Callanetics - charakterystyka, efekty ćwiczeń

Callanetics to metoda ćwiczeń opracowana przez Callan Pickney w latach osiemdziesiątych. Callan Pickney miała zaokrąglone plecy i wykoślawione nogi, co skutecznie skorygowała, wykorzystując swoją metodę ćwiczeń. Trening callanetics obejmuje intensywne ćwiczenia ramion, brzucha, pośladków, pleców i nóg. Ta metoda nie tylko ujędrnia, usprawnia i wzmacnia mięśnie, ale także umożliwia korygowanie wad postawy. Oprócz tego, tak jak każda aktywność fizyczna, ćwiczenia callanetics poprawiają ogólną kondycję.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność"

Callanetics - charakterystyka

Callanetics to metoda wykorzystująca ćwiczenie poszczególnych grup mięśni za pomocą precyzyjnych, niewielkich ruchów. Każdy zestaw ćwiczeń callanetics zawiera ćwiczenia rozgrzewające na ramiona, brzuch, pośladki, plecy, nogi i ćwiczenia rozciągające. Ćwiczenia callanetics były zaprojektowane z myślą o kobietach, ale są odpowiednie także dla mężczyzn.

Ćwiczenia callanetics

Ćwiczenia callanetics doskonale kształtują sylwetkę, wykonuje się je powoli i dokładnie w dużej ilości powtórzeń.

Ćwiczenia callanetics są raczej intensywne, ale należy rozpoczynać je stopniowo. Na początku wystarczy ćwiczyć dwie godziny tygodniowo, a po osiągnięciu odpowiedniej wagi już tylko godzinę na tydzień. Po jakimś czasie można także ćwiczyć 15 minut dziennie. Podstawową zasadą jest tu regularność.

Warto jest na początek zgłosić się do doświadczonego trenera, który „ustawi” ciało tak, by ćwiczenia były wykonywane poprawnie – tylko tak wykonane ćwiczenia dadzą pożądane efekty. Nawet jeśli zdecydujemy się na kupno kasety czy płyty z programem callanetics, lepiej jest na początku poćwiczyć pod okiem instruktora. Zaprocentuje to lepszymi efektami ćwiczeń i mniejszym ryzykiem urazów.

Po pierwszym, wprowadzającym etapie ćwiczeń, kiedy już same wiemy, jak dobrze wykonywać poszczególne ćwiczenia callanetics, możemy zacząć ćwiczyć w domu. Będzie to wymagało dużo samodyscypliny, ale z czasem przyzwyczajenie do regularnych ćwiczeń weźmie górę, a callanetics stanie się nawykiem.

Każdy zestaw ćwiczeń callanetics składa się z 5 etapów:

Pamiętaj, aby podczas wykonywania ćwiczeń callanetics:

  • zachowywać odpowiednią postawę,
  • zachowywać zalecaną kolejność ćwiczeń,
  • zachowywać odpowiednią technikę oddychania: wdech nosem, wydech ustami,
  • ćwiczyć tyle czasu, ile jest to zalecane na danym etapie ćwiczeń,
  • wykonywać zalecaną ilość powtórzeń.

    Callanetics - efekty ćwiczeń

Kobiety uprawiające ćwiczenia callanetics chwalą się widocznymi efektami już po dwóch tygodniach. Inne potwierdzają, że 1 godzina ćwiczeń callanetics równa się 20 godzinom zwykłego aerobiku. Co więcej, ten rodzaj ćwiczeń rzadko wywołuje ból mięśni czy urazy.

Regularnie wykonywane ćwiczenia callanetics poprawiają postawę ciała. Widocznie ujędrnione są pośladki, uda i całe nogi, a według ćwiczących kobiet także piersi stają się bardziej uniesione i jędrne. Ramiona są silniejsze, a brzuch bardziej umięśniony. Całe ciało staje się bardziej elastyczne i giętkie.

Callanetics to intensywne ćwiczenia, które dość szybko dają pożądane efekty ze szczególnym uwzględnieniem ud, pośladków i brzucha. Tak jak każde inne ćwiczenia, wpływają na ogólną wydolność i kondycję organizmu. Bycie aktywną sprawia, że wiele kobiet jest mniej zestresowanych, za to bardziej radosnych i energicznych na co dzień.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Callanetics - charakterystyka, efekty ćwiczeń
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Artykuły Callanetics - charakterystyka, efekty ćwiczeń
Callanetics - charakterystyka, efekty ćwiczeń

Ćwiczenia callanetics

Ćwiczenia callanetics

Ćwiczenia callanetics doskonale kształtują sylwetkę, wykonuje się je powoli i dokładnie w dużej ilości powtórzeń.

Callanetics - charakterystyka, efekty ćwiczeń

Callanetics w ciąży

Callanetics to ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, wyszczuplające i ujędrniające uda i pośladki, wysmuklające biodra oraz kształtujące nogi (...) . Na niedoskonałości tych wszystkich części ciała szczególnie narzekają...

Callanetics - charakterystyka, efekty ćwiczeń

Ćwiczenia callanetics

to zdrowie, a poprzez aktywne spalanie kalorii łatwiej stracić na wadze. Efekty callanetics będą szybciej widoczne, jeśli oprócz ćwiczeń wprowadzi się w życie (...) ; trening callanetics...

Zbilansowana dieta - charakterystyka, zasady, zdrowe produkty żywieniowe

Lampka wina

Lampka wina

Substancja zawarta w winie nie jest w stanie zastąpić codziennych ćwiczeń, ale może spowolnić utratę formy.

Trening kardio - charakterystyka, przykłady ćwiczeń

Ćwiczenia kardio

Ćwiczenia kardio

Trening kardio to dobry sposób na spalanie kalorii.

Trening kardio - charakterystyka, przykłady ćwiczeń

Efekty po orbitreku - czym jest, jak ćwiczyć

jest Orbitrek to innowacyjne urządzenie do ćwiczeń znane także pod nazwą: rower eliptyczny, trenażer eliptyczny oraz cross-trainer. Efekty po orbitreku są szybko (...) z najtańszych urządzeń do cardio i interwałów,...

Ortoreksja - charakterystyka, objawy

Zdrowe jedzenie a ortoreksja

odchudzające, zwiększa swoją aktywność fizyczną, poprzez ćwiczenie na siłowni, wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń, jak callanetics, pilates czy np. ćwiczenia

Body shape

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie

regularnie ćwiczenia, np. ćwiczenia rzeźbiące sylwetkę czy ćwiczenia ABT, callanetics lub pilates. Nawet jeżeli uzyskamy już pożądany efekt, ważne (...) ok. 30 cm przy...