Motylek do ćwiczeń

Motylek do ćwiczeń jest jednym z przenośnych sprzętów fitness. To niedrogie urządzenie spokojnie mieści się w damskiej torebce i można je zabrać na treningi w plenerze. Przyrząd swoim kształtem przypomina agrafkę lub motylka (stąd nazwy tego sprzętu) i służy do ćwiczenia mięśni ud, ramion, pleców oraz klatki piersiowej. Istnieją różne drobne sprzęty do ćwiczeń, z których można swobodnie korzystać w domowym zaciszu, bez konieczności wychodzenia do klubu fitness.

Sprzęty do fitness

Ćwiczenia pomagają nam nie tylko w utrzymaniu zgrabnej sylwetki, ale sprawiają także, że nasze mięśnie stają się mocniejsze i silniejsze, a ciało zyskuje jędrność. Możemy wykonywać ćwiczenia na siłowni, gdzie mamy dostęp do wyspecjalizowanego sprzętu, albo możemy zostać w zaciszu domowym. Dzięki kilku drobnym sprzętom nasz codzienny trening stanie się efektywniejszy.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

Poza agrafką do ćwiczeń, popularność zyskują:

  • Sprężyna nadgarstkowa – dzięki niej można wzmocnić mięśnie nadgarstków i przedramion. Można samodzielnie wyregulować poziom sprężystości. Sprzęt zakłada się na rękę i można nim ćwiczyć w każdym miejscu.
  • Sprężyna do brzuszków – ćwiczy nie tylko mięśnie brzucha, ale także klatki piersiowej, pleców, grzbietu, ramion, łydek oraz ud.
  • Uchwyty do pompek – dzięki ich zastosowaniu pompki będą wykonywane prawidłowo i efektywnie, zwiększy się zakres ruchu ramion podczas ćwiczeń, więcej mięśni zostanie zaangażowanych oraz obciążenie stawów zostanie zredukowane.

Zastosowanie motylka do ćwiczeń

Agrafka to idealny przyrząd do ćwiczeń rąk i nóg. Dzięki niemu można wytrenować ramiona i uda, ponadto kształtuje mięśnie i wzmacnia je. Motylek do ćwiczeń wykonany jest ze stalowego pręta pokrytego elastycznym materiałem, zazwyczaj miękką gąbką. Warto zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego agrafka została wykonana, ponieważ dobre materiały gwarantują trwałość, bezpieczeństwo oraz zapewniają komfort w czasie wykonywania ćwiczeń. Przyrząd ma szerokie zastosowanie. Nie tylko rozbudowuje mięśnie i poprawia kondycję fizyczną, ale także służy do masażu ciała. Kobietom po porodzie skutecznie pomaga w powrocie do dawnej sprawności. Agrafka do ćwiczeń jest przyrządem nadającym się do ćwiczeń na odchudzanie. Ponadto, odpowiednio zastosowany, może posłużyć do relaksacji całego ciała. Za pomocą agrafki można wykonać masaż karku i barków, klatki piersiowej, przepony, brzucha, talii, ramion, pośladków, bioder, kolan, stóp, bicepsów i tricepsów, przedramion, pleców, ud.

Trening na mięśnie nóg

Jak ćwiczyć mięśnie nóg w domowym zaciszu?

Wystarczy usiąść na brzegu fotela, ugiąć nogi w kolanach pod kątem prostym i całe stopy oprzeć o podłogę. Skrzydełka motylka należy włożyć między kolana, a następnie napiąć mięśnie brzucha i wyprostować plecy. Potem dwadzieścia razy ściskać motylka, przesuwając i odsuwając kolana. Dobrze jest wykonać trzy serie tego ćwiczenia. Wykonywane regularnie, zapewni szczupłość i jędrność udom.

Dzięki ćwiczeniom z atlasem można w łatwy sposób pozbyć się zbędnych kilogramów, wyszczuplić wewnętrzną i zewnętrzną stronę ud. Treningi z motylkiem sprawiają, że skóra staje się jędrna i sprężysta.

Małgorzata Kazbieruk, ponad rok temu

Siłownia

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Siłownia
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Siłownia
Siłownia

Ćwiczenie z wykorzystaniem ławki do ćwiczeń (WIDEO)

Ćwiczenie z wykorzystaniem ławki do ćwiczeń (WIDEO) Odtwórz wideo

Jest wiele dostępnych ćwiczeń, do których można wykorzystać ławeczkę. Przedstawiamy propozycje na wzmocnienie mięśni prostych brzucha. Są one odpowiedzialne za kształtowanie naszej sylwetki. Im mamy je mocniejsze, tym ładniejsza będzie ta część naszego...

Siłownia

Kulturystyka

Kulturystyka to kształtowanie ciała przez ćwiczenia fizyczne. Zwykle wykonywane są one na siłowni. Ćwiczenia na siłowni z pozoru wydają się łatwym (...) lub chcemy trenować samodzielnie, warto wcześniej zapoznać się...

Siłownia

Zagrożenia na siłowni

Regularne chodzenie na siłownię kojarzy się głównie ze zdrowiem, jednak może mieć również negatywne skutki. I nie chodzi wcale o zakwasy (...)  czy zmęczenie, a o poważniejsze przypadłości. Jak się okazuje, w siłowniach...

Siłownia

Siłownie zewnętrzne - charakterystyka, dla kogo, zalety

W okresie zimowym większość osób lubiących ćwiczenia fizyczne wybiera siłownie. Najczęściej są to siłownie zlokalizowane w centrach handlowych (...) treningów zewnętrznych. Siłownie zewnętrzne - charakterystyka Kiedy...