Środki do higieny włosów a łysienie

Środki do higieny włosów a łysienie – czy jakiekolwiek preparaty są w stanie odwrócić lub zatrzymać ten proces? Przyczyny łysienia są różne. Podobnie jak jego objawy czy przebieg. Pierwszym krokiem by powstrzymać nadmierne wypadanie włosów powinna być wizyta u lekarza. Dermatolog pomoże ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy, a następnie dobierze odpowiednią terapię i sposoby leczenia. Łatwiej powstrzymać wypadanie włosów, niż sprawić by włosy zaczęły odrastać. Które środki do higieny włosów są najlepsze?

1. Przyczyny łysienia

Przyczyny łysienia są różne. Łysienie dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Nie ma na to reguły. Wypadanie włosów u nastolatków zwiększa ryzyko łysienia w wieku starszym. Nie zawsze nadmierna utrata włosów jest chorobą samą w sobie. Czasami świadczy o chorobach różnych organów. Częste przyczyny wypadania włosów to mroźny wiatr i suszenie.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Dlaczego jeszcze wypadają włosy? Dieta uboga w białko, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i mikroelementy, gwałtowne zmiany hormonalne, palenie papierosów, a także zła pielęgnacja włosów. Środki do higieny włosów a łysienie – okazuje się, że nieodpowiednie środki do higieny włosów i zbyt intensywne zabiegi kosmetyczne to przyczyny wypadania włosów.

2. Środki do higieny włosów a wypadanie włosów

Odpowiednia pielęgnacja i środki do higieny włosów uchronią przed utratą włosów. Jeśli zauważyłaś już u siebie zalążki łysienia, wybierz się do dermatologa. Co powinny zawierać środki do higieny włosów?

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy