Trwa ładowanie...

Pierwsze objawy ciąży – rodzaje, intensywność

Pierwsze objawy ciąży nawet, jeśli kobiet zna swoje ciało i wsłuchuje się w sygnały, które ono jej wysyła mogą być mylone z dolegliwościami typu grypa czy zatrucie pokarmowe. Według lekarzy kobiety, które starają się o dziecko często nadinterpretują nowe dolegliwości jest to wynik stresu. Zatem jakie są pierwsze objawy ciąży?

Zobacz film: "Jeśli planujesz ciążę weź pod uwagę te miesiące"

spis treści

1. Pierwsze objawy ciąży

Pierwsze objawy ciąży są oczywiście kwestią indywidualną i nie muszą być jednakowe w przypadku każdej ciąży. Jednak pierwszym objawem, który zwiastuje ciążę i jest wspólny dla wszystkich ciężarnych jest brak miesiączki.

Według niektórych ginekologów najwcześniejszym objawem ciąży jest plamienie implantacyjne, ale nie pojawia się u każdej kobiety. Niestety nie zawsze krwawienie jest pozytywnym objawem, ponieważ może być typowe dla poronienia lub ciąży pozamacicznej. Pierwsze objawy ciąży to także zwiększona wrażliwość piersi, która jest spowodowana wczesnymi zmianami hormonalnymi.

Test ciążowy online
Test ciążowy online [11 zdjęć]

Spóźniony okres to niekoniecznie objaw ciąży. Miesiączka pojawia się zawsze 10-16 dni po owulacji (czas

zobacz galerię

Jakie są jeszcze pierwsze objawy ciąży? U niektórych ciężarnych pojawiają się poranne nudności i wymioty, a jest to spowodowane dużym stężeniem gonadotropiny kosmówkowej HCG. Jest to hormon, który produkuje trofoblast. Wymioty mogą przybierać na sile, kiedy zadziała psychika kobiety dla przykładu, gdy ciąży towarzyszy stres czy lęk.

Pierwsze objawy ciąży, które mogą się pojawić to: zawroty głowy, które są przyczyną zmian w krążeniu krwi – naczynia krwionośne rozszerzają się, a dzięki temu jest możliwy przepływ krwi przez pępowinę. Zawroty głowy mogą się nasilić, jeżeli ciężarna nie spożywa posiłków w regularnych odstępach czasu, ponieważ wtedy spada poziom cukru we krwi.

To też trzeba wiedzieć

Objawy ciąży w pierwszym tygodniu, które mogą się pojawić:

  • zwiększone łaknienie również spowodowane zmianami w gospodarce hormonalnej;
  • niektóre kobiety mogą odczuwać niechęć do potraw o intensywnym zapachu czy smaku;
  • senność wynikająca ze wzrostu progesteronu.
  • nadwrażliwość na intensywne zapachy;
  • zwiększona ilość wizyt w toalecie. Ciężarna częściej oddaje mocz, ale mogą się również pojawić biegunki;
  • u niektórych ciężarnych może wystąpić stan podgorączkowy.

Zobacz także:

2. Intensywność pierwszych objawów ciąży

Objawy ciąży w pierwszym tygodniu mogą wystąpić z różną intensywnością. Niektóre kobiety mogą się nie zorientować, że chodzi o objawy ciąży w pierwszym tygodniu. Oczywiście wszystkie objawy, które mogą sugerować ciążę powinny być potwierdzone testem ciążowym i wizytą u ginekologa, który wykona badanie i USG.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza