Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Tomasz Makos

Usunięcie zmarszczek powieki

Avatar placeholder
05.09.2013 14:36
Usunięcie zmarszczek powieki
Usunięcie zmarszczek powieki

Operacja usunięcia zmarszczek powieki, znana jako IPL, jest to zabieg usunięcia nadmiaru tłuszczu, skóry oraz mięśni górnej i dolnej powieki w celu poprawienia ich estetyki. Należy pamiętać, że zabieg ten nie służy eliminacji ciemnych kręgów wokół oczu. Chirurgia zmarszczek powieki jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów z opadającymi górnymi powiekami lub obrzękiem pod oczami. Procedura ta może być również wykonywana w połączeniu z innymi technikami chirurgii zmarszczek, by dostarczyć pacjentowi pożądanych rezultatów.

spis treści

1. Przyczyny powstawania zmarszczek powieki

Skóra powiek jest najcieńszą skórą na naszej twarzy, więc jest bardzo podatna na uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV oraz zmianami będącymi wynikiem starzenia. Zapobieganie jest najlepszym lekarstwem. Noś okulary z filtrem UV chroniące przed słońcem i kapelusz lub inne nakrycie głowy, gdy jesteś na słońcu, zwłaszcza na plaży lub w pobliżu wody, a także na dużych wysokościach. Jeśli zauważysz, że wokół twoich oczu pojawiły się kurze łapki udaj się do chirurga plastycznego, który wybierze odpowiedni zabieg. Pamiętaj, aby skonsultować się z chirurgiem plastykiem, który ma doświadczenie w szczególności w odmładzaniu powieki.

2. Techniki usuwania zmarszczek powieki

Jedną z opcji usuwania zmarszczek powieki jest zabieg laserowy. Technika operacyjna korzystająca z technologii laserowej może zmniejszyć zmarszczki i bruzdy w dolnej i górnej części powieki. Procedura ta jest bardziej opłacalna i mniej inwazyjna niż tradycyjne zabiegi chirurgiczne. Zabieg korekcji zmarszczek może być również wykonywany przy użyciu nieinwazyjnych technologii, takich jak lifting twarzy lub mikroprądy.

Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z chirurgii powieki, najlepiej jest porozmawiać z wykwalifikowanym i doświadczonym chirurgiem plastycznym, który przedstawi różne metody wykonywania zabiegu. Chirurg ocenia ogólny stan zdrowia oraz kondycję powiek, a także dopasowuje najlepszą dla nas formę zabiegu.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Opadająca powieka
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze