Joanna Sekuła pokazała poruszające nagranie. "Wyjaśnia zmianę mojego wyglądu"
Joanna Sekuła, senatorka Koalicji Obywatelskiej ze Śląska, walczyła z chorobą nowotworową. W krótkim filmiku opublikowanym w mediach społecznościowych wyznała, że przez wiele miesięcy zmagała się z chłoniakiem i pokazała, jak teraz wygląda. "Choroba nie oznacza dla człowieka końca, a może być początkiem" - podkreśliła.
1. Senatorka KO walczyła z chłoniakiem
"Ubiegły rok był dla mnie bardzo trudny. Przez wiele miesięcy zmagałam sie z chłoniakiem, ale wróciłam do życia z nową energią i nową siłą" - wyznała Joanna Sekuła, senatorka Koalicji Obywatelskiej w krótkim filmiku, który pojawił się na Twitterze i Facebooku.
Zaznaczyła, że "ten film wyjaśnia zmianę mojego wyglądu". Na początku nagrania, kiedy opowiada o zmaganiach z chorobą, ma dłuższe ciemne włosy. Okazuje się jednak, że w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej.
"Chce wam pokazać, że choroba nie oznacza dla człowieka końca, a może być początkiem" - podkreśliła Sekuła i mówiąc to zdjęła perukę. "To będzie pierwszy dzień mojego nowego życia" - dodała.
Ten film wyjaśnia zmianę mojego wyglądu ❤️❤️❤️ Nowy początek ! pic.twitter.com/SIQyqy8pFF
— Joanna Sekuła (@SenatorSekula) February 13, 2023
Joanna Sekuła jest senatorem od 2019 roku, uzyskała mandat z rodzinnego regionu Zagłębia Dąbrowskiego (w okręgu Sosnowca i Jaworzna). Jest członkiem Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu.
Działa też aktywnie na rzecz kobiet: jest pełnomocniczką Kongresu Kobiet i członkinią Stowarzyszenia Aktywne Kobiety.
2. Chłoniak - objawy
Chłoniaki to nowotwory złośliwe, które powstają w wyniku mutacji komórek układu chłonnego. Rokowania zależą przede wszystkim od rodzaju chłoniaka oraz zaawansowania wykrytej choroby. Dlatego świadomość objawów oraz wczesna diagnoza są kluczowe.
Problem w tym, że chłoniak we wczesnym stadium może nie dawać jednoznacznych objawów, dlatego łatwo je przeoczyć. Wczesne symptomy mogą przypominać zwykłe przeziębienie. Zaniepokoić powinny jednak powiększone węzły chłonne, zwłaszcza jeśli trwa to dłużej niż 14 dni.
Inne objawy chłoniaka:
- utrzymująca się gorączka lub stan podgorączkowy,
- nocne poty,
- nieuzasadniony i szybki spadek masy ciała,
- osłabienie i poczucie ogólnego rozbicia,
- powiększona wątroba i śledziona,
- infekcje górnych dróg oddechowych i płuc,
- duszności,
- bóle kości,
- bóle okolic brzucha i dolegliwości ze strony układu pokarmowego,
- swędzące wysypki (zwłaszcza w fałdach skórnych).
Katarzyna Prus, dziennikarka Wirtualnej Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Rekomendowane przez naszych ekspertów
Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.