Środki do higieny włosów a łysienie

Środki do higieny włosów a łysienie – czy jakiekolwiek preparaty są w stanie odwrócić lub zatrzymać ten proces? Przyczyny łysienia są różne. Podobnie jak jego objawy czy przebieg. Pierwszym krokiem by powstrzymać nadmierne wypadanie włosów powinna być wizyta u lekarza. Dermatolog pomoże ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy, a następnie dobierze odpowiednią terapię i sposoby leczenia. Łatwiej powstrzymać wypadanie włosów, niż sprawić by włosy zaczęły odrastać. Które środki do higieny włosów są najlepsze?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

spis treści

1. Przyczyny łysienia

Przyczyny łysienia są różne. Łysienie dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Nie ma na to reguły. Wypadanie włosów u nastolatków zwiększa ryzyko łysienia w wieku starszym. Nie zawsze nadmierna utrata włosów jest chorobą samą w sobie. Czasami świadczy o chorobach różnych organów. Częste przyczyny wypadania włosów to mroźny wiatr i suszenie.

Dlaczego jeszcze wypadają włosy? Dieta uboga w białko, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i mikroelementy, gwałtowne zmiany hormonalne, palenie papierosów, a także zła pielęgnacja włosów. Środki do higieny włosów a łysienie – okazuje się, że nieodpowiednie środki do higieny włosów i zbyt intensywne zabiegi kosmetyczne to przyczyny wypadania włosów.

2. Środki do higieny włosów a wypadanie włosów

Odpowiednia pielęgnacja i środki do higieny włosów uchronią przed utratą włosów. Jeśli zauważyłaś już u siebie zalążki łysienia, wybierz się do dermatologa. Co powinny zawierać środki do higieny włosów?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy