Objawy ciąży w pierwszym tygodniu – rodzaje, intensywność

Objawy ciąży w pierwszym tygodniu nawet, jeśli kobiet zna swoje ciało i wsłuchuje się w sygnały, które ono jej wysyła mogą być mylone z dolegliwościami typu grypa czy zatrucie pokarmowe. Według lekarzy kobiety, które starają się o dziecko często nadinterpretują nowe dolegliwości jest to wynik stresu. Zatem jakie są objawy ciąży w pierwszym tygodniu?

1. Objawy ciąży w pierwszym tygodniu – rodzaje

Objawy ciąży w pierwszym tygodniu są oczywiście kwestią indywidualną i nie muszą być jednakowe w przypadku każdej ciąży. Jednak pierwszym objawem, który zwiastuje ciążę i jest wspólny dla wszystkich ciężarnych jest brak miesiączki. Według niektórych ginekologów najwcześniejszym objawem ciąży jest plamienie implantacyjne, ale nie pojawia się u każdej kobiety. Niestety nie zawsze krwawienie jest pozytywnym objawem, ponieważ może być typowe dla poronienia lub ciąży pozamacicznej. Inne objawy ciąży w pierwszym tygodniu to także zwiększona wrażliwość piersi, która jest spowodowana wczesnymi zmianami hormonalnymi.

Zobacz film: "Cała prawda o multiwitaminach"

Objawy ciąży w pierwszym tygodniu powinny być potwierdzone testem ciążowym i badaniem ginekologicznym
Objawy ciąży w pierwszym tygodniu powinny być potwierdzone testem ciążowym i badaniem ginekologicznym

Jakie są jeszcze objawy ciąży w pierwszym tygodniu? U niektórych ciężarnych pojawiają się poranne nudności i wymioty, a jest to spowodowane dużym stężeniem gonadotropiny kosmówkowej (HCG). Jest to hormon, który produkuje trofoblast. Wymioty mogą przybierać na sile, kiedy zadziała psychika kobiety dla przykładu, gdy ciąży towarzyszy stres czy lęk.

Test ciążowy online
Test ciążowy online [11 zdjęć]

Spóźniony okres to niekoniecznie objaw ciąży. Miesiączka pojawia się zawsze 10-16 dni po owulacji (czas...

zobacz galerię

Inne objawy ciąży w pierwszym tygodniu, które mogą się pojawić to: zawroty głowy, które są przyczyną zmian w krążeniu krwi – naczynia krwionośne rozszerzają się, a dzięki temu jest możliwy przepływ krwi przez pępowinę. Zawroty głowy mogą się nasilić, jeżeli ciężarna nie spożywa posiłków w regularnych odstępach czasu, ponieważ wtedy spada poziom cukru we krwi.

Objawy ciąży w pierwszym tygodniu, które mogą się pojawić:

  • Zwiększone łaknienie również spowodowane zmianami w gospodarce hormonalnej;
  • Niektóre kobiety mogą odczuwać niechęć do potraw o intensywnym zapachu czy smaku;
  • Senność wynikająca ze wzrostu progesteronu.
  • Nadwrażliwość na intensywne zapachy;
  • Zwiększona ilość wizyt w toalecie. Ciężarna częściej oddaje mocz, ale mogą się również pojawić biegunki;
  • U niektórych ciężarnych może wystąpić stan podgorączkowy.

To też trzeba wiedzieć

2. Objawy ciąży w pierwszym tygodniu – intensywność

Objawy ciąży w pierwszym tygodniu mogą wystąpić z różną intensywnością. Niektóre kobiety mogą się nie zorientować, że chodzi o objawy ciąży w pierwszym tygodniu. Oczywiście wszystkie objawy, które mogą sugerować ciążę powinny być potwierdzone testem ciążowym i wizytą u ginekologa, który wykona badanie i USG.

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.