pacjent szybciej wraca do kondycji sprzed zabiegu. Odmianą miniabdominoplastyki jest abdominoplastyka brzucha odwrócona, która polega na redukcji tkanki tłuszczowej w górnej części brzucha.

Plastyka brzucha może dotyczyć także poprawienia wyglądu pępka. Zabieg taki nazywany jest umbilikoplastyką, a w jego trakcie dokonuje się zmiany kształtu pępka.

Komentarze (4)
~szwedka
~szwedka ponad rok temu

Nie jest to najtansza operacja ale warto, ja po ciązy miałam straszny brzuch mimo ze trzymałam diete i cwiczyłam i to z trenerem! A jednak zdecydowałąm sie na zabieg i o niebo lepiej jest. wykonywała go doktor Żukowska ( mieszkam w Łodzi i tez tu robiłam zabieg) Lepiej zainwestowac troche pieniedzy a lepiej sie ze soba czuc

Odpowiedz
~jowita6
~jowita6 ponad rok temu

Ja próbowałam masaży, robiłam serię kilkunastu w sumie. Limfatycznych. Teoretycznie coraz mniej jest osób specjalizujących się w tym bo robi się to za pomocą maszyn teraz (drenaż limfatyczny). Teraz jeszcze myśle dokładnie nad takim zabiegiem http://www.aestheticmed.com.pl/pl/chirurgia-plastyczna/zabiegi/sylwetka/plastyka-brzucha-postepowanie

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Plastyka brzucha
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Blog

walsq • ostatni post 2 miesiące temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 3 tygodnie temu

13

Pomocni lekarze

Artykuły Plastyka brzucha
Plastyka brzucha

Plastyka brzucha po porodzie

Plastyka brzucha po porodzie służy pozbyciu się nadmiernej ilości tłuszczu lub zwisającej skóry na brzuchu. Abdominoplastyka, czyli operacja (...) . Plastyka brzucha...

Plastyka brzucha

Modelowanie brzucha

brzucha. Plastyka powłok brzucha to zabieg, który pozwala uzyskać lepsze rezultaty niż zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Dlatego (...) , jak wygląda plastyka brzucha...

Plastyka brzucha

Miniabdominoplastyka

Czy można odmówić pacjentowi wykonania zabiegu? jest operacją mniej inwazyjną niż pełna plastyka brzucha. Może być wykonywana zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Plastyka powłok brzusznych jest szczególnie...

Plastyka powłok brzusznych

Efekty plastyki brzucha

Efekty plastyki brzucha

Zdjęcie u góry prezentuje ciało kobiety przed zabiegiem plastyki, a zdjęcie poniżej po zabiegu plastyki brzucha.

Plastyka pośladków

Korekta pośladków (przed i po zabiegu)

Korekta pośladków (przed i po zabiegu)

Operacja plastyczna pośladków zwiększa ich jędrność, uwypukla i podnosi pośladki, co znacznie wydłuża nogi i poprawia ogólny wygląd sylwetki.