Nowy lek na infekcje drożdżakowe

Naukowcy z Imperial College London pracują nad lekami i szczepionkami na oporne na leki i śmiertelnie groźne szczepy zakażeń grzybiczych. Infekcje drożdżakowe występują zwykle w jamie ustnej i pochwie, ale drożdże mogą przedostać się do krwiobiegu i wywołać niebezpieczną systemową kandydozę.

Badania nad lekami na infekcje drożdżakowe

Naukowcy ustalili, w jaki sposób komórki drożdży rozpoznają tkankę ludzką i przywierają do niej w celu skolonizowania jej i wywołania zakażenia. Badaczom udało się również zidentyfikować główne cechy tego mechanizmu. Obecnie zespół naukowców z Imperial College London planuje opracowanie i przetestowanie cząsteczek, które zablokują drożdże i uniemożliwią im wywołanie zakażenia. Mimo iż istnieją już metody leczenia, które skutecznie zwalczają zakażenia grzybicze, mikroorganizmy stale ewoluują, a wiele szczepów drożdży stało się całkowicie opornych na leki. W związku z tym naukowcy poszukują nowych metod zwalczania ich oraz zapobiegania zakażeniom. Podczas przeprowadzonych niedawno badań dokonano analizy roli białka Als adhesin, znajdującego się na powierzchni drożdzy Candida albicans, w rozpoznawaniu ludzkich tkanek. Dzięki zastosowaniu promieni rentgenowskich możliwe było ustalenie, która część białka Als adhesin przywiera do ludzkich tkanek, a także, w jaki sposób następuje ta interakcja.

Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków

Znaczenie badań nad zakażeniami grzybiczymi

U większości zdrowych kobiet infekcje drożdżakowe są łagodne i nie stanowią dla nich zagrożenia, ale w przypadku podatnych na zakażenia pacjentów szpitalnych drożdże mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Dużym problemem jest brak skutecznych metod walki z ciężkimi postaciami infekcji. Naukowcy są zdania, że dzięki rozpoznaniu mechanizmu przyłączania się drożdży Candida albicans do ludzkich komórek możliwe będzie opracowanie cząsteczek, które zablokują białko Als adhesin.

Komentarze (7)
~pazur
~pazur 6 miesięcy temu

@~chory: candida albicans itd grzyby bakterie jak leczyć już piszę. Pić sok z aloesu codziennie echinacea też grejpfrut czerwony jeść od czasu do czasu no i św najważniejsze jeść wszystkie warzywa w różnej postaci 80% całej diety wyleczyla niejednego to wystarczy a candida zniknie sama. Polecam mieszankę ziołowa na grzyby, leki przeciw grz.mozna spróbować no i ksylitol, mleko kozie, galaretka z wieprząwina,soki warzywne jedzenie bez glutenu no i unikać słodyczy a będzie lepiej można zbadać krew w laboratorium na candida żeby się upewnić czy to nas męczy, pamiętać podstawa wzmacniać odporność dobrymi srodkami

Odpowiedz
~łuczek
~łuczek ponad rok temu

@~rumianek: całkowicie się zgadzam, mi dopiero leki doustne pomogły raz na zawsze pozbyć się problemu. Tylko trzeba pilnować dawkowania, bo po jednym pulsie są te trzy tygodnie przerwy. Ja teraz zmieniłam dietę i jem więcej kaszy jaglanej i komosy ryżowej no i warzyw. Cukier omijam szerokim łukiem, nic w nim zdrowego ani dobrego...same problemy.

Odpowiedz
~rumianek
~rumianek ponad rok temu

grzybica jest bardzo poważnym problemem i najlepiej jeśli zostanie jak najszybciej zdiagnozowana oraz odpowiednio leczona. Bardzo często leczenie miejscowe nie wystarcza trzeba zastosować doustną terapie w tzw. pulsach. Bardzo ważna jest również nasza dieta oraz higiena życia i aktywność fizyczna.

Odpowiedz
~Ewelina
~Ewelina ponad rok temu

Ten problem jest bardzo uciazliwy dla zdrowia fizycznego i psychicznego kobiety.Problem zaczyna sie od jelit az do...pochwy.Moj organizm jest juz na wszystko oporny.Toleruje tylko nastatyne i to pewnie do czasu.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Drożdżyca - przyczyny, objawy, zapobieganie, leczenie
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Drożdżyca - przyczyny, objawy, zapobieganie, leczenie
Gadżety erotyczne - dla kobiet, dla mężczyzn, dla par

Nowy trend: brokat do pochwy

Nowy trend: brokat do pochwy

- bo tak nazywa się owa kapsułka, to najprostszy sposób na nabawienie się trudnych do wyleczenia infekcji. Według nich zaburza ona także równowagę bakterii (...) infekcji intymnych. Kapsułki wywołały spore poruszenie...

Blizna - charakterystyka, rodzaje

Nowy sposób usuwania blizn

Nowy sposób usuwania blizn

Naukowcy wyszli z założenia, że najlepszym sposobem trwałego usunięcia blizny będzie pozwolenie zdrowej tkance na uzupełnienie zmienionego miejsca - dzięki temu skóra stanie się znów elastyczna i zacznie spełniać swoją funkcję.

Randki

Związek partnerski

Związek partnerski

Idealny związek polega na grze obustronnych kompromisów. Pierwszym ruchem wdrażania zmian między tobą i partnerem jest swój własny rachunek sumienia.

Drożdżyca - przyczyny, objawy, zapobieganie, leczenie

Wyprzenie powodowane przez Candida albicans

do tak zwanej infekcji oportunistycznej (czyli organizmem naturalnie bytującym w ciele człowieka). Co sprzyja wyprzeniu? Czynniki ogólnoustrojowe sprzyjające (...) odzieży). Wyprzenie drożdżakowe międzypalcowe Jak...

Stres

Nowy smak kawy

Nowy smak kawy

Użalanie się nad sobą do niczego dobrego nie prowadzi, natomiast spojrzenie na trudną sytuację z innej perspektywy może wiele zmienić.