Trwa ładowanie...

Pierwszy polski test na koronawirusa. Dużo tańszy, a równie skuteczny (WIDEO)

Zobacz film: "Polacy stworzyli test na koronawirusa. Jest o połowę tańszy"

Badacze z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu stworzyli pierwszy polski test genetyczny, który posłuży do wykrywania koronawirusa.

Główną zaletą testu jest fakt, że będzie dużo tańszy od tych, które dotąd sprowadzamy z zagranicy, a - jak przekonują naukowcy - będzie równie skuteczny.

Jego pierwsza partia, czyli 150 tys. sztuk trafi do resortu zdrowia. Na czym polega ten test i czy stworzy możliwość szybszego testowania Polaków? Wyjaśnia dr Luiza Handschuh.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza