Trwa ładowanie...

Naturalnie wybieraj ekoprodukty

Artykuł sponsorowany
Materiał współfinansowany ze środków UE
Materiał współfinansowany ze środków UE (Materiał partnera)

Ekologiczne produkty coraz częściej trafiają na nasze stoły. Wybierane są ze względu na naturalne pochodzenie, wyższą jakość, doskonały smak i bogactwo składników odżywczych. Ich szczególne właściwości potwierdza certyfikat rolnictwa ekologicznego.

Naturalne produkty nabiałowe z tzw. euroliściem mają swoje źródło w ekologicznym rolnictwie, które dostarcza tobie i twoim bliskim świeżą, smaczną i zdrową żywność. Prawo do umieszczania tego znaku na etykiecie mają wyłącznie producenci, przetwórcy lub importerzy, którzy uzyskali certyfikat produkcji ekologicznej. Muszą oni spełnić wiele rygorystycznych wymagań, przestrzegać zakazów stosowania chemicznych nawozów i pestycydów, antybiotyków dla zwierząt, dodatków do żywności czy środków ułatwiających jej przetworzenie. W ekologicznym rolnictwie obowiązuje całkowity zakaz używania GMO, a hodowla zwierząt wyróżnia się tym, że spędzają one czas na wolnym wybiegu i karmione są głównie naturalną paszą ekologiczną. Często słyszymy określenie „mleko od szczęśliwej krowy”, które dotyczy zwierząt karmionych wyłącznie naturalnymi paszami, pielęgnowanych z troską i dbałością, cieszących się naturą na co dzień.

Materiał współfinansowany ze środków UE
Materiał współfinansowany ze środków UE (Materiał partnera)

Dlatego Kefir EKO, Maślanka naturalna EKO, Mleko świeże EKO, Mleko odtłuszczone EKO, Śmietanka EKO wyprodukowane z ekologicznego mleka są naturalne, pełne wartościowych składników, a także wyróżniają się doskonałym smakiem.

Dzięki tym walorom oraz najwyższej jakości są one coraz częściej wybierane przez rosnącą grupę świadomych konsumentów. Włączenie ich do codziennego jadłospisu nie tylko wzbogaca kuchnię, ale też zdrowo wspomaga organizm.

Świadomi konsumenci wiedzą, że produkty ekologiczne mają swoją wartość. Spełnienie wszystkich norm certyfikacji unijnej powoduje, że ich produkcja wymaga dużych nakładów i czasu, dlatego np. ekologiczny nabiał na półce sklepowej kosztuje nieco więcej.

Sięgając choćby po jeden certyfikowany produkt z tzw. euroliściem, działasz na rzecz swojego zdrowia, ale też kondycji całego środowiska naturalnego.

Materiał współfinansowany ze środków UE
Materiał współfinansowany ze środków UE (Materiał partnera)

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza