Trwa ładowanie...

W jej ciele znaleźli 200 kamieni żółciowych. Wszystko przez pomijanie jednego z posiłków

Chirurdzy ze szpitala w Guangyji chyba nigdy nie byli tak zadziwieni tym, co znaleźli w ciele pacjenta, jak w tym przypadku. 45-letnia kobieta zaniedbując przez całe swoje dotychczasowe życie odpowiednią dietę, doprowadziła do katastrofalnego stanu swój organizm. Skutkiem wieloletnich zaniedbań było 200 kamieni żółciowych, które lekarze wyjęli z jej wątroby i woreczka żółciowego.

Zobacz film: "Dieta na zdrową wątrobę. Co jeść?"

1. 200 kamieni, ponad 6 godzin pracy chirurgów

Pierwsze bóle brzucha 45-letnia Chinka zaczęła odczuwać już na 10 lat przed operacją usunięcia kamieni. Pomimo zaleceń lekarzy, nie zdecydowała się wtedy na zabieg, który miał ulżyć jej cierpieniom. Dopiero teraz, gdy ból był nie do zniesienia, zaczęła błagać lekarzy o pomoc. Kiedy lekarze otworzyli powłoki brzuszne kobiety, byli w szoku. Przez ponad 6 godzin wyciągali z narządów kobiety 200 kamieni.

Zobacz także:

Według chirurgów przyczyną takich problemów zdrowotnych było to, że przez kilkadziesiąt lat kobieta w ogóle nie jadała śniadań, a i inne posiłki często składały się jedynie z resztek pokarmów. Przy niedojadaniu i nieregularnym jedzeniu woreczek żółciowy przestaje pracować, co prowadzi do zalegania żółci, a w dalszej kolejności do powstania kamieni.

Aby ich uniknąć wystarczy jedynie spożywanie regularnych posiłków i ustalenie zbilansowanej diety.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.