Trwa ładowanie...

Ziołolecznictwo a prostata

Zioła na prostatę są uważane za zdrowe preparaty. Wielu mężczyzn nie chce przyjmować innych środków przy dolegliwościach związanych z gruczołem stercza. Leczenie prostaty farmakologicznie może wywoływać skutki uboczne. Niektóre leki, np hormonalne, zmniejszają libido i potencję. Są też drogie i nie wszystkich chorych stać na nie. Inne skutki uboczne zwykłych leków to: spadek ciśnienia krwi, bóle i zawroty głowy. Ziołolecznictwo proponuje wiele skutecznych i zdrowych preparatów na prostatę.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Dlaczego warto robić screening?"

spis treści

1. Zioła na prostatę

Zioła na prostatę są uważane za skuteczne i zdrowe. Czasami można spotkać leki ziołowe na prostatę w postaci dodatków do jedzenia. W Polsce zioła na prostatę są uznawane za leki. Niektóre leki ziołowe na prostatę można kupić bez recepty. Najpopularniejsze zioła na prostatę to:

  • wyciąg z korzenia pokrzywy,
  • wyciąg z nasion dyni,
  • wyciąg z kory afrykańskiej śliwy,
  • wyciąg z owoców karłowatej palmy argentyńskiej,
  • likopen.

2. Działanie ziół na prostatę

Leczenie prostaty ziołami ma wiele zalet. Leki proponowane przez ziołolecznictwo nie zmniejszają popędu płciowego, nie wywołują uczulenia ani skutków ubocznych. Zioła na prostatę mają działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i przeciwbakteryjne. Leki ziołowe na prostatę zmniejszają obrzęk stercza, zmniejszają ból i likwidują problemy z oddawaniem moczu.

3. Badania i skuteczność leków ziołowych na prostatę

Czy leki proponowane przez ziołolecznictwo są skuteczne? Mężczyźni, którzy je przyjmują, twierdzą, że tak. Cały czas trwają badania nad działaniem ziół. Obecnie badany jest lek z kory śliwy afrykańskiej. Niektórym chorym podawany jest ten specyfik, a innym placebo. Dzięki temu po zakończonych badaniach będzie można przekonać się, który z nich jest skuteczniejszy: preparat ziołowy czy placebo.

Dotychczasowe badania okazują się mało skuteczne. Nie przeprowadzono badań, które by porównywały działanie zioła na prostatę z placebo. Jak się okazało z jednego zioła, można, stosując inna technologię, wytworzyć leki o różnych zastosowaniach i innym działaniu. Stąd leki ziołowe na prostatę wyprodukowane w różnych laboratoriach, mogą mieć inne właściwości i działanie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.