Trwa ładowanie...

Odwołał niemal wszystkie koncerty, także w Polsce. Co dolega Justinowi Bieberowi?

 Karolina Rozmus
01.03.2023 13:54
Czy Justin Bieber ponownie ma problemy zdrowotne?
Czy Justin Bieber ponownie ma problemy zdrowotne? (Getty Images)

Fani kanadyjskiego piosenkarza po raz kolejny będą musieli obejść się smakiem. Justin Bieber odwołał większość koncertów, informację o tym otrzymali także polscy amatorzy twórczości 29-latka.

spis treści

1. Odwołał niemal wszystkie koncerty

Koncert Justina Biebera miał się odbyć 25 marca 2023 roku w Krakowie. Zorganizowano go w ramach Justice World Tour, trasy koncertowej pierwotnie planowanej na rok 2020. Z powodu pandemii COVID-19, ale także przez problemy zdrowotne piosenkarza fani jednak musieli długo czekać, bo aż do lutego 2023 roku.

Ostatniego dnia lutego podano najnowszy komunikat – trasa koncertowa została ponownie odwołana.

Zobacz film: "Choroby neurologiczne jako przyczyny depresji"

"Justin Bieber nie wystąpi w Polsce na koncercie zaplanowanym w Krakowie. Artysta definitywnie odwołał całą trasę koncertową. (...)" – czytamy w komunikacie organizatora.

Czy ponownie winne są problemy zdrowotne 29-latka?

2. Bieber zmagał się z zaburzeniem neurologicznym

W czerwcu ubiegłego roku świat obiegła informacja o problemie, z jakim zmaga się Bieber. Kanadyjczyk za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się informacją o tym, że cierpi z powodu zespołu Ramsaya Hunta.

Bieber zachorował na tzw. półpasiec uszny
Bieber zachorował na tzw. półpasiec uszny (Instagram)

To zaburzenie neurologiczne sprawiło, że twarz 28-letniego wówczas gwiazdora została sparaliżowana. Bieber wyznał, że nie ma czucia w prawej części twarzy, co sprawia, że nie jest w stanie mrugać powieką ani unieść kącika ust. Swój stan artysta określił jako „dość poważny”.

"Jak widzicie, to oko nie mruga. Nie mogę się uśmiechać po tej stronie twarzy. To nozdrze nie chce się poruszyć. Mam więc pełny paraliż po tej stronie twarzy" - mówił.

Zespół Ramsaya Hunta, potocznie nazywany też półpaścem usznym, jest powikłaniem po zakażeniu wirusem ospy wietrznej – VZV. Po przechorowaniu ospy wirus bowiem nie znika z organizmu, co więcej może się reaktywować w momencie osłabienia odporności.

Wirus zajmuje kolanko nerwu twarzowego, czego skutkiem są dolegliwości bólowe, ale przede wszystkim zaburzenia równowagi, a nawet zaburzenia słuchu. Może również pojawić się charakterystyczna wysypka na błonie bębenkowej, w przewodzie słuchowym, na płatku ucha, a nawet na języku i podniebieniu po stronie zajętego nerwu.

Początkowo zaburzenie daje objawy grypopodobne. Mogą się pojawić wówczas:

  • osłabienie,
  • stan podgorączkowy,
  • bóle głowy,
  • silny ból ucha.

Niepodjęcie leczenie powoduje dalsze konsekwencje zdrowotne – w tym zaburzenia smaku, problemy z mówieniem, wygładzenie fałdu nosowo-wargowego czy trudności z zamknięciem oka.

W większości przypadków porażenie nerwów jest odwracalne, jednak niekiedy może prowadzić do trwałych powikłań jak głuchota czy osłabienie mięśni twarzy.

To niejedyne problemy zdrowotne, z jakimi Kanadyjczyk się zmagał. Swoich fanów informował także o depresji, na którą choruje, wspominał również o boreliozie.

Karolina Rozmus, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze